Szklarska Poręba — największe atrakcje dla dzieci i dorosłych

wodospad w lesie

6 marca 2024 • Turystyka i Sport • wejść: 706

Chcesz spędzić aktywny weekend w górach z dziećmi lub szukasz spokojnej miejscowości na wakacje, gdzie w otoczeniu przyrody osiągniesz upragnione odprężenie? Poznaj największe atrakcje dla dzieci i dorosłych w Szklarskiej Porębie i zaplanuj wyjątkową wycieczkę.

Karkonoski Park Narodowy

Szklarska Poręba to miejscowość zlokalizowana w województwie dolnośląskim, która posiada niezwykły klimat. Przepiękne górskie widoki i charakterystyczne ukształtowanie terenu sprawiają, że obok największych atrakcji Karpacza, Szklarska Poręba jest jednym z chętnie wybieranych przez turystów miejsc na aktywny wypoczynek.

Jeśli uwielbiacie górskie wędrówki, dobrym pomysłem będzie wybranie się na wycieczkę szlakami turystycznymi w Szklarskiej Porębie. To wyjątkowa okazja do odwiedzenia Karkonoskiego Paku Narodowego, który obfituje w różnorodną florę i faunę. Znajdziecie tutaj wyjątkowo rzadkie gatunki roślin — takie jak dziewięćsił bezłodygowy, liczydło górskie, czeremcha skalna, brzoza omszona karpacka oraz wierzba lapońska. Karkonoski Park Narodowy jest również domem dla leśnych zwierząt — m.in. muflonów, jeleni, lisów i łasic. Mieszkają tutaj także zagrożone gatunki ptaków, takie jak sokół wędrowny, bielik, puchacz, cietrzew czy też podróżniczek.

Wodospad Szklarski

Przemierzając szlaki Szklarskiej Poręby, warto zobaczyć Wodospad Szklarski, który znajduje się na teranie Karkonoskiego Parku Narodowego. To jedna z najbardziej popularnych wśród turystów atrakcji w Szklarskiej Porębie. Niedaleko wodospadu jest zlokalizowane Schronisko Kochanówka, gdzie można odpocząć po górskiej wędrówce i zjeść ciepły posiłek. Wodospad Szklarski to jeden z dwóch największych wodospadów w Karkonoszach — woda spada z niego z wysokości 13 m.

Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie

Wodospad Kamieńczyka również należy do pięknych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby. Mierzy on 27 m wysokości i prezentuje się niezwykle malowniczo. Warto odwiedzić to miejsce z dziećmi, by pospacerować w otoczeniu natury i podziwiać cudowne widoki. Pod kaskadą znajduje się wykuta przez Walończyków niewielkich rozmiarów jaskinia zwana Złotą Jamą.

Termy Cieplickie w Szklarskiej Porębie

Szukasz miejsca, które pozwoli zrelaksować się całej rodzinie? Termy Cieplickie to atrakcja Szklarskiej Poręby, która zapewni dzieciom i rodzicom błogie odprężenie. To kompleks basenów z wodą termalną o unikalnym składzie chemicznym i temperaturze. Termy Cieplickie stanowią jedną z największych atrakcji dla dzieci i dorosłych w Szklarskiej Porębie. Maluchy mogą tutaj szaleć na zjeżdżalniach, bawić się w tryskających strumieniach lub płynąć z prądem „szalonej rzeki”, natomiast rodzice zażywać relaksu w wannach z hydromasażem albo wylegiwać się na leżakach przy basenie.

Spokojny klimat Szklarskiej Poręby i liczne górskie szlaki turystyczne sprzyjają aktywnemu spędzaniu czas z rodziną. Przechadzając się wśród zieleni, można wyciszyć się, poczuć bliskość natury, a także zachwycić się pięknem przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *