Gdzie szukać nieruchomości w sieci? Serwisy ogłoszeniowe, grupy na Facebooku, najpopularniejsze portale nieruchomości…

Nieruchomość

23 lutego 2021 • Dom i Ogród • wejść: 1107

Kupno bądź sprzedaż nieruchomości to poważna sprawa. Niezależnie od tego, czy nieruchomość chcesz wystawić na sprzedaż, czy zakupić, przyda Ci się dobra baza, dzięki której znajdziesz odpowiednie miejsca w sieci. Wbrew pozorom, jest ich całkiem sporo. Z artykułu dowiesz się, gdzie i jak szukać nieruchomości w sieci.

Serwisy dla każdego – gumtree, olx i gratka

O każdym z tych portali z pewnością słyszałeś nie raz. To strony, na których można znaleźć niemal wszystko. Olx szczególnie mocno kojarzy się z ogłoszeniami dotyczącymi ofert pracy – to jeden z najczęściej wybieranych portali, przez który osoby poszukujące pracy znajdują (bądź nie) zatrudnienie. Silnie rozwinięta jest tutaj także sekcje „oddam za darmo”. Jeśli natomiast chodzi o nieruchomości, Olx, tak samo jak Gumtree, ma ten ten plus, że domy są tam wystawiane na sprzedaż bezpośrednio przez właściciela. Nie generuje to dodatkowych kosztów, które trzeba zapłacić agencji na przykład nieruchomości. Gumtree natomiast to nieco już zapomniany portal, na którym nie znajdziemy wielu ofert pracy, ale często może pojawić się tam dobra okazja właśnie  sprzedaży nieruchomości.

Innym serwisem jest gratka, która znana jest głównie z handlu nieruchomościami. Podobnie, można tutaj znaleźć nieruchomości i działki wystawiane bezpośrednio przez właściciela. Portal oferuje dużą bazę różnego rodzaju nieruchomości, od gruntów po mieszkania.

Serwisy dla deweloperów

Na wstępie warto zaznaczyć, że z części portali dla deweloperów mogą także korzystać osoby prywatne. Te serwisy cieszą się największą popularnością. Jednym z najsilniejszych graczy na rynku nieruchomościami jeśli chodzi o portale jest niewątpliwie Otodom. To część grupy Olx, która na bieżąco monitoruje poziom zainteresowania użytkowników, oferując co jakiś czas promocje, oraz zdobywając nowych klientów za pomocą reklam. serwis oferuje jednakowy model współpracy dla wszystkich deweloperów jest to stały abonament za prezentację swojej oferty w serwisie.

Drugim bardzo popularnym serwisem z nieruchomościami jest niewątpliwie Domiporta. Oprócz oferty sprzedaży, współpracuje on również z markami z sektora meblowego, co owocje możliwością wyremontowania czy wykończenia domu za jego pośrednictwem. Oferuje on trzy rodzaje pakietów dla wystawiających tu deweloperów.

Nieruchomości w social mediach: czy to możliwe?

Może się to wydawać zaskakujące, ale coraz więcej deweloperów i prywatnych osób decyduje się na wystawienie swojej nieruchomości w social mediach. Wpływ na to ma możliwość dotarcia do szerszego grona użytkowników, a także lepsza reklama. Pomysły, aby wystawiać mieszkania czy działki na sprzedaż za pomocą Facebooka zrodziły się w głowach deweloperów również dlatego, że użytkownicy sami pytali na różnego rodzaju forach o miejsca, w których mogliby sprzedać lub kupić nieruchomości. Jak to często bywa, rynek wyszedł im więc naprzeciw.

Temat: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *