Na co zwrócić uwagę kupując zabawki do kąpieli?

kaczka do kąpieli

23 września 2016 • Dom i Ogród, Dzieci i wychowanie • wejść: 1750

W przypadku zakupu wszystkich zabawek trzeba mieć na uwadze zainteresowania i predyspozycje pociechy oraz bezpieczeństwo użytkowania. Warunki podczas kąpieli są specyficzne, dlatego nie wszystkie zabawki nadają się do niej.

Jakie powinny być zabawki do kąpieli?

 • wodoodporne,
 • kolorowe,
 • kreatywne, np. z otworkami do przelewania, do łączenia, dla starszych dzieci do nakręcania.

Zabawki powinny być też dopasowane do wieku dziecka, dla maluszków wybiera się inne zabawki, niż dla starszych dzieci, chodzi tutaj głównie o zabawki posiadające drobne elementy, jakie mogłyby zostać połknięte przez małe dziecko. Przegląd zabawek do kąpieli dla maluchów i starszaków możesz zrobić tutaj: http://www.babyland.pl/pl/list/zabawki-gry/zabawki-dla-niemowlat/zabawki-do-kapieli-wody.

Ranking najczęściej kupowanych zabawek do kąpieli

 1. Gumowa kaczuszka to towarzyszka wodnych zabaw od lat. Współcześnie dostępna w swym tradycyjnym żółto-czerwonym wcieleniu lub także jako inne zwierzątko, w innych kolorach, też w towarzystwie.
 2. Pojemniczki do przelewania. Te zabawki mogą być w wydaniu specjalistycznym, np. stateczki lub w wydaniu całkiem domowym, jak miseczki, kubeczki, sitka, inne plastikowe pojemniki.
 3. Zabawki pływające zmechanizowane, jak nakręcana żabka albo roborybka, połykający coś rekin, albo szczypiący rak.
 4. Wędki. Zabawa w łowienie to odwzorowanie rzeczywistych czynności. Gdy tylko dziecko ma okazje obserwować wędkarzy, z pewnością spodoba mu się pomysł na łowienie rybek. Zabawki dla rybaka można skonstruować samemu lub kupić gotowe.
 5. Hitami ostatnich lat są pisaki wodne oraz puzzle do układania na wannie lub konstruowania pływających domków.
 6. Zabawką dbającą o bezpieczeństwo jest mata antypoślizgowa lub krzesełko do kąpieli. W zależności od ich konstrukcji i kolorystyki mogą pełnić różne funkcje podczas zabawy w kąpieli.
 7. Segregację i osuszanie ułatwi pojemnik lub siatka na zabawki. Oba przedmioty mogą być jednocześnie zabawkami.

Co zrobić z zabawkami po kąpieli?

 • z zabawek pojemniczków trzeba wylać wodę,
 • zabawki z gąbki itp. najlepiej odłożyć na półce z ociekaczem lub w siateczce na zabawki kąpielowe,
 • z gumowych zabawek z otworkami dokładnie wycisnąć/wypsikać wodę.

Powyższe czynności gwarantują nam, że zabawki nie zbutwieją i nie zrobi się w nich zielony osad. Jedna z mam blogerek opisała przypadek pleśni wewnątrz zabawek. Szczególnej uwagi wymagają te gumowe z otworkami, najczęściej zwierzątka.

2 komentarze do Na co zwrócić uwagę kupując zabawki do kąpieli?

 1. Mama :) pisze:

  Widzieliście kiedyś wnętrze zabawek do wody z dziurką? Taki zwykłych kaczuszek? Nawet kiedy wypsikuje się z nich wodę, to pleśń i jakies inne dziwne nieprzyjemności sie pojawiają. Brrrrr.

 2. Gabi pisze:

  No zgadzam się. jak ostatnio myłam zabawki syna to ze wszystkich „kaczuszek” wypsikiwałam jakąś czarną maź… takie zabawki są dobre ale trzeba je co jakiś czas wymieniać na nowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *