Skrzynki na wodę, napoje, piwo… jakie, które najlepsze?

Skrzynki z butelkami

5 czerwca 2020 • Biznes i Ekonomia, Gospodarka • wejść: 1493

Transport butelek, czy to na wodę, piwo czy inne napoje, wiąże się z pewnymi trudnościami i ryzykiem uszkodzeń. Z tego też względu, używa się w tym celu specjalnych skrzynek, które są w stanie zagwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jak jednak je wybrać? Czym się przy tym kierować?

Gdzie szukać skrzynek na butelki?

Transport i magazynowanie butelek, czy to szklanych, czy plastikowych, wymaga odpowiedniego wyczucia i zachowania bezpieczeństwa, dzięki czemu produkty te nie ulegną uszkodzeniu czy zniszczeniu. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się skrzynki przegrodowe wykonane z tworzyw sztucznych, dzięki czemu każda pojedyncza butelka jest oddzielona od innych, a dzięki temu, nie obijają się o siebie. To znaczne ułatwienie, które gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie. Skrzynki na wodę czy piwo produkowane są w Polsce przez znany Bekuplast, producenta opakowań wielokrotnego użytku na rynku międzynarodowym. Odpowiedni dobór takich produktów jest w stanie zachować bezpieczeństwo oraz higienę.

Czym charakteryzują się skrzynki na napoje?

Najczęściej wybieranymi produktami do transportu i przechowywania są skrzynki wykonane z tworzyw sztucznych. To zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie, jako że są one produktami pochodzącymi z recyklingu. Dzięki przegrodom możliwe jest zachowanie odstępów pomiędzy butelkami, co chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, typu zbicie czy zgniecenie. Przegrody mogą być różnych wielkości, w zależności od produktów, do których będą przeznaczone. Dodatkowo są one także wyposażone w uchwyty, co ułatwia ich przenoszenie. Ergonomiczne ukształtowanie pozwala także na lepsze magazynowanie, poprzez układanie skrzynek jedna na drugą.

Nadal w użyciu są jeszcze skrzynki drewniane oraz metalowe, jednak powoli są coraz bardziej wypierane przez te wykonane z plastiku. Inne materiały, szczególnie drewno, wybierane są obecnie raczej w ramach ozdoby, jako że lepiej się prezentują.

Skrzynki przegrodowe na napoje

W jakich przypadkach korzystać ze skrzynek na napoje?

Skrzynki na napoje to produkty, które znajdują się w szerokim zastosowaniu na rynku i wykorzystywane są w wielu branżach. Sięgają po nie hurtownicy, właściciele sklepów, lokale gastronomiczne oraz bary i puby. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, dlatego niezależnie od tego, w jakiej gałęzi rynkowej się działa, są w stanie znaleźć odpowiednie zastosowanie.

Jakie są zalety skrzynek na butelki

Jak zostało już wspomniane, skrzynki na butelki, do transportu i przechowywania napojów, mają przede wszystkim za zadanie chronić produkty przed uszkodzeniami i ewentualnym wypadnięciem. Tworzywo sztuczne jest odporniejsze i wytrzymalsze, dodatkowo znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Dzięki temu, że są wielokrotnego użytku, mogą służyć przez wiele lat, co rzecz jasna nierozerwalnie wiąże się także z oszczędnością. Dodatkowo są także przyjazne dla środowiska – wykonane są z materiałów z recyklingu, a w razie uszkodzenia, same także mogą zostać poddane ponownemu przetworzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *