Jak bezpiecznie transportować meble?

Ciężarówki na drodze

27 maja 2019 • Biznes i Ekonomia, Dom i Ogród, Motoryzacja i Transport • wejść: 2372

Transport mebli jest niezwykle trudny i wymagający ze względu na sam towar, który łatwo uszkodzić. To sprawia, że konieczne jest odpowiednie przygotowanie go do przewozu oraz zabezpieczenie, aby w trakcie podróży nic się nie zniszczyło. Warto więc wiedzieć jak przygotować meble do transportu i kto może w tym pomóc.

Przewóz mebli – kto się tym zajmie?

Można oczywiście próbować przewieźć meble samodzielnie, trzeba się jednak liczyć z tym, że wystarczy mały błąd, aby uległy one uszkodzeniu lub nawet zniszczeniu. Dlatego też zdecydowanie lepszą opcją jest zdanie się na profesjonalne firmy transportowe, które posiadają zarówno odpowiedni sprzęt do przewozu, jak i doświadczenie, tak bardzo niezbędne w tym przypadku. W ten sposób transport mebli od wielu już lat organizuje www.Fracht.pl, specjalizując się w logistyce właśnie takiego towaru. Wymaga to dużego wyczucia, dlatego też zdecydowanie lepiej oddać to osobom i firmom, które się na tym znają.

Jak przygotować meble do transportu?

Transport mebli jest wymagający, ale jeszcze przed załadowaniem do pojazdu należy właściwie wszystko przygotować. Jeżeli jest taka możliwość najlepiej przed przewozem rozmontować meble i dobrze zapakować wszystkie części. Ma to kilka korzyści – po pierwsze rozmontowane meble łatwiej przenieść, po drugie zajmują one mniej miejsca, a po trzecie minimalizuje szanse na uszkodzenia. Każdy element powinien być osobno zapakowany, niezależnie od tego czy to półka, szafka czy pojedyncze metalowe elementy, nie mówiąc już o przeszkleniach.

Mając w meblach otwierane drzwiczki i szuflady warto je, albo zabezpieczyć by się nie otwierały, albo wyjąć i zapakować osobno. Co ważne, wnętrze mebli powinno być bez wyposażenia, ponieważ stają się one wtedy cięższe, a dodatkowe przedmioty mogą być przyczyną uszkodzeń.

Jak zabezpieczyć meble w transporcie?

Nawet jeżeli rozmontujemy meble, całościowo lub częściowo, konieczne jest także ich odpowiednie zabezpieczenie w pojeździe. Muszą być one właściwie rozmieszczone i opisane. Firmy transportowe najczęściej korzystają także w tym celu z licznych dodatkowych zabezpieczeń, jak choćby specjalne pasy, dzięki którym transportowany towar pozostanie w miejscu i nie będzie się przemieszczał w trakcie przewozu.

Jeżeli mamy pudła, warto wszystkie elementy zabezpieczyć folią bąbelkową i owinąć dodatkowo stretchem, a delikatne elementy np. kocem czy ręcznikiem. Ważne by w trakcie podróży nic nie latało i nie przesuwało się, trzeba więc unikać wolnych przestrzeni.

Gdy przewozi się całe meble, bez demontażu, muszą być zabezpieczone pasami, a wszystkie szuflady i szafki zabezpieczone przed otwarciem. Mając szklane elementy, warto je wyjąć i zapakować osobno do pudeł z odpowiednim oznaczeniem.

O czym warto pamiętać przy transporcie mebli?

Właściwe przygotowanie mebli i ich zabezpieczenie w pojeździe to podstawa. Możemy zająć się tym samodzielnie, albo z pomocą firmy. Wszystko też będzie zależało od tego o jaki transport mebli chodzi – przy przeprowadzkach czy zakupie nowych mebli, te dwa kryteria to podstawa. W przypadku przewozu mebli do sklepów czy zakładów bardzo ważny jest jeszcze, oprócz bezpieczeństwa, również czas. Meble nie tylko muszą być właściwie zabezpieczone przed uszkodzeniem, ale i dostarczone w określonym czasie, a doświadczona firma transportowa nie powinna mieć z tym kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *