Największe atrakcje Karpacza — lista

karpacz lista atrakcji

10 stycznia 2023 • Turystyka i Sport • wejść: 512

Karpacz to malownicza górska miejscowość, którą warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Co warto zobaczyć w Karpaczu? Poznaj listę największych atrakcji Karpacza i zaplanuj niezapomniany wyjazd.

  1. Dziki Wodospad w Karpaczu
  2. Schronisko Samotnia z okolic Karpacza
  3. Świątynia Wang w Karpaczu
  4. Karpacki Młyn Miłości

1. Dziki Wodospad w Karpaczu

Jedną z atrakcji w Karpaczu, którą warto zobaczyć, jest Dziki Wodospad. Nie jest on wprawdzie tworem naturalnym, jednak wygląda niezwykle malowniczo wśród zieleni drzew. Dziki Wodospad jest zaporą na rzece Łomnicy stworzoną przez ludzi w celu zapobiegania podtopieniom podczas roztopów i ulew. Ta atrakcja Karpacza znajduje się niedaleko Schroniska Samotnia, które również warto odwiedzić podczas wizyty w tej miejscowości.

2. Schronisko Samotnia z okolic Karpacza

Udając się do Karpacza, na pewno warto udać się do Schroniska Samotnia. To miejsce o niezwykłym klimacie, które powinno być obowiązkowym punktem na liście największych atrakcji Karpacza. Schronisko Samotnia to jedno z najstarszych schronisk w Polsce. Atrakcja ta znajduje się w niecce Kotła Małego Stawu i posiada bogatą historię, którą zdecydowanie warto poznać. Co roku na cześć legendarnego pierwszego właściciela schroniska Waldemara Siemaszki są organizowane zawody narciarskie o Puchar Samotni. Dlatego miejsce to nie tylko cieszy się popularnością latem, ale również stanowi jedną z ciekawych atrakcji Karpacza zimą.

3. Świątynia Wang w Karpaczu

Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Karpaczu? Zdecydowanie największą atrakcją turystyczną Karpacza jest Świątynia Wang. Ten norweski drewniany kościółek został kupiony przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV w 1841 roku, który zamierzał przenieść go do Berlina. Jednak hrabina von Reden podpowiedziała królowi, aby umieścił kościółek w Karpaczu. Świątynia Wang stanowi symbol tego miasta i jest jednym z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce. Tę atrakcję w Karpaczu tłumnie odwiedzają turyści nie tylko ze względów religijnych, ale również po to, by podziwiać to niezwykłe miejsce i wysłuchać opowieści o przeplataniu się nordyckich symboli ludowych z symboliką chrześcijańską.

4. Karpacki Młyn Miłości

Szukasz atrakcji z okolic Karpacza z ciekawą historią? W takim razie może Cię zainteresować miniaturowy Młyn Miłości, który znajduje się niecały kilometr od Świątyni Wang. Kiedyś według legendy z młyna wypływała woda o niezwykłych właściwościach. Człowiek, który napił się tej wody, odwzajemniał miłość zakochanej w nim osoby. Wiedziała o tym córka młynarza potajemnie podkochująca się w Duchu Gór — niestety bez wzajemności. Stary Młyn został zmodernizowany w 2012 roku. Obecnie ta atrakcja w Karpaczu jest chętnie odwiedzana przez zakochanych i stwarza wyjątkową okazję do wspomnień.

W okolicach Karpacza znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych, z których słynie ta górska miejscowość. Każda z nich posiada niezwykle barwną historię i jest warta poświęcenia jej uwagi. Przepiękne widoki sprawiają, że wiele atrakcji w Karpaczu koniecznie trzeba zobaczyć, by móc nacieszyć nimi oko.

jeden komentarz do Największe atrakcje Karpacza — lista

  1. Kwietosław pisze:

    Wodospady zawsze mnie fascynowały, więc to tam muszę się wybrać następnym razem, odwiedzając Karpacz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *