Jak fajnie i tanio stworzyć modną stylizację?

sukienki na wieszakach w sklepie

2 października 2014 • Ludzie i Społeczeństwo, Zdrowie i uroda • wejść: 6005

Czy zdarza ci się nieraz patrzeć na koleżankę z nutą zazdrości, ponieważ dostrzegasz, że jej stylizacja jest unikalna i zauważalna? Pewnie pytasz „gdzie kupiłaś taka piękna bluzkę” albo „skąd masz taką torebkę”? Niektóre z tych pytań nieraz rodzą się w głowie, gdy nie potrafimy stworzyć ubioru, który zachwyca swoją oryginalnością.

Gdzie szukać ubrań za grosze?

Może środki finansowe nie pozwalają na kupowanie coraz to nowych rzeczy albo po prostu nie chcesz stać się ofiarą mody, która za wszelką cenę goni za nowościami? Wśród jednej i drugiej grupy wyłonili się zwolennicy sklepów typu vintage store lub jak kto woli second handów, ciucholandów, czy lumpeksów.

Jak stworzyć oryginalną stylizację?

Oryginalna i unikalna stylizacja (inspiracje sprawdź na Domodi.pl) to nic innego jak tylko połączenie istniejących trendów z vintage. Takie kompozycje tworzą niezwykły charakter, do tego jednak potrzebna jest zmiana sposobu myślenia. To, co kiedyś było passe, w dobie obecnej stało się symbolem lansu. Niektóre gwiazdy kina lub sportu oficjalnie przyznają, że ubierają się w second handach, ponieważ znajdują tam istne perełki. W takich sklepach można znaleźć marki światowych projektantów mody lub te, których już nie ma w Polsce. Współcześni trendseterzy zachwycają ponadczasowymi stylizacjami.

Sklep z ubraniami

Jak kupować w lumpeksach?

Dla niektórych kupowanie w sklepach z tanią odzieżą to prawdziwa przygoda i niezwykła podroż w czasie, dla innych jest to chęć zdobywania coraz to nowych rzeczy. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ wiele osób dostrzega duszę lumpeksów! Niezwykłe łupy zdobyte na pchlim targu stają się dla nas trofeami z różnych stron świata.

Nie ma co się dziwić, że są więc niezwykle cenne w oczach zdobywcy, ponieważ wiele z nich można zestawić z bardzo nowoczesnymi stylizacjami. Być może nie raz zdarzyło ci się znaleźć bluzkę za bagatelne pięćdziesiąt groszy, ten fakt uszczęśliwia nie tylko ze względu na śmieszną kwotę wydanych pieniędzy, ale też świadomość unikalności zakupu zdecydowanie poprawia nastrój.

Jak stworzyć ponadczasowy styl?

Moda powraca, więc jeśli nie masz pomysłu na kreacje, to być może inspiracją stanie się szafa twojej mamy lub babci. Znajdziesz tam z pewnością kolorowe apaszki, swetry, sukienki, czy spodnie. Wszystkie te rzeczy to istna darmowa kopalnia skarbów, kompozycje z wykorzystaniem takich pereł staną się inspiracją dla innych, a ty poczujesz się wyjątkowo i atrakcyjnie.

Gdzie szukać inspiracji?

Powyższe przykłady pokazują, że klasa to nie tylko pieniądze i drogie butiki. Wręcz przeciwnie, jest to umiejętność  tworzenia czegoś z niczego. Jeśli więc brakuje ci pomysłu na to jak ubrać się do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi lub na randkę, to nie szukaj wielkich rzeczy, bo być może rozwiązania znajdują się w zasięgu ręki.

Temat: ,

2 komentarze do Jak fajnie i tanio stworzyć modną stylizację?

  1. Żaneta pisze:

    Nie ma chyba prawdziwszego stwierdzenia niż to, że moda powraca. Nie raz wyrzucałam sobie, że pozbyłam się dawno nie noszonego ciuchu, bo okazywało się, że za parę miesięcy jest to hitem sezonu. Czasami warto pobuszować trochę w szafie mamy lub babci, bo ich ubrania po lekkich przeróbkach będą naprawdę trendy. Ja jednak nie mam cierpliwości do second handów, natomiast moja koleżanka wynajduje w nich przecudne stroje. A Wy często kupujecie w lumpeksach? Może zdradzicie, gdzie można znaleźć fajne ciuszki?

  2. Kasia pisze:

    To, że moda wraca to da się zauważyć. Wiele obecnych stylizacji wzorowanych jest na tym, co było modne dekadę czy nawet pół wieku temu. Ja w lumpeksach raczej nie kupuję, bo nigdy nie byłam w stanie nic dla siebie znaleźć, a fajnych ciuchów można szukać teraz wszędzie, a ja często biegam po sklepach szukając czegoś ciekawego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *