Kraków atrakcje dla dzieci i nie tylko. Jakie zabytki w Krakowie trzeba odwiedzić?

Panorama miasta Kraków

1 grudnia 2023 • Turystyka i Sport • wejść: 987

Kraków jest miastem z bogatą historią, które co roku tłumnie odwiedzają rzesze turystów. Jakie zabytkowe miejsca warto tam odwiedzić? Zastanawiasz się, jak owocnie spędzić czas z dziećmi w tym tętniącym życiem mieście. Poznaj atrakcje w Krakowie, które spodobają się małym i dużym miłośnikom historii.

Smocza Jama w Krakowie

Kraków to jedno z najsłynniejszych miast w Polce, które kiedyś było nawet jego stolicą. Nic więc dziwnego, że niemal każdy wie, jakie zabytki znajdują się w Krakowie. Symbolem miasta jest Smok Wawelski, którego ziejący ogniem pomnik stanowi jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji Krakowa. Odwiedzając to miasto, warto zabrać dzieci do Smoczej Jamy— miejsca, gdzie według legendy mieszkał Smok Wawelski. Do jaskini prowadzą długie kręte schody, a atmosfera wnętrza rzeczywiście może wydawać się mroczna. Wizyta w Smoczej Jamie będzie dla maluchów ciekawym doświadczeniem i okazją do poznania legendy o dzielnym rycerzu, który podstępem pokonał smoka.

Zamek Królewski na Wawelu

Zastanawiasz się, jakie zabytki można zwiedzać w Krakowie z dziećmi? Kolejne historyczne miejsce, które jest znakiem rozpoznawczym Krakowa to Zamek Królewski na Wawelu. Kiedyś stanowił on siedzibę dawnych władców Polski, a obecnie to ogromne muzeum, w którym znajdują się liczne sale wystawowe i zbory sztuki. Krypta katedry na Wawelu jest miejscem spoczynku polskich królów oraz innych osób, które odegrały ważną rolę w procesie kształtowania się naszego państwa. Wśród nich znajdują się groby takich osobistości jak Józef Piłsudski czy też Tadeusz Kościuszko. Do zwiedzania Zamku Królewskiego w Krakowie warto raczej zachęcić starsze dzieci, ponieważ długi spacer korytarzami może okazać nużący dla maluchów.

Rynek Główny z Sukiennicami w Krakowie

Jakie są zabytki w Krakowie, które koniecznie trzeba zobaczyć? Jednym z niezwykle malowniczych miejsc jest Rynek Główny w Krakowie otoczony przez zabytkowe kamienice. Tutaj posłuchasz hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, zrobisz rodzinne zdjęcie u stóp pomnika Adama Mickiewicza, a także odwiedzisz Sukiennice, gdzie miejscowi rzemieślnicy sprzedają swoje wyroby i rękodzieło. To miejsce zapewne spodoba się dzieciom, które będą zachwycone różnorodnością oferowanych produktów, więc nie opuścisz Sukiennic bez ciekawej pamiątki.

Krakowskie Muzeum Iluzji Krakil

Szukasz nietypowych atrakcji w Krakowie dla całej rodziny? W takim razie ciekawą propozycją na spędzenie czasu w tym mieście jest wizyta w interaktywnym Muzeum Iluzji Krakil. Miejsce to spodoba się zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom, a nawet rodzicom. Odwiedzający muzeum mogą doświadczyć zabawy światłem, barwami oraz zobaczyć niezwykłe zjawiska iluzjonistyczne.

Atrakcje turystyczne Karkowa cieszą się dużym zainteresowaniem osób różnych narodowości, które co roku tłumnie odwiedzają to miasto, by poznać jego historię. Już sam spacer wzdłuż Wisły czy też ulicami Krakowa jest świetną okazją do podziwiania zabytkowej infrastruktury miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *