Najpopularniejsze zabiegi wykonywane przez chirurgów plastycznych

Popularne operacje plastyczne

4 września 2015 • Zdrowie i uroda • wejść: 2926

Pod określeniem „chirurgia plastyczna” kryje się wiele pojęć, o których mało kto wie. Udając się do specjalisty z tego zakresu możemy nie tylko powiększyć piersi, zrobić korektę nosa, wykonać liposukcję, ale też możemy liczyć na lifting ramion, powiek, korekcję uszu, przeszczep włosów czy plastykę brzucha.

A na co najchętniej decydują się Polacy? Co chcą w sobie poprawić?

Powiększanie piersi

Tutaj wielkiego zaskoczenia nie ma. Większość osób kiedy myśli o chirurgii plastycznej ma przed oczami właśnie tą operację. Powiększanie piersi to poważna ingerencja w ciało kobiety, dlatego wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym. O implancie, głównie jego rozmiarze, decyduje pacjentka.

Warto pamiętać o tym, żeby nie przesadzać z wielkością, bo może to się odbić negatywnie na kondycji kręgosłupa. Podczas operacji skóra jest nacinana wzdłuż naturalnych zgięć, tak, aby nie było widać blizn. Musi minąć trochę czasu, zanim pacjentka dojdzie do siebie, po operacji może być obolała i musi stosować się do ścisłych zaleceń lekarza.

Odsysanie tłuszczu

Włączając telewizję często słyszymy, że mamy otyłe społeczeństwo. To widać w rosnącym zainteresowaniu ludzi liposukcją, którą coraz częściej wykonują w Clinicforyou.com chirurdzy plastyczni. Kiedy już nie można zrzucić zbędnych kilogramów poprawiając dietę i ćwicząc, warto rozważyć odsysanie tłuszczu. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest to, że jest on długotrwały, więc nie trzeba się martwić, że zaraz będziemy wyglądać jak dawniej.

Najczęściej korygowane są takie części ciała jak brzuch, biodra, uda, talia, podbródek. Jeśli zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjent jeszcze tego samego dnia opuszcza klinikę. Kiedy jednak wymaga to inwazyjnej operacji i znieczulenia ogólnego, wymagany jest pobyt w klinice przez dobę.

operacja

Korekta nosa

Mało jest osób, które są zadowolone ze swojego nosa. Część osób narzeka na to, że jest zbyt gruby, za długi, za szeroki. Korektę nosa można wykonać na dwa sposoby, to zależy czy decydujemy się na poprawę samego czubka nosa, którą można wykonać w znieczuleniu miejscowym, czy na korektę bardziej inwazyjną z pełną narkozą. Na efekty takiej operacji niestety trzeba trochę poczekać. Bywa, że zmiany widać dopiero po roku.

Przeszczep włosów

Najczęściej wykonywanym zabiegiem u panów jest przeszczep włosów. Coraz więcej mężczyzn ma problem ze wczesnym łysieniem, dlatego taka operacja jest u niektórych wręcz niezbędna. Wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym i obowiązkowy jest pobyt w szpitalu. Operacja polega na wycięciu paska skóry ze zdrowym porostem włosów, skąd pobiera się grafty i umieszcza je w miejscu, gdzie brakuje włosów.

Po zabiegu pacjenci muszą nosić specjalną czapkę, dodatkowo musi przestrzegać wielu zasad, m. in. przez kilka tygodni nie może podnosić nic ciężkiego, nie powinien wykonywać czynności, które mogłyby podwyższyć ciśnienie itd. Efekty jednak po takim zabiegu są zdumiewające i warto w przeszczep włosów zainwestować.

2 komentarze do Najpopularniejsze zabiegi wykonywane przez chirurgów plastycznych

  1. Marzena pisze:

    Ja kiedyś chciałam zdecydować się na korektę nosa, ale to nie dla mnie. Jak sobie pomyślę o narkozie, bólu po operacji, to jednak wolę wyglądać jak wyglądam 😉

  2. załamany pisze:

    a czy mężczyzna może zrobić sobie korektę piersi? w sensie genetycznie trochę większe niż u normalnego mężczyzny, oraz trochę obtłuszczone, jeszcze tylko mleka brakuje 🙁 można? ma ktoś doświadczenie w temacie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *