TOP 5 książek o naturalnych kosmetykach, które zrobisz sama

Zioła, kwiaty i słoik na krem

28 maja 2018 • Zdrowie i uroda • wejść: 2163

Wciąż panuje moda na naturalne kosmetyki, ale nie tylko takie, które możesz kupić za bajońskie kwoty tylko te, które zrobisz sama. Wiele kosmetolożek i popularnych blogerek urodowych promujących proekologiczne postawy przyłączyło się do tego trendu wydając książki o tematyce naturalnej pielęgnacji. Przedstawiamy zatem TOP 5 książek o domowych kosmetykach, które bez problemu zrobisz sama.

  1. Cukiernia kosmetyczna
  2. Kosmetyki naturalne DIY
  3. Damskie laboratorium
  4. Ziołowy zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu
  5. Tajniki DIY z Red Lipstick Monster

1. Cukiernia kosmetyczna

Książka o jakże słodkim tytule, napisana została przez Adrianę Sadkiewicz, autorkę bloga Lili Natura. Jak sam tytuł dowodzi, Adriana przenosi do świata kosmetyków motywy zaczerpnięte z kuchni. Pewnie pomyślisz, że wiele blogerek tak robi, bo teraz wszystkie kobiety, które interesują się naturalną pielęgnacją korzystają z tego, co mają w kuchni i lodówce. Autorka tworzy jednak niepowtarzalne i cudownie pachnące babeczki, które wyglądają jak muffinki, a wykorzystać je można jako kule do kąpieli. To samo dotyczy stworzonych przez nią masełek do ciała, które do złudzenia przypominają wielogałkowe lody w wafelku. Słodko, prawda? A do tego wszystko jest naturalne, pozbawione chemii i jeszcze autorka dzieli się swoimi tajnymi przepisami.

Różane kule do kąpieli

2. Kosmetyki naturalne DIY

To kolejna książka o naturalnej pielęgnacji, tym razem jednak autorkami są trzy panie: Lena Sokolovska, Jovita Vysniauskiene, Migle Tylaite. Sama okładka książki w oryginalny sposób nawiązuje do tematyki natury – mamy tu bowiem rozsypane ziarna rokitnika, naturalne masło w pojemniczku, fiolkę na własnoręcznie przygotowany specyfik. Autorki napisały dość obszerny wstęp o samym prowadzeniu firmy z naturalnymi kosmetykami i o tym, jakie idee przyświecały i przyświecają im podczas pracy.

Książka podzielona jest na przepisy dotyczące kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, a także osobny rozdział poświęcony jest pielęgnacji dzieci. Same natomiast przepisy są bardzo dokładne, dostosowane do posiadanego rodzaju skóry czy włosów. Autorki wymieniają tu nie tylko składniki, piszą też o samym procesie przygotowania, ale także podają zamienniki niektórych produktów.

3. Damskie laboratorium

Autorką tej książki jest Angelika Gumkowska, która z precyzją akademickiego chemika zabrała się za tworzenie kosmetyków. Nie jest to jednak pozycja dla osób, które spodziewają się tutaj znaleźć proste porady babuni, ale dla tych, którym potrzebne są podpowiedzi jak ma działać domowe laboratorium. Książka jest prawdziwym vademecum do domowej pielęgnacji. To właśnie z niej dowiesz się jak bezpiecznie wykonywać kremy, balsamy, szminki, szampony i wiele innych przydatnych mazidełek i specyfików. Oprócz tego Angelika wyjaśnia jaki sprzęt będzie ci potrzebny. A więc przystępując do pracy musisz mieć wagi, menzurki, pipety i pojemniki, które umożliwią ci tworzenie domowych kosmetyków w sterylnych warunkach.

Ręczniki i naturalne mydła

4. Ziołowy zakątek. Kosmetyki, które zrobisz w domu

Jeśli marzysz o posiadaniu książki zielarki z prawdziwego zdarzenia, obok tej pozycji na pewno musisz się zatrzymać. Jej autorką jest Klaudyna Hebda, ekspertka w dziedzinie ziół i naturalnej pielęgnacji. W książce znajduje się mnóstwo przepisów ułożonych według stopnia trudności, a więc osoby początkujące jak i bardziej wtajemniczone w temat znajdą tu coś dla siebie. Oprócz podziału na omawiane kolejno surowce, książka zawiera spis sklepów, gdzie można zaopatrzyć się w naturalne produkty i półprodukty zarówno od polskich jak i zagranicznych dostawców.

5.Tajniki DIY z Red Lipstick Monster

Red Lipstick Monster to kanał znanej vlogerki Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu, która jest też autorką wspomnianej książki. Ta pozycja na pewno spodoba się nie tylko fankom youtuberki, ale wszystkim kobietom (a może i mężczyznom), które pragną zachować urodę nie wydając przy tym fortuny. Co zatem znajduje się w książce? Proste przepisy na kule do kąpieli, pachnące masła do ciała i wiele innych kosmetyków umilających codzienne pielęgnacyjne rytuały. Autorka oprócz typowych porad i przepisów zawiera w książce jeszcze pomysły jak zorganizować przestrzeń wokół siebie, by biurko i toaletka nie przytłaczały nadmiarem gadżetów.

Temat: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *