Zestawy narzędzi dla różnych specjalistów, z czego się składają?

Zestaw narzędzi akumulatorowych

30 kwietnia 2017 • Dom i Ogród, Hobby • wejść: 1862

Gdy coś zepsuje się w domu, trzeba złożyć szafkę albo czas przeprowadzić prace ogrodowe, ciężko obyć się bez odpowiednich akcesoriów i narzędzi. W zależności od sytuacji, będziesz potrzebować konkretnych zestawów, które są niezbędne w każdym domu czy warsztacie majsterkowicza.

Jakie są zestawy narzędzi i co zawierają?

Rodzajów zestawów narzędzi jest wiele. To, jaki powinieneś wybrać zależy od Twoich potrzeb. Do użytku domowego przyda Ci się podstawowy zestaw majsterkowicza, a do bardziej zaawansowanych prac, takich jak skręcanie mebli, warto mieć komplet narzędzi akumulatorowych. Ten ostatni jest również podstawowym zestawem każdego montera, ślusarza czy po prostu złotej rączki. Osobną kategorią są zestawy narzędzi ogrodowych, które są niezbędne do przeprowadzania wszelkich prac na działkach i przydomowych ogródkach.

Co więc powinno zawierać się w takich kompletach? Dla przykładu, odpowiednio wyposażone zestawy narzędzi obejrzysz na takich stronach jak stukpuk.pl/elektronarzedzia/zestawy-narzedzi, a oprócz tego przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie podstawowej zawartości każdego profesjonalnego kompletu narzędzi i akcesoriów.

Jakie są podstawowe narzędzia dla majsterkowicza?

Jednym z najczęściej używanych narzędzi jest klasyczny młotek. Bez niego trudno powiesić obraz na ścianie czy wbić gwóźdź. Do domowego użytku najlepszy będzie młotek ślusarski o wadze 200 lub 500 g, z gumowanym trzonkiem. Oprócz niego potrzebne są także kombinerki, czyli szczypce uniwersalne. W ich przypadku najważniejsze jest, by ich rączki były izolowane miękkim plastikiem i by chroniły przed napięciem 500 woltów.

Kolejnym podstawowym elementem jest wkrętak, najlepiej z wieloma różnymi końcówkami, które będzie można wymieniać. Przydadzą się także końcówki do kluczy trzpieniowych. Dzięki nim dokręcisz np. śrubę w meblu. Trzeba także pamiętać o śrubokręcie elektrotechnicznym, czyli takim, który posłuży do śrub w gniazdkach i sprzęcie elektrycznym. Jego izolowana rękojeść ma za zadanie chronić przed napięciem elektrycznym, a minineonówka powiadomi o niebezpieczeństwie.

W takim zestawie musi się również znajdować uniwersalny klucz nastawny z możliwością regulacji rozstawu szczęk, który posłuży do dokręcania śrub. Podczas prac hydraulicznych przydatny będzie także klucz nastawny do rur.

Profesjonalny zestaw nie może nie zawierać miarki. Praktyczna jest stalowa, zwijana, o długości przynajmniej 5 metrów. Oprócz niej ważna jest także poziomnica.

Zestaw narzędzi akumulatorowych dla specjalistów

Co powinno znajdować się w zestawie elektronarzędzi akumulatorowych?

Przede wszystkim wiertarka. Dzięki niej wykonasz wiele prac remontowo budowlanych z łatwością. Oprócz wiercenia otworów, przyda się także do mieszania różnorakich zapraw. Wymienne końcówki sprawią, że narzędzie będzie uniwersalne. Drugą podstawową rzeczą jest wkrętarka. Znacznie ułatwi Ci składanie mebli i wiele prac naprawczych.

Kolejnymi niezbędnymi narzędziami są dwa typy szlifierek: kątowa i stołowa. Ta pierwsza może służyć tak naprawdę do wielu czynności, od cięcia twardych materiałów, po polerowanie i oczyszczanie wielu nawierzchni. Szlifierka stołowa świetnie sprawdzi się podczas ostrzenia narzędzi oraz, jak sama nazwa wskazuje, w szlifowaniu.

Trudno spotkać profesjonalny zestaw narzędzi bez pilarki. Jest ona potrzebna do cięcia różnych materiałów np. drewna czy sklejki. Podobne zastosowanie ma przecinarka lecz z niej raczej będziesz korzystać do precyzyjnego cięcia materiałów typu metal, miedź, kafelki czy beton, wszystko w zależności od specyfiki modelu. Do cięcia krzywoliniowego najlepsza będzie wyrzynarka.

Co zawiera zestaw narzędzi ogrodowych?

Podstawowymi narzędziami ręcznymi do ogrodu są szpadel i łopata, grabie, motyka, pazurki i nożyce. Do podlewania roślin warto mieć oprócz węża ogrodowego konewkę, a do przewożenia – taczkę. W pracach ogrodowych bardzo istotne są elektronarzędzia. Przede wszystkim ciężko obejść się bez kosiarki. Może być zasilana spalinowo lub prądem, to zależy od Twoich preferencji. Dodatkowo, do wielu prac potrzebna pilarka. Aby zadbać o porządek na terenie ogrodu i podwórka można także zainwestować w dmuchawę bądź odkurzacz do liści oraz myjkę elektryczną, którą wyczyścisz różne ogrodowe budowle.

jeden komentarz do Zestawy narzędzi dla różnych specjalistów, z czego się składają?

  1. ent pisze:

    Dobry zestaw narzędzi bardzo się przydaje, trzeba więc go dobrać rozsądnie, a podany wyżej wybór wydaje mi się bardzo pomocną rzeczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *