Szampon przeciwłupieżowy Garnier Fructis – skuteczna walka z łupieżem!

szampon przeciwłupieżowy

11 sierpnia 2016 • Zdrowie i uroda • wejść: 1736

Łupież to nic przyjemnego. Wie o tym każdy, kto w którymś momencie życia zetknął się z tym schorzeniem. Powszechna choroba skóry głowy – bo tak określa się łupież – dotyka aż 50% populacji, a pozostała część będzie miała z nim styczność, nawet jeśli teraz z nim nie walczy. To dlatego tak ważna jest higiena i pielęgnacja włosów. W artykule skupiamy się na walce z łupieżem i podpowiadamy, co zrobić, aby go uniknąć!

Dobry szampon przeciwłupieżowy to podstawa

Jeśli dostrzegasz u siebie pierwsze objawy łupieżu (białe płatki, świąd skóry, częste przetłuszczanie się włosów) od razu zaopatrz się w dobry szampon przeciwłupieżowy. Dzięki niemu masz szansę na szybką eliminację problemu bez obaw, że się rozwinie. Pamiętaj, że łupież postępuje bardzo szybko i jego pierwsze stadium, tzw. łupież suchy lub zwykły, może w krótkim czasie przekształcić się w łupież tłusty, który już nie będzie tak łatwy do usunięcia. Marka Garnier doskonale zna potrzeby skóry głowy borykającej się z łupieżem i zdaje sobie sprawę z dokuczliwości tego problemu. Dlatego też stworzyła skuteczny szampon przeciwłupieżowy Garnier Fructis (zobacz na www.garnier.pl), którego stosowanie powinno być rutyną, jeśli borykasz się z łupieżem!

Szampon na łupież 2w1 Garnier Fructis

Szampon przeciwłupieżowy 2w1 to połączenie dwóch cennych funkcji. Produkt ten gwarantuje bowiem idealne oczyszczenie włosów i skóry głowy z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i łupieżu, a z drugiej zachowuje się jak odżywka – dba o włosy pod kątem regeneracji i nawilżenia. To cenne połączenie, ponieważ o włosy z łupieżem należy dbać z jak najmniejszą ilością kosmetyków. Zbyt duża różnorodność produktów może negatywnie wpłynąć na włosy, podrażnić skórę głowy, a wtedy nie ma szans, że łupież zniknie. Szampon przeciwłupieżowy jest skuteczny również ze względu na swój skład. Jest on zbliżony do aptecznych – leczniczych szamponów. Otóż zawiera cenne składniki aktywne: Zinc-Pyrithione, który odpowiada za eliminację łupieżu oraz kwas salicylowy pochodzenia naturalnego (z wyciągu z kory wierzby), działający przeciwbakteryjnie.

Inne sposoby na łupież

Szampony przeciwłupieżowe nie usuwają problemu po pierwszym zastosowaniu. Na to potrzeba czasu, jednak uporczywe objawy łupieżu uniemożliwiają bycie cierpliwym. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, które pozwolą Ci zachować świeżość i komfort podczas walki z łupieżem.

  • Jeśli potrzebujesz, myj włosy nawet codziennie. Wiele osób błędnie twierdzi, że częste mycie włosów nasila problem, co jest absolutną nieprawdą. Na świeżych i czystych włosach łupież trudniej się rozwija.
  • Delikatnie myj włosy. Wykonuj subtelny masaż skóry głowy; piana która się utworzy na pewno wyeliminuje zanieczyszczenia. Zbyt agresywne drapanie skóry tylko pobudzi pracę gruczołów łojowych do produkcji sebum (na skutek czego, włosy będą się szybciej przetłuszczały) i łupieżu.
  • Jeśli Twoje włosy bardzo szybko się przetłuszczają, śmiało możesz stosować suchy szampon. Pochłonie on nadmiar sebum i nada włosom świeżość.
  • Zrezygnuj z koloryzacji włosów przynajmniej na czas eliminacji łupieżu. Szkodliwe substancje zawarte w farbach, a szczególnie amoniak i monoetyloamina, tylko nasilą problem.
  • Jeśli przeszkadzają Ci widoczne płatki łupieżu, które są widoczne szczególnie na czarnych włosach, związuj włosy w kucyk. Dzięki temu łupież nie będzie tak widoczny.
  • Dodatkowo pamiętaj, że zwykłym szamponem łupieżu się nie pozbędziesz, ale niezbędne są specjalne kosmetyki stworzone właśnie na potrzeby walki z łupieżem!

jeden komentarz do Szampon przeciwłupieżowy Garnier Fructis – skuteczna walka z łupieżem!

  1. Marta pisze:

    No nie wiem czy ten szampon jest taki skuteczny. Muszę zapoznać się z jego składem. Jak ma silikony i tego typu substancje to odpada. Jutro pójdę do Rossmanna 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *