Ranking pomysłów na oryginalne ściany w pokoju dla dziecka

Różowo-szary pokój dziewczynki

30 sierpnia 2014 • Dom i Ogród • wejść: 7271

Zwykłe tapety oraz jednobarwnie malowane ściany już dawno odeszły do lamusa. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest całkiem prosta. W dobie internetu wprost zasypuje nas cała masa pomysłów na aranżację wnętrz. Nic więc dziwnego, że ludzie nie chcą aby ich własne cztery kąty były utrzymane w banalnym tonie.

Stwierdzenie to tyczy się tym bardziej pokoju dziecięcego, który powinien być urządzony tak aby stymulować malucha do rozwoju intelektualnego oraz emocjonalnego. A cóż pobudzającego jest w końcu w przygnębiającym i pozbawionym wyrazu pokoju?

Sądzę że Wasze pociechy naprawdę oddałyby wiele za pomieszczenie wyrażające ich charakter – miejsce w którym mogą poczuć się dobrze ze samym sobą i którego nie będą wstydziły się pokazać kolegom oraz koleżankom. Przed Wami więc parę pomysłów na zapierające dech w piersiach oryginalne ściany w pokoju dla dziecka (www.homebook.pl/inspiracje/pokoj-dziecka).

Umieść na ścianie ważną sentencję

Idea ta powinna szczególnie spodobać się nastolatkom. To w końcu one z upodobaniem tatuują na swoim ciele przeróżne dewizy życiowe. Warto więc zaproponować im także umieszczenie jakiejś ważnej sentencji na ścianie. Jak to zrobić? Wystarczą gwoździe oraz gruba nić. Tymi pierwszymi wyznaczamy kształt liter. Drugimi natomiast obwijamy kontury. Efekt jest doprawdy imponujący!

Zainwestuj w ścianę tablicową

Dzisiaj w prosty sposób ściany można zmienić w przestrzeń po której maluch może także pisać oraz rysować. Już widzę to zdziwienie na Waszych twarzach, ale spokojnie…wystarczy tylko użyć farby tablicowej! Kiedyś była dostępna ona tylko w kolorze czarnym, ale dzisiaj bez problemu możecie przebierać spośród całej palety barw, dzięki czemu z łatwością dopasujecie ją do wyglądu reszty pokoju.

Co ciekawe, możecie sprawić że oryginalne ściany w pokoju dla dziecka… będą jeszcze bardziej oryginalniejsze! Użyjcie jako podkładu farby z drobinkami metalu, a Wasze szkraby będą mogły przytwierdzać do ściany za pomocą magnesów namalowane przez siebie obrazki. W ten sposób cały ich pokój zamieni się w miniaturową galerię sztuki.

Wybierz ciekawą fototapetę

Jak widać miejsce zwykłych tapet zajęła ich wersja ulepszona. Fototapety pozwalają nam dzisiaj na ozdobienie ściany dowolnym wymarzonym przez nas wizerunkiem. Ulubione miasto? Ukochany piosenkarz? A może wspólne zdjęcie z przyjaciółmi? Wybór należy do Twojej pociechy. Z tego rozwiązania ucieszy się szczególnie młodzież, bowiem fototapeta potrafi w łatwy sposób sprawić, że pokój nabierze osobliwego charakteru.

Pomyśl o kreatywnej dekoracji na ścianę

Wystarczy tylko odrobina wyobraźni, aby wykreować coś nietypowego. Słoik postawiony na półce i mnóstwo wylatujących z niego papierowych motyli na ścianie? A może mini kosz do koszykówki z uwiecznionym na ścianie zawodnikiem? Oryginalną ścianę w pokoju dla dziecka można stworzyć także poprzez… namalowanie malowidła 3D. Te zachwycające dzieła mogą sprawić, że cztery kąty w których mieszka Twoje dziecko będą wyglądały jak żywe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *