Kupujemy prezent dla fana samochodów – pomysły na prezent

koło samochodu

9 września 2019 • Hobby, Motoryzacja i Transport • wejść: 1837

Najlepsze prezenty to te, które są dobrane pod kątem zainteresowań obdarowanego. Co zatem podarować komuś, kto świata nie widzi poza swoim samochodem?

Co dać w prezencie fanowi samochodów?

Z czego wielbiciel aut może się najbardziej ucieszyć? Oczywiście pomijając samochód jego ulubionej marki, bo tak hojny prezent to mogłaby być przesada. Z pewnością jednak wiele radości mogą mu sprawić praktyczne prezenty, które uczynią korzystanie z samochodu jeszcze lepszym doświadczeniem. Takie pomysły na prezent dla fana motoryzacji przedstawia blog MOTOEGO – są to podarunki, które pomagają dbać o auto albo usprawniają samą jazdę. Co więc szczególnie może spodobać się miłośnikowi motoryzacji?

Kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Każdy fan motoryzacji wie, że o samochód trzeba odpowiednio zadbać. Na rynku jest duży wybór specjalnych kosmetyków do pielęgnacji auta. Te lepsze nie są wprawdzie tanie, ale z ich pomocą można sprawić, że samochód będzie wyglądał jak nowy. Do dbania o karoserię służą szampony i żele, usuwające błoto i kurz. Niektóre środki zapobiegają utlenianiu lakieru, dzięki czemu pozostanie on błyszczący, a kolor nie będzie blaknąć. Są też woski, a także pasty i płyny do wygładzania rys.

Czernidło do opon, spraye i płyny do pielęgnacji szyb, lusterek i reflektorów, środki nabłyszczające do kokpitu oraz wiele innych kosmetyków może ucieszyć fana samochodów.

Odkurzacz samochodowy

W dbaniu o samochód może również pomóc odkurzacz samochodowy. Dzięki niemu można pozbyć się brudu z wnętrza i tym samym poprawić komfort korzystania z pojazdu. Dobry odkurzacz powinien mieć zestaw różnorodnych wymiennych końcówek, gwarantujących, że będzie można pozbyć się brudu nawet z najtrudniej dostępnych zakamarków wnętrza samochodu.

Nawigacja samochodowa

Nawigacja każdemu kierowcy może okazać się przydatna, szczególnie jeśli nie ogranicza się do stałego kursowania po tych samych trasach, lecz częściej jeździ w nieznane. Najlepsza nawigacja to taka, która nie będzie wprowadzać w błąd, a więc stale powinna być aktualizowana. Ekran urządzenia powinien być na tyle duży, by umożliwiał komfortowe korzystanie z wszystkich podpowiedzi. Jednak zbyt duże urządzenie może zasłaniać widok i odwracać uwagę od drogi.

Ważny jest też zestaw map fabrycznie wgranych w urządzeniu, pamięć, sposób ładowania oraz czy posiada ono funkcje dodatkowe, takie jak wyświetlanie informacji o fotoradarach czy wskazywanie obiektów użyteczności publicznej (stacje paliw, hotele, sklepy, bankomaty).

samochodowa nawigacja

Okulary polaryzacyjne

Te specjalne okulary, występujące w wielu różnych wzorach, redukują białe refleksy, czyli światło, które odbija się od płaskich powierzchni, takich jak śnieg, szyby jadących z naprzeciwka pojazdów czy wilgotny asfalt. Widziany przez kierowce obraz staje się wyraźniejszy i bardziej skontrastowany, dzięki czemu dostrzega on na drodze więcej szczegółów. Nie tylko oczy mniej się męczą, ale i zwiększa się bezpieczeństwo jazdy.

Zestaw głośnomówiący

Takie urządzenie to system podpinany do samochodowego zestawu audio. Umożliwia on odbieranie i odrzucanie połączeń za pomocą komend głosowych. To dobry prezent dla tych kierowców, którzy spędzają sporo czasu w drodze. Rozmowa przez telefon, gdy trzeba trzymać komórkę, może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Zestaw głośnomówiący pozwala wyeliminować ten problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *