Nie tylko Tatry. Sprawdzamy nietypowe atrakcje Zakopanego

nietypowe atrakcje w zakopanem

8 stycznia 2023 • Turystyka i Sport • wejść: 3230

Zakopane słynie z Krupówek, które można nazwać wizytówką tego miasta. Szukasz nietuzinkowych atrakcji Zakopanego? Co warto zobaczyć w Zakopanem? Poznaj kilka nietypowych atrakcji zlokalizowanych w tej miejscowości.

Myszogród w Zakopanem

Zastanawiasz się, co zobaczyć w Zakopanem? Jeśli jesteś miłośnikiem gryzoni lub chciałbyś zafundować swojemu dziecku niecodzienną atrakcję, możesz wybrać się z rodziną do Myszogrodu. Tu 1000 małych myszek różnych ras biega w pełnych detali gablotach o bajkowej infrastrukturze. Znajdziesz tu myszki przechadzające się między miniaturowymi domami, jeżdżące kolejką czy też buszujące wśród książek. To zdecydowanie jedna z najbardziej nietypowych atrakcji Zakopanego.

Zjazd ze Skoczni Wielka Krokiew

Wielka Krokiew nierozerwalnie kojarzy się z Zakopanem. A czy wiesz, że w okresie letnim atrakcją, która dostarcza niezapomnianych wrażeń, jest zjazd z tej skoczni na pontonie? Ta jedna z niezwykłych atrakcji w Zakopanem dostarczy świetnej zabawy małym i nieco większym miłośnikom narciarstwa.

Zakopiańskie Muzeum Figur Woskowych EXPO

Zastanawiasz się, co zwiedzić w Zakopanem? W niemal każdym mieście turystycznym znajduje się takie miejsce, gdzie można podziwiać figury woskowe. Również w Zakopanem mieści się jedno z nich. W Muzeum Figur Woskowych EXPO znajdziesz podobizny m.in. Jana Pawła II, Adama Małysza, a także Ferdka Kiepskiego z popularnego w Polsce serialu komediowego „Świat według Kiepskich”. Warto odwiedzić to miejsce, aby zrobić sobie zabawne zdjęcia z podobiznami sławnych osób lub tylko dlatego, aby porównać stopień ich odwzorowania.

Dom do góry nogami — nietypowa atrakcja w Zakopanem

Jeśli szukasz nieszablonowej atrakcji w okolicy Zakopanego, to dobrą propozycją może być wizyta w domu do góry nogami. Zwiedzanie tego rodzaju miejsc staje się coraz bardziej popularne. Domek w Zakopanem jest dwupiętrowy, a wrażenia z odwiedzenia tej atrakcji zdecydowanie zasługują na miano nietuzinkowych.

Zakopiański Śnieżny Labirynt

Śnieżny Labirynt to jedna z idealnych atrakcji w Zakopanem na zimę. Pokonywanie labiryntu wcale nie należy do najłatwiejszych, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. To jedna z atrakcji okolic Zakopanego dla osób lubiących wyzwania i łamigłówki, ponieważ wysokie ściany labiryntu skuteczne utrudniają orientację w terenie. A o to właśnie tu chodzi — by wyjście z labiryntu nie było tak oczywiste i zapewniało przednią zabawę.

Motylarnia w Zakopanem

Co jeszcze warto zobaczyć w Zakopanem? Jeśli szukasz ciekawych atrakcji koło Zakopanego, to koniecznie zajrzyj do Motylarni. Zobaczysz tu motyle różnych gatunków i poznasz wiele ciekawostek na ich temat. Miejsce to nie tylko zalicza się do nietypowych atrakcji turystycznych Zakopanego, ale również ma charakter edukacyjny i stwarza okazję do lepszego poznania tych latających owadów.

W Zakopanem znajdziesz nietypowe atrakcje, które można odwiedzić z przyjaciółmi lub rodziną. Zapewniają one nietuzinkową rozrywkę, dlatego warto wybrać się do Zakopanego, by zobaczyć kilka z nich.

2 komentarze do Nie tylko Tatry. Sprawdzamy nietypowe atrakcje Zakopanego

  1. Sędzisław pisze:

    O tak, z nietypowych atrakcji Zakopanego, Śnieżny Labirynt jest moim ulubionym!

  2. sylwka pisze:

    Dom do góry nogami to ulubiona nietypowa atrakcja Zakopanego moich maluchów! Świetnie się tam bawiły 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *