Wpływ toksyn na organizm – jak zwalczać toksyny w organizmie?

22 sierpnia 2014 • Zdrowie i uroda • wejść: 4444

Dzisiejszy świat pędzi nieubłaganie do przodu, często nie mamy nawet czasu o siebie zadbać, a jedyne, co zdążymy przekąsić w pracy to niezdrowe batoniki, czipsy lub kaloryczne i bezwartościowe dla naszego organizmu fast-foody. Jeżeli sądzimy, że tego typu czynniki nie mają żadnego wpływu na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd, jesteśmy w błędzie.

Tryb życia i składniki, jakie codziennie pochłaniamy skutkować mogą nie tylko chronicznym przemęczeniem, gorszą aparycją czy problemami gastrycznymi, ale i wieloma różnymi chorobami, wynikającymi z obecności zbyt wielu toksyn w naszym organizmie.

Toksyny w naszym organiźmie

To, co wpływa na kumulację toksyn w naszym organizmie to przede wszystkim dzisiejsze środowisko życia, żywność nasycona chemią, zła dieta, nadmiernie ilości leków lub suplementów oraz brak aktywności fizycznej. Każdy z tych czynników skutkuje pogorszeniem perystaltyki jelit i co za tym idzie, gromadzeniem się w nich niestrawionych resztek pokarmów, zwanych złogami lub kamieniami kałowymi. Osadzają się one na pofałdowanych ściankach okrężnicy poważnie ją obciążając.

Te nawet kilkukilogramowe trujące formy mogą rozpuszczać się pod wpływem wewnętrznej temperatury ciała i przenikać tym samym do naszego organizmu, rozsiewając w nim niebezpieczne toksyny, co skutkować może szeregiem poważnych problemów zdrowotnych. Warto zatem dowiedzieć się, jak skutecznie zwalczać toksyny w organizmie, wpływając tym samym na własne samopoczucie, wygląd i przede wszystkim zdrowie.

Jak usnąć toksyny z organizmu?

1. Najbardziej efektywną metodą oczyszczania jelita grubego jest dziś zabieg hydrokolonoterapii, który wykonywany jest w specjalistycznych gabinetach. Polega on na sączeniu do okrężnicy ciepłej, przefiltrowanej wody pod kontrolowanym ciśnieniem, która następnie oczyszcza nasz organizm, wypłukując zalegające w nim złogi. Po więcej informacji warto sięgnąć do specjalistów, m.in. www.skuteczneoczyszczanie.pl/zlogi-w-jelicie-grubym.

Zabieg powtarzany jest do momentu, kiedy jelita zostaną całkowicie oczyszczone, trwa około 30 minut, jest niezwykle komfortowy i higieniczny oraz, co najważniejsze, pozwala na skuteczne pozbycie się problemu.

2. Jeżeli poddamy się tego typu zabiegowi, a następnie powrócimy do starych nawyków żywieniowych i niezbyt zdrowego trybu życia, na niewiele zda nam się cała ta procedura, ponieważ znowu nagromadzimy w naszym organizmie niebezpieczne toksyny. W momencie gdy decydujemy się zatem na ten krok, warto również zadbać o odpowiednią dietę, która jest w tym przypadku kluczowym elementem kuracji.

Powinniśmy odstawić słodycze, alkohole, wysoko przetworzone i gotowe produkty i zastąpić je pełnowartościowymi posiłkami, składającymi się na świeże warzywa i owoce, pełnoziarniste pieczywo, makaron, brązowy ryż czy kasze, oraz produkty mleczne takie jak jogurty naturalne, maślanka czy kefir.

3. Niezwykle istotna jest w tym przypadku również właściwa dawka ruchu. Nie trzeba być sportowcem, żeby zacząć się regularnie ruszać, a aktywność fizyczne wpłynie pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale i nastrój oraz sylwetkę.

jeden komentarz do Wpływ toksyn na organizm – jak zwalczać toksyny w organizmie?

  1. Benek pisze:

    Ja chyba muszę się wybrać na jakieś profesjonalne metody oczyszczania organizmu. Te domowe sposoby w ogóle u mnie nie zadziałały, nic się nie zmieniło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *