Atrakcje we Wrocławiu, co zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

Muzeum Neonów we Wrocławiu

8 sierpnia 2022 • Turystyka i Sport • wejść: 1098

Wrocław to miasto z pięknymi poniemieckimi budynkami kryje w sobie wiele atrakcji i… krasnali. Co można zobaczyć we Wrocławiu? Podpowiadamy, jakie są najciekawsze atrakcje, warte odwiedzenia.

 1. Ogród Japoński w centrum Wrocławia
 2. Afrykarium Zoo Wrocław
 3. Panorama Racławicka
 4. Muzeum Narodowe we Wrocławiu
 5. Ostrów Tumski
 6. Wrocławskie Kolorowe Podwórka
 7. Galeria Neonów

1. Ogród Japoński w centrum Wrocławia

Jeśli lubicie naturę, nie może was zabraknąć w Ogrodzie Japońskim, który znajduje się w Parku Szczytnickiego. Ogród jest pełen zieleni, ozdobnych bram, znajduje się tu staw z pięknymi rybami, karpiami Koi. To idealne miejsce do odpoczynku, kiedy miejski zgiełk zaczyna już przytłaczać. Park otwarty jest od 1 kwietnia do 31 października.

2. Afrykarium Zoo Wrocław

To najstarszy ogród zoologiczny w Polsce i największe oceanarium w kraju. W ZOO można zobaczyć pokazowe karmienia, zwiedzić Afrykarium, a nawet przejechać się na kucyku. Znajduje się tutaj ponad tysiąc różnych gatunków zwierząt. Wrocławskie ZOO i Afrykarium zasługują na szersze opisanie, więcej o nich pisaliśmy w naszym artykule o wrocławskich atrakcjach dla dzieci, tam możecie przeczytać, w jakie inne miejsca zabrać swoje maluchy.

3. Panorama Racławicka

To atrakcja, którą niektórzy mogą pamiętać z wycieczek szkolnych, Panorama Racławicka to największy obraz w Polsce, ma 114 metrów długości i 15 metrów wysokości, aż trudno uwierzyć, że to naprawdę jest namalowany obraz, co ciekawe, powstał on w zaledwie 9 miesięcy!

4. Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Jedno z ważniejszych muzeów w naszym kraju, posiadają w swoim katalogu zbiorów ponad 200 tysięcy eksponatów. Znajdziemy tutaj sztukę ze Śląska, z innych rejonów Polski, a nawet z Europy. Jeśli kupiliśmy bilet do Panoramy Racławickiej, to do Muzeum Narodowego można wejść za darmo, w soboty zaś wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny.

5. Ostrów Tumski

To najstarsza część miasta, znajdziemy tutaj wspaniałe zabytki architektury, a to wszystko w towarzystwie Odry. Zobaczymy tutaj gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela czy Muzeum Archidiecezjalne, które wystawia sztukę sakralną. Warto wybrać się tutaj nocą, ponieważ, to jedyne miejsce we Wrocławiu, gdzie możemy spotkać latarnika, który zapala latarnie.

6. Wrocławskie Kolorowe Podwórka

Na Nadorzu, przy ulicy Franklina Delano Roosevelta możemy znaleźć kolorowe podwórka. Wchodząc do podwórka danej kamienicy, przenosimy się w bajkowy świat, ponieważ budynki są pięknie ozdobione postaciami z bajek, kwiatami czy kopiami słynnych obrazów, znajdziemy tu też portrety osób, które mieszkają w tych kamienicach. Inne malownicze podwórka znajdziecie przy ulicy Słowiańskiej i Jedności Narodowej.

7. Galeria Neonów

Warta zobaczenia jest także Dzielnica Czterech Wyznań, w ciągu dnia możemy tutaj zobaczyć w niewielkiej odległości od siebie synagogę, kościół katolicki, ewangelicki czy prawosławny sobór, ale nie tylko, wieczorem warto wejść na podwórka i pasaże, przy ul. Ruskiej 46 znajduje się Galeria Neonów, całe podwórko kamienicy oświetlone historycznymi neonami sprzed wielu lat, gdyby nie inicjatywa Neon Slide, prawdopodobnie trafiłyby na złom.

To jedne z ciekawszych miejsc we Wrocławiu, poza atrakcjami i zabytkami, zachęcamy do poszukiwań krasnali, jest ich ponad 800! W Biurze Informacji Turystycznej można zaopatrzyć się w mapę wraz z naklejkami, która pomoże w ich poszukiwaniu.

2 komentarze do Atrakcje we Wrocławiu, co zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

 1. Michał pisze:

  Byłem z dziewczyną tej galerii Neonów, bardzo fajnie to wygląda wieczorem, tworzy super klimat, polecam!

 2. kinia pisze:

  Kocham Wrocław, jest to dla mnie najlepsze miasto w Polsce. Warto zobaczyć wszystkie wymienione atrakcje. A jest ich zdecydowanie więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *