Kuriozalne przypadki odchudzania – nie polecamy!

białe, okrągłe tabletki

7 października 2014 • Medycyna, Zdrowie i uroda • wejść: 2238

Dla wielu osób, bycie atrakcyjnym jest jednoznaczne z byciem szczupłym. Dlatego też wiele z nich decyduje się na odchudzanie. Prawda jest jednak taka, że obecnie coraz więcej osób sięga po niezalecane przez dietetyków i lekarzy metody odchudzania. Niektóre niebezpieczne dla zdrowia a czasem nawet życia.

Jakie są popularne preparaty odchudzające?

W ostatnim czasie coraz szerszą popularnością cieszą się preparaty wspomagające odchudzenie, dostępne bez recepty w każdej aptece. Mechanizm ich działania jest różny m.in. mogą zmniejszać łaknienie, hamować wchłanianie wybranych składników odżywczych lub przyspieszać przemianę materii.

Jaki jest wpływ środków na odchudzanie na organizm?

Trudno jest jednak oszacować ich skuteczność oraz wpływ na zdrowie człowieka. Mogą bowiem mieć działania nie pożądane. Przyjmowanie ich może powodować m.in. bezsenność, skoki ciśnienia lub tachykardie serce. Należy pamiętać, iż przed zastosowaniem preparatu odchudzającego należy skonsultować się ze specjalistą.

Czy lewatywa jest dobra na odchudzanie?

Lewatywa jest jedną z metod odchudzania zdecydowanie niepolecanych przez ekspertów np. prowadzących kursy na http://www.akademiadietetyki.pl. Częste jej wykonywanie może doprowadzić do rozregulowania pracy układu pokarmowego oraz wyniszczenia naturalnej mikroflory jelita.

Stosowanie lewatywy niekiedy może doprowadzić nawet do zakażenia jelita, często wymagającego leczenia antybiotykami. Ubytek masy ciała tą metodą trudno jest nazwać odchudzaniem, gdyż wynika on z usuwania części treści pokarmowej z jelit.

Czy tabletki z tasiemcem są bezpieczne?

Coraz większą popularnością cieszą się tabletki z larwami tasiemca. Jednak wykorzystywanie parazytów (pasożytów) do utraty masy ciała jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia człowieka. Zarażenie się tasiemcem powoduje bardzo duże spustoszenie w organizmie.

Pasożyt bowiem nie zjadają zbędnych kalorii, a cenne dla naszego zdrowia składniki odżywcze m.in. witaminy i minerały. Tak prowadzona „kuracja” odchudzająca tasiemcem może doprowadzić w konsekwencji do anemii, infekcji przewodu pokarmowego i w ostateczności do wyniszczenia organizmu.

Skąd się wzięła moda na odchudzanie?

Wzrost zainteresowania niebezpiecznymi dla zdrowia i życia metodami odchudzania wynika z przedstawionego przez mass media wizerunku atrakcyjnej szczupłej osoby, która jest częstym obiektem zachwytu i podziwu młodych ludzi. Wiele osób jest w stanie zrobić wszystko, aby mieć idealną figurę. Niestety niekiedy nieświadomie decydują się na metody odchudzania szkodzące ich zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *