Rodzaje leżaków ogrodowych – jaki leżak sprawdzi się w ogrodzie i na tarasie?

Rattanowy leżak na tarasie

27 marca 2020 • Dom i Ogród • wejść: 1332

Leżaki ogrodowe to idealne wyposażenie do letniego wypoczynku. Jednak sam jego wybór nie należy do najłatwiejszych. Sklepy prześcigają się w ofertach na modele leżaków do tarasu, ogrodu i na balkon. W poniższym artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając odpowiedni leżak i czym się przy tym kierować.

Leżaki ogrodowe z technorattanu

Wybierając leżak ogrodowy niewątpliwie, należy kierować się rodzajem materiału, z jakiego został wykonany. W rym zakresie z pewnością sprawdzi się technorattan, który cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na swoją lekkość, wytrzymałość oraz odporność na szkodliwe czynniki pogodowe. Leżaki technorattanowe do ogrodu i na taras przejrzyj na https://www.meblobranie.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór pięknych i stylowych mebli ogrodowych. Leżaki z technorattanu są stabilne, gdyż często posiadają metalowe stelaże. Pomimo tego, że jest to materiał sztuczny, to wygląda naturalnie i wygląda prawie jak prawdziwe plecionki z rattanu. Jest łatwy w czyszczeniu, do którego potrzebna jest tylko woda i gąbka. Ponadto leżaki z technorattanu są wygodne i pasują do każdego stylu ogrodu, tarasu czy balkonu.

Leżaki drewniane

Meblom z drewna nie można odmówić estetyki, miłego dotyku oraz tego, że wyglądają przepięknie na tle bujnej roślinności. Leżaki z drewna przeważnie są składane dzięki czemu, w przypadku ograniczonej powierzchni, można je schować, kiedy nie są potrzebne. Są jednak ciężkie, co stanowi ich największą wadę dlatego dobrze, aby dodatkowo były wyposażone w kółka, co pozwoli na ich łatwe i swobodne przenoszenie. Do wyboru mamy meble z drewna krajowego lub egzotycznego. Ten pierwszy typ wymaga corocznej konserwacji, natomiast drewno egzotyczne jest zdecydowanie trwalsze, ale nie zaszkodzi również raz w roku porządnie je naoliwić. Dzięki temu nie straci koloru. Leżaki z drewna egzotycznego mogą stać w pobliżu zbiornika z wodą jak basen czy jezioro, gdyż nic im się nie stanie po kontakcie z wodą.

Leżaki ogrodowe z metalu

Oczywiście z metalu wykonany jest głównie stelaż oraz elementy spajające. Pozostałe jak oparcie i siedzisko zrobione są z innego materiału. Może nim być tworzywo sztuczne lub naturalne rattanowe plecionki. Najlepsze opinie zbierają leżaki ze stelażem aluminiowym, który jest lekki, trwały, odporny na działanie warunków atmosferycznych i łatwy w czyszczeniu. Konstrukcje stalowe mają to do siebie, że mogą służyć długimi latami, jednak swoje ważą, dlatego trzeba to brać pod uwagę podczas zakupu.

Leżaki ogrodowe – o czym jeszcze pamiętać?

Zanim zdecydujemy się na konkretny wybór, najpierw zadajmy sobie pytanie, do czego taki leżak ma służyć. Czy do wielogodzinnego wylegiwania się, opalania czy do krótkiego użytkowania (np. do poczytania książki)? Ważne jest również miejsce jego przeznaczenia, oraz to czy będzie stale umiejscowiony w jednym punkcie na balkonie lub tarasie, czy raczej będzie często przenoszony w ogrodzie itp. Znając już odpowiedź na te pytania, należy szukać leżaków z regulowanym oparciem, co ułatwia zarówno leżenie, jak i siedzenie. Dobrze, aby posiadały podłokietniki, dla wygodnego ułożenia rąk oraz podnóżek, ułatwiający wstawanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *