Porównanie serwisów ogłoszeniowych – AleGratka, OLX, Sprzedajemy.pl, Gumtree

serwisy ogłoszeniowe w polsce

31 października 2014 • Biznes i Ekonomia, Komputery i Internet • wejść: 49672

Są coraz bardziej popularne i wciąż rośnie ich renoma. Polacy chętnie z nich korzystają i to nie dlatego, że są narodem leniwym. Po prostu pozwalają one na zakupy dobrej jakości produktów przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Mowa o serwisach ogłoszeniowych, na których można znaleźć dosłownie wszystko.

Które z nich cieszą się uznaniem wśród ludzi wybierających zakupy przez Internet? Jakie są ich plusy i na co konsumenci zwracają uwagę? Przedstawiamy cztery najchętniej odwiedzane portale z ogłoszeniami.

 

Porównanie serwisów ogłoszeniowych w Polsce
ogłoszenie:AleGratka.plOlxSprzedajemy.plGumtree
adres serwisuwww.alegratka.plwww.olx.plwww.sprzedajemy.plwww.gumtree.pl
ilość zdjęć88128
wybór kategorii1111
aktywne przez90 dni30 dni30 dni30 dni
przedłużenieTAKTAKTAKTAK
dane kontaktoweTAKTAKTAKTAK
mapkaTAKTAKTAKTAK
wyróżnienie ogłoszeniaTAKTAKTAKTAK
wymagana rejestracjaNIENIENIENIE
wersja mobilnaTAKTAKNIETAK
duży plusogłoszenie aktywne 3 m-cezasięg serwisuszybkość wystawienia ogłoszenia,
przejrzystość: tylko sprzedaż
popularność serwisu

 

Alegratka.pl

Serwis ogłoszeniowy prowadzony przez grupę Polskapresse, który działa od 2000 roku. Posiada on pięć głównych kategorii. Wśród nich jest motoryzacja, nieruchomości, praca, turystyka i sklepy. Portal na co dzień współpracuje też z komisami samochodowymi i agencjami nieruchomości. Jednak w ofercie znajduje się też alegratka, gdzie zamieszczane są ogłoszenia drobne.

logo serwisu alegratka.pl

Na stronie możemy nie tylko zamieścić ogłoszenie o sprzedaży, ale także o chęci zakupu konkretnego przedmiotu. W przypadku laptopa wpisujemy parametry, jakie nas interesują oraz jaką cenę jesteśmy w stanie zapłacić. Wtedy mamy szansę, że to właśnie sprzedający znajdzie nas. Poza standardową sprzedażą, oferowane są również usługi i przedmioty, które ich właściciele chcą oddać za darmo.

Sam serwis wyróżnia się na tle konkurencji czasem aktywności ogłoszenia. Osoba decydująca się na wystawienie przedmiotu ma pewność, że informacja utrzyma się na portalu przez 90 dni, co przekłada się na liczbę osób, jakie dotrą do produktu, a to zaś zwiększa możliwość sprzedaży. Zdarza się, że konieczna jest opcja wyróżnienia swojego ogłoszenia, bo intensywność dodawania ofert przez innych użytkowników może spowodować, że nasza propozycja po prostu zgubi się wśród nowych.

Olx.pl

Serwis do 14 kwietnia 2014 funkcjonował pod nazwą tablica.pl i przeznaczony jest dla ogłoszeniodawców, którzy podobnie jak użytkownicy portalu sprzedajemy.pl chcą znaleźć odbiorców w swojej okolicy. W 16 kategoriach oferowanych przez OLX znajdują się również zakładki „oddam za darmo” i „wymienię”, co może trochę denerwować użytkowników. Bowiem wielu z nich nastawionych jest na bezpośrednią sprzedaż lub kupno przedmiotu, a nic nie denerwuje bardziej niż znalezienie konkretnego przedmiotu, którego nie możemy kupić, bo drugą stronę interesuje wyłącznie zamiana.

logo serwisu olx.pl

Samo zamieszczenie ogłoszenia jest bezpłatne, jednak za wyróżnienie naszej oferty musimy już zapłacić. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, ale zastosowane zwiększa szansę sprzedaży konkretnego przedmiotu. Opłata za siedmiodniowe wyróżnienie wynosi 4 złote, zaś miesięczna to koszt 30 PLN. Nie ma możliwości przedłużenia ważności ogłoszenia. Po wygaśnięciu trzeba dodać je ponownie.

Sprzedajemy.pl

To jeden z tych serwisów, gdzie nie obowiązuje licytacja i walka o przedmioty. Jego mocną stroną okazała się lokalność i bezpłatne dodawanie ofert sprzedaży. Znajdują się tam wyłącznie ogłoszenia związane ze sprzedażą produktu. Co ważne – na stronie nie zamieszcza się treści mówiących o wymianach. Nie ma też ofert pracy, przez co sprzedajemy.pl zyskuje na przejrzystości.

logo sprzedajemy.pl

Nie tylko kupujący są w dogodnej sytuacji. Bowiem każdy kto ma zamiar wystawić ogłoszenie otrzymuje możliwość dodania 12 zdjęć (w konkurencyjnych serwisach maksymalna liczba zdjęć to 8), a samo ogłoszenie utrzymuje się 30 dni od daty dodania. Portal wygrywa też opcją wznowienia ogłoszenia po jego wygaśnięciu – również bezpłatnie.

Kupujący i sprzedający nie muszą posiadać konta w serwisie żeby zakończyć transakcję. Numer telefonu podawany jest przy ogłoszeniu, dzięki czemu zainteresowany produktem ma bezpośredni kontakt ze sprzedającym. Łatwość dodania ogłoszenia i telefoniczny kontakt z obsługą w przypadku niejasności w dużym stopniu przyśpiesza i ułatwia działania osób, które zdecydowały się sprzedać swój produkt przez tę stronę.

To platforma dla osób, które wiedzą czego szukają, chcą to nabyć szybko i mówiąc kolokwialnie „bez wychodzenia z domu”. Lokalność serwisu i aktualność ofert sprawia, że coraz więcej ludzi wybiera sprzedajemy.pl

Gumtree.pl

Gumtree.pl powstało w Polsce od 2004 roku, zaraz po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Pewnie znajdą się ludzie, którym działanie serwisu nie do końca odpowiada. Bowiem ogłoszenia o sprzedaży produktu giną między ogłoszeniami o poszukiwaniu pracy, czy wykonaniu drobnej usługi, a nawet wynajem mieszkania. Jednak taki właśnie był zamysł powstania serwisu gumtree.com w 2000 roku, który był lokalnym serwisem ogłoszeniowym i społecznościowym dla ludzi mieszkających i przebywających w Londynie. Tak jest do dziś, co sprawia, że portal wyróżnia się swoją specyfiką, aczkolwiek nie ubywa mu od tego zwolenników.

logo serwisu gumtree.pl

Każdy kto zdecyduje się dodać ogłoszenie, może zrobić to całkowicie za darmo. Dla osób, którym zależy, by zwrócić uwagę na swoją ofertę przygotowano narzędzia w postaci wyróżnienia i podświetlenia. Oczywiście wszystko za drobną opłatą. Jeśli wybierzemy opcję podświetlenie naszego ogłoszenia, wtedy zapłacimy za to 9,99 zł a ogłoszenie będzie podświetlone tydzień. Możemy też wyróżnić ogłoszenie płacąc 15,99 zł za 7 dni i 49,99 polskich złotych za 31 dni. Do dyspozycji jest też galeria na głównej stronie, za którą portal pobiera opłatę w wysokości 59 złotych.

Jak już wspominaliśmy celem Gumtree jest nie tylko oferowanie i sprzedaż produktu na lokalną skalę, ale również poszukiwanie pracy czy mieszkania. Często to właśnie tutaj swoje okazje znajdują ludzie gotowi migrować za mieszkaniem w dobrej cenie czy pracą marzeń.

Temat: , , , , , , , , ,

4 komentarze do Porównanie serwisów ogłoszeniowych – AleGratka, OLX, Sprzedajemy.pl, Gumtree

 1. szukam serwisów ogłoszeniowych pisze:

  Teraz czołowe serwisy ogłoszeniowe to oczywiście OLX, i na drugim Gratka.pl oraz Sprzedajemy.pl ……ale czy znacie jeszcze jakieś inne najlepiej bezpłatne serwisy ogłoszeniowe?

  • Damian Borkowski pisze:

   Tak zgadzam się są rozpoznawalne ale kategorie do których dodaje się najwięcej są płatne praca nieruchomości motoryzacja.

  • ooe.pl pisze:

   polecam ci OOE,kompletnie darmowy ogłoszenia z całej polski, bez daty wygaśnięcia

 2. Anastazja Nowak pisze:

  Nie znałem tego programu, ale po artykule widać, że ma ogromny potencjał i trzeba będzie go zakupić i rozpocząć zabawę. Smutne, że niektóre firmy depozycjonują konkurencję zamiast zabrać się za robotę i ją po prostu przeskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *