Jak i gdzie sprzedać ubrania, w których już nie chodzisz?

Ubrania na wieszakach

9 kwietnia 2020 • Biznes i Ekonomia, Ludzie i Społeczeństwo • wejść: 1558

Mamy w szafie używane ubrania, w których od dawna już nie byliśmy? Co z nimi zrobić? Jeżeli są w dobrym stanie, żal będzie wyrzucać, ale są przecież jeszcze inne rozwiązania. Używaną odzież z powodzeniem można oddać, albo jeszcze lepiej – sprzedać. W ten sposób wpadnie nam trochę grosza do portfela i jednocześnie pozbędziemy się zalegającego ubrania. Gdzie możliwe jest dokonanie takiej sprzedaży?

Czy kupowanie używanych ubrań jest opłacalne?

Zanim przejdziemy do sprzedaży, zastanówmy się nad tym, czy opłaca się kupować używane ubrania. Jak wiadomo, secondhandy działają na rynku już od dawna, choć jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyły się one raczej z kiczem i kiepską jakością, czyli po prostu ze miejscami dla osób, których nie stać na zakupy w normalnych sklepach. Kiedyś wyśmiewano się z tego i wytykano palcami, co jak wiadomo, nie jest przyjemne. Czasy się jednak zmieniły, a polski rynek secondhandów także uległ przemianie, starając się dobierać swój towar tak, by trafił w gusta nawet najbardziej krytycznych osób. Co więcej, w takich miejscach, jeżeli się ktoś zna na modzie, można znaleźć perełki i to za grosze.

Jednak oprócz secondhandów rynek sprzedaży ubrań z drugiej ręki bardzo gwałtownie rozkwitł także w sieci. Dzięki temu można nabyć ciekawą odzież w atrakcyjnej cenie i jak się okazuje, także z dobrej jakości, trzeba tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę. O tym jak kupować używane ubrania, aby być zadowolonym, czytaj na www.Forwoman.pl. Każdy może to zrobić, tak samo, jak każdy może wystawić na sprzedaż własną garderobę, której już się nie nosi.

Gdzie sprzedać używane ubrania?

Planując sprzedaż ubrań, do wyboru mamy tak naprawdę wiele różnych stron, portali i serwisów ogłoszeniowych, gdzie możliwe jest wystawienie swojej garderoby. Takich miejsc w sieci jest dużo i można wymienić choćby popularne strony modowe jak Vinted i Szafa, ale jest też całe mnóstwo serwisów aukcyjnych, typu Allegro, OLX czy Sprzedajemy. Najczęściej, wystawienie ofert jest darmowe lub płaci się niewiele, ale bywa i tak, że niektóre strony stawiają jasne cenniki, które nie zawsze są opłacalne względem przedmiotu, jaki chcemy wystawić. Wybór więc zależy od nas, trzeba tylko poszukać i porównać popularne strony ogłoszeniowe między sobą.

Ciekawą alternatywą jest także Facebook, gdzie również każdy zainteresowany może wystawić na sprzedaż dowolną rzecz. Liczne są też grupy – ogólne i lokalne, z których każdy może skorzystać. Serwis udostępnia także marketplace, gdzie można wystawić na sprzedaż właściwie wszystko. Poczta pantoflowa także się sprawdza, a korzystając z wymienionych wyżej stron, wystarczy udostępnić linki do nich na swojej tablicy.

Jak sprzedać używane ubrania?

Wystawienie ogłoszenia w sieci nie gwarantuje tego, że będziemy cieszyć się wzięciem osób zainteresowanych. Aby znaleźć klienta, należy wcześniej to ogłoszenie właściwie przygotować. Samo zdjęcie to za mało – ubranie musi zostać dobrze zaprezentowane, by przyciągnąć wzrok. Najlepjej jeżeli tło będzie neutralne – sprawdzi się białe. Zdjęcia dobrze jest wykonywać aparatem fotograficznym, ale nie telefonem, z racji tego, że jego rozdzielczość je stosunkowo słaba. Oprócz fotografii samych ubrań warto zrobić też te w wersji założonej na sobie, by potencjalny klient wiedział, jak strój układa się na ciele. Właściwa poza – dobrze wykonane i obrobione zdjęcie, będzie o wiele atrakcyjniejsze.

Co zamiast sprzedaży używanych ubrań?

Jeżeli ubrania, które posiadamy, z jakichś przyczyn się nie sprzedają lub są w stanie, który nie do końca nadaje się do wystawienia (nie są zniszczone, ale wyraźnie zużyte), wówczas można pomyśleć o jeszcze innym rozwiązaniu, czyli oddaniu ich osobom ubogim i potrzebującym. Służą do tego specjalne kontenery PCK, ale jak nie jesteśmy do nich przekonani, można też zawieźć je bezpośrednio do ich siedziby, albo do lokalnego Caritasu. W ostateczności, jeżeli mamy kogoś bliskiego – znajomego lub rodzinę i wiemy, że dane ubranie mogłoby pasować, zawsze warto przekazać je dalej, nawet za darmo.

Temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *