Najdroższe maszyny budowlane – jak kupować, aby nie przepłacić?

najdroższe maszyny budowlane

12 sierpnia 2014 • Gospodarka • wejść: 5416

Nie da się ukryć, że dla każdej firmy budowlanej największym kosztem jest oczywiście sprzęt. Najdroższe są koparko-ładowarki, które są jednocześnie niezbędne w przypadku niemal każdej budowy. W dzisiejszych czasach nie można sobie jednak pozwolić na to, by pozostać w tyle.

Zakup maszyn budowlanych to ogromny wydatek

Należy zauważyć, że koszt zakupu tych maszyn jest tak wielki, że wiele firm decyduje się na ich stałe wypożyczanie. Robią tak przede wszystkim małe firmy, których nigdy nie byłoby stać na wydanie kilkuset tysięcy złotych na jednorazowy zakup. Większe firmy starają się kupić wszystkie niezbędne maszyny budowlane, jednak czasami również one muszą się posiłkować wypożyczeniem sprzętu.

Amerykańskie kolosy

Koparko-ładowarki są sprzętami, które pozwalają na bardzo szybkie wykonywanie wszystkich robót ziemnych, dzięki czemu nie jest już konieczne wielomiesięczne zajmowanie się fundamentami. W Polsce prace budowlane nie są prowadzone na aż tak ogromną skalę jak w Stanach Zjednoczonych, więc również sam sprzęt jest znacznie mniejszych rozmiarów. W Ameryce zdarzają się jednak prawdziwe kolosy, których rozmiary przekraczają nawet dwadzieścia metrów.

Ceny takich maszyn również małe nie są i oscylują często w okolicy 4 – 5 milinów dolarów. Są to ogromne sumy, które na polskim rynku wydają się nierealne. Na szczęście nasze, rodzime firmy, mogą zaopatrzyć się w znacznie tańszy sprzęt renomowanych firm, by móc wykonywać swoją pracę w odpowiedni sposób.

Jak kupować maszyny budowlane?

Zanim dokonamy jednak tak drogiego zakupu, warto się poważnie zastanowić nad tym, jakiego sprzętu dokładnie potrzebujemy. Często młodzi właściciele firm biorą ogromne kredyty, żeby kupić bardzo drogie maszyny, które w gruncie rzeczy nie są im w ogóle potrzebne. Podejmując rozsądną decyzję, można więc poczynić ogromne oszczędności.

W niektórych wypadkach nawet bardziej korzystnym rozwiązaniem okazuje się wypożyczenie sprzętu niż jego zakup. Zawsze warto się poważnie zastanowić przed wydaniem tak dużych ilości pieniędzy. Jeśli mamy wątpliwości, to na pewno warto się postarać o poradę specjalisty, który już dłużej pracuje w tym zawodzie i jest nam wstanie wesprzeć swoim bogatym doświadczeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *