Na czym polega obsługa prawna firm – w czym pomoże Ci prawnik i adwokat kiedy prowadzisz firmę?

Biznesmen w garniturze

6 września 2019 • Biznes i Ekonomia, Ludzie i Społeczeństwo, Polityka i Prawo • wejść: 2216

Prowadząc firmę niejednokrotnie konieczne jest konsultowanie się z prawnikiem w celu weryfikacji spraw związanych z funkcjonowaniem naszego biznesu. Jaka pomoc może być nam potrzebna? Na czym polega obsługa prawna firm i kiedy się przydaje?

Czym jest obsługa prawna firm?

Obsługa prawna firm to nic innego jak usługi świadczone przez kancelarie prawne na rzecz danego przedsiębiorstwa. Najczęściej polega to na outsourcingu, to znaczy, że współpracuje się z prawnikami z danej kancelarii, którzy zapewniają swoje wsparcie przedsiębiorcom zgodnie z jego oczekiwaniami i potrzebami. Zakresy oferowanych usług najczęściej jest dosyć szeroki i uzależniony od tego, w czym specjalizuje się dana kancelaria, jak również o jakiego klienta chodzi.

Na czym polega obsługa prawna firm?

Najistotniejszym zadaniem prawnika dla firmy jest udzielenie wsparcia prawnego w takim zakresie, jakiego potrzebuje. Najczęściej dotyczy to zakresu działania firmy w zakresie praca cywilnego, prawa gospodarczego, prawa pracy oraz prawa handlowego, a czasem także i prawa administracyjnego. Zakres usług będzie uzależniony od tego, o jaką firmę chodzi i jaki jest jej charakter prawny.

Pomoc prawnika może być nieodzowna w wielu różnych sytuacjach, zarówno w przypadku firm z wieloletnim stażem, jak i tych nowych, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku. Zakres usługi jest tutaj mocno zróżnicowany, a obsługa prawna firm (jak w ofercie Kancelarii KRS) pokazuje, że kompleksowe wsparcie dla przedsiębiorstwa bywa bardzo przydatne.

Kawa w pracy

Obsługa prawna firm – na jakie usługi można liczyć?

Obsługa prawna firm,to najczęściej działania kompleksowe, mające na celu wsparcie przedsiębiorstwa. W kancelariach najczęściej można znaleźć prawników, którzy specjalizują się w danym zagadnieniu prawa, dzięki czemu mogą służyć radą niezależnie od tego, o jaką sprawę będzie chodziło. Tak więc można tutaj liczyć na pomoc przy zakładaniu spółek, fundacji czy stowarzyszeń, a także być pośrednikiem między firmami, w momencie przejmowania spółek.

Oprócz tego kancelarie zajmują się bieżącymi pracami firm, ich zarządem i działaniem, w tym pomagają przy analizie umów i kontaktów biznesowych. Doradzają także w temacie pozyskiwania dodatkowego finansowania dla firmy, jej postępowania naprawczego, a także upadłościowego. Prawnik dla firmy to także pomoc z zakresu prawa pracy, czyli współpracy firm z podmiotami zewnętrznymi oraz działań wewnętrznych.

Prawnicy zajmujący się obsługą prawną firm są także reprezentantami przedsiębiorstw przy podpisywaniu umów, zawieraniu kontaktów, a także przy prowadzeniu negocjacji biznesowych, przedsądowych oraz przy postępowaniach.

Czy warto korzystać z obsługi prawnej firm?

Zagadnienia związane z prawem bywają bardzo skomplikowane i zawiłe, a to sprawia, że nietrudno o popełnienie błędu czy też niedopatrzenie, na którym firma może wiele stracić. Obsługa prawna firm ma w tym pomóc – być wsparciem dla przedsiębiorcy, dzięki czemu ma się pewność, że wszystko będzie w porządku pod względem prawnym. Kompleksowe doradztwo zapewni stabilność firmie i uchroni ją przed niekorzystnymi działaniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Dodatkowo współpracując z kancelarią prawną, ma się dostęp do pomocy prawnej niezależnie od sytuacji. Jest to także tańsza alternatywa dla zatrudnionego na stałe prawnika w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *