Perfumy lane – rozsądna cena czy tani, ale słaby zakup?

14 maja 2015 • Zdrowie i uroda • wejść: 2799

Przeciwników rozlewni perfum jest na pewno tak samo dużo, jak i zwolenników. Po jednej stronie stoją argumenty typu: niska cena, eksperymentowanie z zapachami, poręczne opakowania, dostępność w każdym polskim mieście, a z drugiej strony przekonanie, że dobre perfumy muszą kosztować, zawierają więcej olejków, więc dłużej pachną, nie przypominają po kilku godzinach zapachu samego alkoholu. Jakie perfumy zatem lepiej wybrać?

Kusząca cena lanych perfum

Koszty zakupu lanych perfum o dobrej jakości, przykładem mogą być te dostępna na mistral-poland.pl, są stosunkowo niewielkie. To już od nas zależy, czy stać nas na to, żeby kupić oryginalne perfumy za 500zł czy wybrać perfumy z rozlewni, które dostaniemy już za kilkadziesiąt złotych. Dla niektórych osób wybór jest oczywisty.

Zapachowe eksperymenty dzięki lanym perfumom

Która kobieta nie lubi eksperymentować? Inny zapach rano, a inny wieczorem? Proszę bardzo! Wybierając perfumy na mililitry nie musimy ograniczać się do jednego flakonu, tak jak w przypadku drogich perfum. A zapachy są przecież dobrze odwzorowane.

Niewielkie flakoniki są praktycznym rozwiązaniem

Która z pań nie nosi perfum w torebce? Pewnie żadna, albo jedna na milion. Pytanie tylko co to za przyjemność taszczyć ze sobą codziennie przez miasto wielki szklany flakon perfum? No właśnie. W przypadku perfum lanych ten problem znika, ponieważ są pakowane we flakoniki, w których zmieści się kilka mililitrów perfum.

Duża ilość rozlewni perfum

Chyba nie ma takiego miasta, gdzie nie byłoby rozlewni perfum. Zapewniam, że w każdej galerii handlowej można spotkać co najmniej jeden mały punkt z perfumami na mililitry. W przeciwieństwie do drogich perfum, których czasami może zabraknąć w perfumerii, te są powszechnie dostępne, a także można je zamówić online.

Dlaczego dobre perfumy są drogie?

Tak twierdzą zwolennicy prawdziwych perfum. Dobre perfumy muszą mieć wysoki wskaźnik zawartości olejków, żeby faktycznie móc nazywać je perfumami. Dlatego okazuje się, że fani takich zapachów nie płacą za samą markę. Mówią też, że te perfumy nie ulatniają się po chwili, ale zapach rozwija się w ciągu dnia, co jest dosyć przekonującym argumentem.

Jak aplikować perfum?

Oryginalne perfumy będą nam towarzyszyły przez cały dzień, niczym drugie ubranie. Dużo zależy też od tego, czy potrafimy umiejętnie się spryskać, czy znamy te sekretne miejsca, na których perfumy utrzymują się najdłużej. Niestety wciąż panuje przekonanie, żeby spryskane nadgarstki pocierać, a wtedy perfumy zostaną z nami na dłużej. Tak jednak nie jest. Faktem jest, że te miejsca dobrze roznoszą zapach, podobnie jak potylica, łokcie, szyja czy kolana. Ale pocieranie na pewno nic dobrego nam nie przyniesie.

Co wybrać – markowy perfum czy zamiennik?

Wybór zależy tylko od konsumentów. Niektórzy wolą mieć więcej flakoników perfum za niższą cenę, inni kupują jedne porządne perfumy i nie zadowalają się substytutami. Jest jeszcze coś takiego jak przywiązanie do danego zapachu. Znam osoby, które od lat pachną tak samo i nie wyobrażają sobie zmiany perfum, a już na pewno wyczują, kiedy to będzie zamiennik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *