Kupujemy prezent dla fana samochodów – pomysły na prezent

koło samochodu

9 września 2019 • Hobby, Motoryzacja i Transport • wejść: 915

Najlepsze prezenty to te, które są dobrane pod kątem zainteresowań obdarowanego. Co zatem podarować komuś, kto świata nie widzi poza swoim samochodem?

Co dać w prezencie fanowi samochodów?

Z czego wielbiciel aut może się najbardziej ucieszyć? Oczywiście pomijając samochód jego ulubionej marki, bo tak hojny prezent to mogłaby być przesada. Z pewnością jednak wiele radości mogą mu sprawić praktyczne prezenty, które uczynią korzystanie z samochodu jeszcze lepszym doświadczeniem. Takie pomysły na prezent dla fana motoryzacji przedstawia blog MOTOEGO – są to podarunki, które pomagają dbać o auto albo usprawniają samą jazdę. Co więc szczególnie może spodobać się miłośnikowi motoryzacji?

Kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Każdy fan motoryzacji wie, że o samochód trzeba odpowiednio zadbać. Na rynku jest duży wybór specjalnych kosmetyków do pielęgnacji auta. Te lepsze nie są wprawdzie tanie, ale z ich pomocą można sprawić, że samochód będzie wyglądał jak nowy. Do dbania o karoserię służą szampony i żele, usuwające błoto i kurz. Niektóre środki zapobiegają utlenianiu lakieru, dzięki czemu pozostanie on błyszczący, a kolor nie będzie blaknąć. Są też woski, a także pasty i płyny do wygładzania rys.

Czernidło do opon, spraye i płyny do pielęgnacji szyb, lusterek i reflektorów, środki nabłyszczające do kokpitu oraz wiele innych kosmetyków może ucieszyć fana samochodów.

Odkurzacz samochodowy

W dbaniu o samochód może również pomóc odkurzacz samochodowy. Dzięki niemu można pozbyć się brudu z wnętrza i tym samym poprawić komfort korzystania z pojazdu. Dobry odkurzacz powinien mieć zestaw różnorodnych wymiennych końcówek, gwarantujących, że będzie można pozbyć się brudu nawet z najtrudniej dostępnych zakamarków wnętrza samochodu.

Nawigacja samochodowa

Nawigacja każdemu kierowcy może okazać się przydatna, szczególnie jeśli nie ogranicza się do stałego kursowania po tych samych trasach, lecz częściej jeździ w nieznane. Najlepsza nawigacja to taka, która nie będzie wprowadzać w błąd, a więc stale powinna być aktualizowana. Ekran urządzenia powinien być na tyle duży, by umożliwiał komfortowe korzystanie z wszystkich podpowiedzi. Jednak zbyt duże urządzenie może zasłaniać widok i odwracać uwagę od drogi.

Ważny jest też zestaw map fabrycznie wgranych w urządzeniu, pamięć, sposób ładowania oraz czy posiada ono funkcje dodatkowe, takie jak wyświetlanie informacji o fotoradarach czy wskazywanie obiektów użyteczności publicznej (stacje paliw, hotele, sklepy, bankomaty).

samochodowa nawigacja

Okulary polaryzacyjne

Te specjalne okulary, występujące w wielu różnych wzorach, redukują białe refleksy, czyli światło, które odbija się od płaskich powierzchni, takich jak śnieg, szyby jadących z naprzeciwka pojazdów czy wilgotny asfalt. Widziany przez kierowce obraz staje się wyraźniejszy i bardziej skontrastowany, dzięki czemu dostrzega on na drodze więcej szczegółów. Nie tylko oczy mniej się męczą, ale i zwiększa się bezpieczeństwo jazdy.

Zestaw głośnomówiący

Takie urządzenie to system podpinany do samochodowego zestawu audio. Umożliwia on odbieranie i odrzucanie połączeń za pomocą komend głosowych. To dobry prezent dla tych kierowców, którzy spędzają sporo czasu w drodze. Rozmowa przez telefon, gdy trzeba trzymać komórkę, może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Zestaw głośnomówiący pozwala wyeliminować ten problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *