Zioła w walce z łuszczycą

Zioła na łuszczycę

27 listopada 2015 • Zdrowie i uroda • wejść: 2930

Łuszczyca to choroba przewlekła, której nie da się skutecznie wyleczyć. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka alternatywnych metod leczenia. Najczęściej jest to właśnie ziołolecznictwo. Które zioła faktycznie są pomocne w walce z łuszczycą? Co stosować, żeby zmniejszyć objawy tej ciężkiej choroby?

Pomoc na łuszczycę z Australii

Pewien australijski lekarz, dr Michael Tirant zaproponował leczenie naturalnymi substancjami, które mają podobną skuteczność co sterydy podawane w leczeniu łuszczycy. Połączył on olejki eteryczne (rozmarynowy, lawendowy, cytrynowy) w takich proporcjach, że faktycznie zminimalizowały one objawy tej przewlekłej choroby. Rezultaty stosowania takiego specyfiku przeszły najśmielsze oczekiwania, więcej na temat badań nad łuszczycą można przeczytać na www.drmichaels.com.pl, gdzie są zaprezentowane szczegółowe wyniki.

Jakie zioła pomogą na łuszczycę?

Istnieje cała lista ziół, które mogą pomóc w walce z łuszczycą. Gwiazdnica, łopian, mniszek lekarski – to tylko niektóre z nich. Jakie są ich właściwości? Dlaczego warto je stosować?

Gwiazdnica pomocna przy leczeniu łuszczycy

Znana jest jako źródło wielu witamin (A, C, PP, B1, B2), ale też potasu, wapnia, krzemu, fosforu czy cynku. Udowodniono, że zawiera w sobie substancje przeciwzapalne, co przy leczeniu łuszczycy ma kluczowe znaczenie. Ze świeżo zerwanych liści gwiazdnicy można zrobić w prosty sposób krem i smarować nim miejsca zajęte przez łuszczycę.

Łopian na łuszczycę

To również roślina o ogromnej zawartości leczniczych substancji. Witamina C, mangan, cynk – to tylko niektóre z nich. Łopian jest często składnikiem preparatów na łuszczycę. Stosuje się go też w przypadku infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych. Skuteczny jest również na trądzik. Liście łopianu można przykładać do ran, ale też można zrobić z niego płukankę do przemywania skóry.

Kwiat łopainu

Czy mniszek lekarski leczy łuszczycę?

To również prawdziwa bomba witaminowa. Zawiera witaminę B i C, a także magnez, potas, krzem i flawonoidy, które działają przeciwutleniająco i przeciwzapalnie. Stosowanie mniszka lekarskiego pomaga w oczyszczaniu organizmu i ma pozytywny wpływ na leczenie łuszczycy.

Aminek większy w walce z łuszczycą

Jego najważniejszym składnikiem są furanokumaryny, które pobudzają wytwarzanie melaniny przez organizm. To właśnie z tego względu zaleca się stosowanie mniszka większego na bielactwo, ale też na łuszczycę. Należy jednak uważać, bo nie każdy może stosować dane zioło, wiele osób może być na nie uczulone, dlatego stosowanie aminka trzeba skonsultować z lekarzem.

Przywrotnik pospolity przy łuszczycy

Roślina ta ma liczne zastosowania. Poprawia pracę mięśni, działa moczopędnie, wspomaga procesy trawienne, przywraca elastyczność skóry, polecany jest w walce z trądzikiem, ale też z łuszczycą. Najlepiej sprawdza się podczas kąpieli. Ziele przywrotnika należy zmieszać z kwiatami rumianku i lipy. Tak przygotowany wywar należy wlać do wanny i uzupełnić ją wodą. Kąpiel przyniesie ulgę w stanach zapalnych, ale też przyczyni się do zmniejszenia blizn i plam, które są częstym problemem w łuszczycy.

Temat: ,

2 komentarze do Zioła w walce z łuszczycą

  1. Janka pisze:

    Hm, nie wiedziałam, że tyle ziół pomaga w chorobach skóry. Wiele osób, kiedy leczenie farmaceutykami nie przynosi efektów, musi zdecydować się na szukanie takich metod alternatywnych. Często z dobrym skutkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *