Usługi BHP – co oferują nam firmy specjalizujące się w przepisach BHP?

Dziewczyna w stroju roboczym

21 lutego 2017 • Biznes i Ekonomia • wejść: 1619

Obecnie firmy specjalizujące się w przepisach BHP oferują cały wachlarz usług takich jak outsourcing, audyty, ocena ryzyka zawodowego. Przyjrzyjmy im się zatem i sprawdźmy jakie korzyści może dzięki nim odnieść nasza firma.

Jakie usługi świadczą firmy specjalizujące się w przepisach BHP?

Będąc właścicielem firmy na pewno powinieneś pomyśleć o bezpieczeństwie pracy swoich podwładnych. Wiele do zaoferowania w tej kwestii mają firmy BHP – usługi BHP to np. audyty, outsourcing, ocena ryzyka itd. (gdbhp.pl/szkolenia-outsourcingowe), które pomagają regulować obowiązkowe czynności związane z obsługą bezpieczeństwa i higieny pracy. Od szkoleń wstępnych, przez szkolenia okresowe, do prowadzenia rejestrów BHP – w tym zakresie jest w stanie pomóc Twojej firmie wykwalifikowany pracownik zatrudniony na zasadzie outsourcingu.

Tarcze BHP na drzwiach

Co to jest outsourcing BHP?

Dzięki rozwiązaniu jakim jest outsourcing, zminimalizujesz koszty (pracownik zewnętrzny) a zyskasz specjalistę z branży niezwiązanej z działalnością Twojego przedsiębiorstwa. Na pewno wykwalifikowany pracownik BHP pomoże Ci ustalić dokładnie ryzyko zawodowe, poradzisz się go w zakresie organizacji stanowisk pracy, sporządzisz dokumentację powypadkową. Warto więc przemyśleć kwestie związane z outsourcingiem BHP, tym bardziej, że pracownicy firm BHP są prawdziwymi specjalistami w swoim fachu. Twoi pracownicy mają zatem szansę zostać dogłębnie przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także ochrony przeciwpożarowej.

Jakie korzyści daje audyt BHP?

Jako właściciel firmy przynajmniej raz w roku powinieneś przeprowadzić kontrolę warunków pracy i przestrzegania przepisów oraz zasad bezpieczeństwa. W czym zatem jest w stanie pomóc Ci usługa audytu BHP? Na pewno dzięki niej będziesz mieć rzetelną ocenę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy. Takiej analiza warunków i zagadnień związanych z BHP, pomoże Ci ustosunkować się do płynących z niej wniosków. Będziesz mógł także zidentyfikować wszelkie nieprawidłowości występujące w miejscu pracy bez ponoszenia konsekwencji prawnych. Audyt może też być przeprowadzany jednorazowo lub cyklicznie.

But nad kolcem wystającym z ziemi

W jaki sposób pracownik firmy BHP ocenia ryzyko zawodowe?

Do Twoich obowiązków jako pracodawcy należy poinformowanie pracowników o ryzyku zawodowym. Jeśli nie masz dostatecznej wiedzy w tym zakresie warto zlecić to zadanie wykwalifikowanemu pracownikowi BHP, który opracuje ryzyko dla poszczególnych stanowisk pracy. Oprócz tego specjalista BHP poinformuje Cię jak eliminować czy przynajmniej ograniczać zagrożenia występujące w miejscu pracy.

Jako właściciel firmy zatrudniającej personel, powinieneś mieć na uwadze fakt, że w pracy zdarzają się wypadki, choroby zawodowe powstałe w związku z wykonywana pracą. Tak ważne jest dlatego szkolenie pracowników pod względem bezpieczeństwa pracy, przeprowadzanie kontroli miejsca pracy i sporządzanie oceny ryzyka zawodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *