Paintball – jak zacząć przygodę z tym sportem?

gra w paintball

11 marca 2015 • Turystyka i Sport • wejść: 3621

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, dlatego czas zerwać z nieustannym leżeniem na kanapie i wpatrywaniem się w telewizor, w którym i tak nic ciekawego nie ma. Wciąż wzrastająca temperatura na dworze, to doskonała okazja, by pójść pobiegać, pograć ze znajomymi w piłkę, bądź udać się na rowerową wyprawę.

Jakie formy aktywności dostarczają adrenaliny?

Jeśli jednak te formy aktywności są dla Ciebie zbyt oklepane i już zdążyły Ci się znudzić, wybierz się ze znajomymi na paintball, który zapewni Ci dużą dawkę adrenaliny i rywalizacji. Jak przygotować się do tego rodzaju zabawy? Jaki sprzęt będzie nam potrzebny? Podpowiadamy, jak zacząć grać w paintball.

Czym jest paintball?

Paintball to jedna z gier zespołowych, która polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy pomocy markerów. Urządzenie to przypomina broń pneumatyczną, dzięki sprężonemu powietrzu lub dwutlenkowi węgla wyrzuca kulki wypełnione farbą, powstałą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, czyli rozbicie na nim kulki i pozostawienie kolorowego śladu, eliminuje go z dalszej gry.

Jakie są początki paintballa?

Sprzęt do paintballa pojawił się w Stanach Zjednoczonych już w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku, jednakże początkowo służył do znaczenia drzew z odległości i do znaczenia bydła w rolnictwie. Dopiero w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym pierwszym roku markery służące do znakowania bydła zostały wykorzystane w celach rozrywkowych. Warto więc wyciągnąć znajomych, by wspólnie pobawić się na świeżym powietrzu. Wystarczy tylko mieć ukończone osiemnaście lat i odpowiednio się przygotować.

Kaski do gry paintball

Jakie są rodzaje gry w paintball?

Wśród odmian paintballa można wyróżnić speedball i woodsbal. Pierwsza z nich to sportowa wersja, w której gra odbywa się na ograniczonym terenie z ustawionymi sztucznymi przeszkodami. Z kolei woodsball rozgrywany na otwartych przestrzeniach – w lesie, na nieużytkach, terenach poprzemysłowych itp. Gracze ubrani są w specjalne stroje maskujące, najczęściej wojskowe, które umożliwiają kamuflaż, a ponadto dodają realizmu całej zabawie.

Sprzęt do paintballa – co potrzebne?

Do rozpoczęcia zabawy potrzebna będzie nam maska, marker oraz odpowiedni strój. Nie musimy jednak od razu inwestować w całe wyposażenie, ponieważ wiąże się to ze sporymi kosztami. Pierwszy raz najlepiej więc będzie skorzystać z wypożyczonego sprzętu, by zobaczyć, czy ta forma zabawy nam odpowiada. Jeśli Twoi znajomi nie są zwolennikami tego typu rozrywki, sprzęt dostaniesz na najbliższym polu komercyjnym.

Czy gra w paintabll jest bezpieczna?

Jeśli już „złapiemy bakcyla” i będziemy regularnie grali w paintball, warto zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa. Należy więc kupić sobie porządną maskę, która sprawi, że będziemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Przy jej wyborze zwróćmy uwagę na to, aby była wygodna, odpowiednio wentylowana i posiadała nieparującą szybkę. Gąbka musi ściśle przylegać do twarzy – szeroki kąt widzenia daje nam przewagę nad przeciwnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *