Sposoby na tanie podróże

Kobieta z walizką

26 lutego 2020 • Ludzie i Społeczeństwo, Turystyka i Sport • wejść: 1351

Wielu z nas marzy o zwiedzaniu świata, ale tym, co często nas ogranicza, są koszty, jakie z tego tytułu zazwyczaj się ponosi. Powszechne jest przekonanie o tym, że podróże są zwyczajnie drogie i mało kogo stać na to, by gdzieś wyjechać czy wylecieć samolotem. Istnieje jednak kilka, a nawet kilkanaście sposobów na to, by było to tańsze. Warto je poznać.

Jak tanio latać samolotem?

Najistotniejsze w podróżowaniu, jest odpowiednie rozplanowanie swojej wycieczki, ustaleniu kierunków i najważniejszych celów, należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak transport, nocleg, jedzenie, a także punkty turystyczne warte odwiedzenia, które mogą (choć nie muszą) wymagać dodatkowych opłat. Brzmi ciekawie, tylko jak dostać się do odległych miejsc nie płacąc za to fortuny? Nie jest to wcale takie trudne i to tym jak tanio kupić bilet lotniczy czytaj tu. Wcześniejsza rezerwacja i zakup biletu może pomóc nam zaoszczędzić pieniądze, często trafiają się też ciekawe promocje, oferty last minute także mogą się sprawdzić.

Omijaj największe sezony turystyczne

Zarówno ceny biletów, noclegów jak i innych aspektów turystycznych zależą od sezonu. Zanim więc zdecydujemy się na wyjazd, sprawdźmy, na jaki czas przypada największy ruch turystyczny w danym miejscu i postarajmy się go omijać – dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale i unikniemy dzikich tłumów ludzi. Linie lotnicze często oferują tanie loty od października do grudnia, a potem od stycznia do maja – można z tego skorzystać! Lato to niejedyna pora na wakacje, a w wielu krajach nawet w naszym okresie zimowym jest bardzo ciepło.

Korzystaj z serwisów o tanim podróżowaniu

Na takich stronach można dowiedzieć się praktycznie wszystkiego na temat taniego podróżowania. Dostępne są zarówno porady, jak i aktualnie występujące promocje, z których warto skorzystać. Może bardzo pomóc nam to w planowaniu podróży i jednocześnie mocno zaoszczędzić na wyjeździe, bez utraty jakości. Niższe koszty nie muszą oznaczać niższego standardu, a wręcz przeciwnie, dzięki nim możliwe jest lepsze i dokładniejsze zapoznanie się z miejscem, które odwiedzamy.

Podrż z walizką

Podróż autostopem i grupowo

Chcąc obniżyć koszty podróży, możemy zdecydować się na autostop. To naprawdę tanie i może pomóc nam przemierzyć naprawdę kawał świata. Oczywiście trzeba robić to ostrożnie, lepiej nie wybierać się samotnie. Można też korzystać z komunikacji miejskiej, zamiast turystycznych transportów. Warto pomyśleć też o wyjeździe grupowym, dzięki czemu wszystkie koszty zostaną rozdzielone pomiędzy każdego podróżującego.

Unikaj najbardziej obleganych miejsc przez turystów

Niestety prawda jest taka, że gdziekolwiek byśmy pojechali, turyści zawsze płacą kilkukrotnie więcej, niż przeciętny mieszkaniec. Starajmy się unikać miejsc typowo turystycznych, ceny wówczas będą niższe, a jak jedziemy właśnie to popularnego miasta, wybieranego przez podróżujących, szukajmy noclegów, barów i restauracji, które nie zedrą z nas ostatnich pieniędzy. Najdrożej zawsze jest w centrach i w bliskim sąsiedztwie atrakcji turystycznych – czasem wystarczy odejść kilkanaście czy kilkaset metrów dalej, by było znacznie taniej.

Szukaj darmowych okazji

Podróżowanie, w tym transport może być ultra tanie, ale co ze zwiedzaniem? Spora część atrakcji może być darmowa i ogólnodostępna, ale bywa też tak, że aby je zobaczyć, trzeba zapłacić. Zanim gdzieś pojedziemy, zróbmy listę miejsc, atrakcji turystycznych, muzeów, wycieczek z przewodnikiem, które oferowane są właśnie za darmo. Tak, to jak najbardziej możliwe! Trzeba tylko poszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *