Rozwód z adwokatem? Kiedy przyda się adwokat od rozwodów?

złamane serce

31 lipca 2019 • Dzieci i wychowanie, Polityka i Prawo • wejść: 2166

Decyzja o rozwodzie nigdy nie jest łatwa. Wymaga przede wszystkim odwagi, pewności, że nie da się już uratować małżeństwa i siły. Sprawy rozwodowe nie są łatwe. Towarzyszy im wiele emocji. Często negatywnych. Zwłaszcza, gdy małżonkowie żyją w konflikcie. Ale nie tylko. Czy wobec tego warto podczas rozwodu wziąć adwokata?

Rozwód z adwokatem?

W sytuacji, gdy małżonkowie chcą się rozwieść, często nie biorą pod uwagę, że konieczny będzie adwokat. Tymczasem, nawet jeśli decyzja o rozstaniu jest obustronna, może się okazać, że zdecydowanie lepszym pomysłem jest wzięcie rozwodu z adwokatem. Dlaczego? Sprawy rozwodowe mają różny przebieg. Najtrudniej jest wówczas, gdy małżonkowie nie potrafią się porozumieć. W sytuacji, gdy któreś z nich wnosi o rozwód z orzekaniem o winie, zachodzi konieczność ustalenia zakresu opieki nad dzieckiem, przyznania alimentów czy podziału majątku, wówczas adwokat od rozwodów (np. adwokat-krzyzak.pl) jest wskazany.

Kiedy przyda się adwokat od rozwodów?

Jak już nadmieniono wyżej – jest kilka sytuacji, w których podczas sprawy rozwodowej przyda się adwokat. Przede wszystkim jego pomoc jest ważna już na samym początku. Prawnik może sporządzić pozew o rozwód i to w taki sposób, by nie było konieczności wprowadzenia do niego poprawek. Dzięki spotkaniu z adwokatem od rozwodów możliwe jest również sprawdzenie, czy w związku z rozpadem związku, możliwe jest osądzenie rozwodu z orzekaniem o winie.

Kiedy jeszcze warto zwrócić się o pomoc do prawnika? Z pewnością wówczas, gdy ma się wspólne dzieci. Adwokat pomoże poprowadzić negocjacje z małżonkiem, zadba o alimenty i o kontakt z dzieckiem, pomoże ułożyć rodzicielski plan wychowawczy dziecka.

Adwokat przyda się również w sytuacji, gdy małżonkowie mają majątek wspólny i należy go sprawiedliwie podzielić. W tym oczywiście zadba o to, by rozsądnie rozwiązano kwestię sposobu korzystania z mieszkania, a także kwestię alimentów na rzecz rozwiedzionego małżonka żyjącego w niedostatku.

Pomoc adwokata w czasie rozwodu

Oczywiste jest, że udając się do prawnika, zyskuje się fachową pomoc prawną. Dzięki adwokatowi od rozwodów można zyskać wzorowy pozew, wszelkie pisma procesowe. Współpraca z prawnikiem w czasie rozwodu jest gwarancją, że zatroszczy się on o dobro klienta.

W sytuacji, gdy są dzieci, będzie on zabiegał o to, by władza rodzicielska była właściwie przyznana. Gdy wniosek będzie zgodny, sąd może pozostawić władzę obojgu rodzicom, jednak pozostanie kwestia odpowiedniego porozumienia się co do sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywaniu kontaktów z dzieckiem po rozwodzie. Bywa i tak, że adwokat pomaga w pozbawieniu, zawieszeniu lub ograniczeniu władzy rodzicielskiej. W sytuacji, gdy to klient nie pełni opieki nad dzieckiem, ma obowiązek postarać się o umożliwienie kontaktów z pociechą. Nie bez znaczenia są tutaj również kwestie alimentów, a więc kosztów utrzymania i wychowania dziecka.

W sytuacji, gdy małżonkowie mieszkają wspólnie, sąd może zadecydować o sposobie dalszych relacji pod jednym dachem. Często określa, na jakich warunkach pozostaną w jednej nieruchomości lub jeśli jedna z osób swoim zachowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, może nakazać jej eksmisję. Sąd może nawet dokonać podziału wspólnego mieszkania lub przyznać go jednemu z małżonków.

Sąd często podczas rozwodu musi zająć się kwestią majątku wspólnego małżonków. Jeśli nie ma zgodności, wówczas zdecydowanie warto udać się po pomoc do prawnika.

Także w sytuacji, gdy w wyniku małżeństwa, jedna ze stron żąda alimentów. Warto wiedzieć, że jeśli małżonek nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a znajduje się w niedostatku, wówczas drugi małżonek obowiązany jest płacić mu alimenty. O tym jednak musi zdecydować sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *