Pomysł na karnawał: Jak zrobić zęby wampira?

przebranie za wampira

2 lutego 2015 • Hyde Park • wejść: 20084

Karnawał trwa w najlepsze, dlatego też chętnie wybieramy się na wszelkiego rodzaju prywatki, bale, czy spotkania z przyjaciółmi. W ostatnich czasach szczególnie popularne stały się imprezy przebierane, dlatego też warto sprawić sobie jakiś kostium i zaskoczyć swoich znajomych. Przebranie wampira jest idealne zarówno na Halloween, jak i w czasie karnawału, więc śmiało można wystąpić w takim stroju. Jak go skompletować? Jak zrobić zęby wampira.

Jak zrobić strój wampira?

Wbrew pozorom kostium wampira nie jest wcale trudny do wykonania. Podstawą jest oczywiście czarno-czerwona peleryna, którą można wypożyczyć bądź uszyć samemu. Ponadto potrzebujemy jakiegoś nakrycia głowy – świetnie sprawdzi się cylinder lub kapelusz. Dziewczyny mogą po prostu natapirować włosy i stworzyć oryginalną fryzurę. By wyglądać bardziej wiarygodnie, warto wykonać odpowiedni makijażtwarz pomalować na biało, a usta na czerwono, mocnym akcentem będą także plamy krwi. Świetnie sprawdzą się także czerwone soczewki do oczu. Najtrudniejszym do wykonania elementem stroju wampira wydają się być kły, jednakże można je w prosty sposób samemu wykonać.

Gdzie kupić szczękę wampira?

Najprostszym i najbardziej wygodnym sposobem jest z pewnością kupienie gotowej szczęki. Można ją bez problemu znaleźć w sklepach z gadżetami, bądź zamówić przez Internet. Takie rozwiązanie ma jednak kilka wad, ponieważ plastikowe zęby podczas dłuższego noszenia zaczynają przeszkadzać, obcierać oraz uniemożliwiają jedzenie i picie. Ponadto ze sztuczną szczęką w ustach mówienie okazuje się nie lada wyzwaniem – zmienia nam się głos i wampirze zęby sprawiają, że swobodne i zrozumiałe mówienie stają się niemożliwe. Gruby plastik powoduje uwypuklenie ust, przez co wyglądają one nienaturalnie.

twarz wampirza

Jak zrobić kły wampira z plastiku?

Żeby zapewnić sobie maksimum komfortu, warto zrobić taką szczękę samemu. Wystarczy nam do tego zmielony plastik i woda. Plastik umieszczamy w misce i zalewamy gorącą wodą. Gdy zacznie topnieć i stanie się miękki, wyłów łyżką mały kawałek i uformuj z niego stożek. Następnie nabij plastikowy kieł na swój ząb i uformuj go tak, by osiągnął pożądany kształt. W ten sam sposób stwórz drugiego kła.

Jak zrobić kły wampira z tipsów?

Wampirze kły można zrobić również z… tipsów. Wystarczy wyciąć z nich pożądany kształt i dla lepszego efektu przeciągnąć białym lakierem. Jeśli chcesz sprawić, by dobrze się trzymały i nie odpadły przez całą noc, możesz przymocować je klejem do protez.

Temat: , , , ,

jeden komentarz do Pomysł na karnawał: Jak zrobić zęby wampira?

  1. VelocypeD pisze:

    Gotowa szczęka to najprostsze rozwiązanie. Myślę, że nie będzie dużego problemu z obcieraniem, w końcu nie trzeba mieć jej cały czas włożonej 😉 A o tym plastiku nie pomyślałam. Zrobienie takich „własnych” kłów może być też dobrą zabawą dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *