Pomysł na karnawał: Jak zrobić zęby wampira?

przebranie za wampira

2 lutego 2015 • Hyde Park • wejść: 13578

Karnawał trwa w najlepsze, dlatego też chętnie wybieramy się na wszelkiego rodzaju prywatki, bale, czy spotkania z przyjaciółmi. W ostatnich czasach szczególnie popularne stały się imprezy przebierane, dlatego też warto sprawić sobie jakiś kostium i zaskoczyć swoich znajomych. Przebranie wampira jest idealne zarówno na Halloween, jak i w czasie karnawału, więc śmiało można wystąpić w takim stroju. Jak go skompletować? Jak zrobić zęby wampira.

Jak zrobić strój wampira?

Wbrew pozorom kostium wampira nie jest wcale trudny do wykonania. Podstawą jest oczywiście czarno-czerwona peleryna, którą można wypożyczyć bądź uszyć samemu. Ponadto potrzebujemy jakiegoś nakrycia głowy – świetnie sprawdzi się cylinder lub kapelusz. Dziewczyny mogą po prostu natapirować włosy i stworzyć oryginalną fryzurę. By wyglądać bardziej wiarygodnie, warto wykonać odpowiedni makijażtwarz pomalować na biało, a usta na czerwono, mocnym akcentem będą także plamy krwi. Świetnie sprawdzą się także czerwone soczewki do oczu. Najtrudniejszym do wykonania elementem stroju wampira wydają się być kły, jednakże można je w prosty sposób samemu wykonać.

Gdzie kupić szczękę wampira?

Najprostszym i najbardziej wygodnym sposobem jest z pewnością kupienie gotowej szczęki. Można ją bez problemu znaleźć w sklepach z gadżetami, bądź zamówić przez Internet. Takie rozwiązanie ma jednak kilka wad, ponieważ plastikowe zęby podczas dłuższego noszenia zaczynają przeszkadzać, obcierać oraz uniemożliwiają jedzenie i picie. Ponadto ze sztuczną szczęką w ustach mówienie okazuje się nie lada wyzwaniem – zmienia nam się głos i wampirze zęby sprawiają, że swobodne i zrozumiałe mówienie stają się niemożliwe. Gruby plastik powoduje uwypuklenie ust, przez co wyglądają one nienaturalnie.

twarz wampirza

Jak zrobić kły wampira z plastiku?

Żeby zapewnić sobie maksimum komfortu, warto zrobić taką szczękę samemu. Wystarczy nam do tego zmielony plastik i woda. Plastik umieszczamy w misce i zalewamy gorącą wodą. Gdy zacznie topnieć i stanie się miękki, wyłów łyżką mały kawałek i uformuj z niego stożek. Następnie nabij plastikowy kieł na swój ząb i uformuj go tak, by osiągnął pożądany kształt. W ten sam sposób stwórz drugiego kła.

Jak zrobić kły wampira z tipsów?

Wampirze kły można zrobić również z… tipsów. Wystarczy wyciąć z nich pożądany kształt i dla lepszego efektu przeciągnąć białym lakierem. Jeśli chcesz sprawić, by dobrze się trzymały i nie odpadły przez całą noc, możesz przymocować je klejem do protez.

One Response to Pomysł na karnawał: Jak zrobić zęby wampira?

  1. VelocypeD pisze:

    Gotowa szczęka to najprostsze rozwiązanie. Myślę, że nie będzie dużego problemu z obcieraniem, w końcu nie trzeba mieć jej cały czas włożonej 😉 A o tym plastiku nie pomyślałam. Zrobienie takich „własnych” kłów może być też dobrą zabawą dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *