6 pomysłów na to jak spędzić zimowy wieczór

Odpoczynek przed kominkiem

27 listopada 2017 • Hobby, Ludzie i Społeczeństwo • wejść: 3671

Zima to czas, gdy dzień trwa zdecydowanie krócej, a noc ciągnie się niemal w nieskończoność. Z tego też powodu nasza aktywność często przedłuża się na wieczory, a mając więcej wolnego czasu zastanawiamy się nad tym, jak go wykorzystać, szczególnie gdy nie mamy zamiaru wychodzić na zewnątrz. Oto lista przykładowych pomysłów na zimowe wieczory!

1. Zimowy wieczór w książką

Każdy książkoholik wie, że nie ma nic lepszego niż zimowe wieczory, gdy można usiąść w fotelu, otulić się kocem, przyszykować na stoliku gorącą czekoladę czy herbatę i spędzić tak czas z książką w ręku. To bardzo nastrojowe i w ten sposób można bardzo łatwo nadgonić wszystkie lekturowe zaległości. Odrobina takiego lenistwa każdemu dobrze zrobi.

2. Jak nie książki to może film?

Obok książek innym doskonałym pomysłem na spędzenie zimowych wieczorów jest oglądanie filmów i seriali. Jeżeli jesteśmy zwolennikami tego typu rozrywek jest na to okazja. Możemy sięgnąć po tytuły, na które wcześniej z różnych powodów nie mieliśmy czasu i spędzić wieczory (a może i noce) na oglądaniu przygód ulubionych bohaterów. Pomoże nam to spędzić czas, zrelaksować się i w pewien sposób także odmóżdżyć.

Laptop i tablet

3. Może gry planszowe?

Gry planszowe zawsze cieszyły się dużą popularnością, ale od jakiegoś czasu przeżywają prawdziwy renesans. Może warto byłoby zaprosić na wieczór kilku znajomych i wspólnie spędzić czas grając właśnie w taki gry? To naprawdę może wciągnąć i nawet się człowiek nie obejrzy, gdy wieczór zamieni się w noc, a noc w dzień. Wybór gier planszowych jest przecież ogromny i pewnie każdy znajdzie coś dla siebie. To prawdziwa gratka zarówno za zagorzałych nerdów, jak i początkujących graczy.

4. Przygotowania do świąt

Jeżeli mamy więcej czasu i nasze zimowe wieczory są zazwyczaj wolne, można je wykorzystać w bardzo praktyczny sposób przygotowując się do świąt. W ten sposób można na przykład samodzielnie zająć się tworzeniem ozdób świątecznych czy kartek, które potem będziemy wysyłać do rodziny i znajomych. Wiele podpowiedzi można znaleźć w sieci, więc można siąść, odpalić tutoriale i zacząć działać wykorzystując swoje mniejsze czy większe zdolności plastyczne.

Prezent świąteczny

5. Spędzanie czasu z rodziną

Zimowe wieczory to także możliwość spędzenia większej ilości czasu ze swoimi bliskimi, przecież wcale nie trzeba siedzieć samemu odciętym od innych. Mając chociażby dzieci, warto wykorzystać wolne chwile i pobawić się z nimi, a nawet w domu możliwych jest całe mnóstwo różnych zabaw i gier, będących świetną rozrywką nie tylko dla maluchów, ale i rodziców. Nawet zwykła zabawa w chowanego czy wspólna nauka gotowania jest dobrym pomysłem.

6. Wyjście z domu

Jeżeli jednak nie chcesz spędzać zimowych wieczorów w domu, a przynajmniej nie wszystkie zimowe wieczory, to zawsze istnieją inne możliwości. W tym czasie najczęściej w miastach otwierane są lodowiska i inne miejsca zimowych zabaw, które działają nawet do później nocy. Warto jest więc się do nich wybrać, pojeździć na łyżwach, nartach czy nawet sankach. Może gdzieś w okolicy organizowany jest wieczorny kulig? To byłaby dopiero rozrywka!

Temat:

2 komentarze do 6 pomysłów na to jak spędzić zimowy wieczór

  1. rajowa pisze:

    Spędzenie czasu z książką i będąc owiniętą w koc jak rolada? To pomysł w stu procentach dla mnie! Gry planszowe też są świetne, już jakiś czas się na tym punkcie zafiksowałam.

  2. kimchi pisze:

    Kanapowa rolada to u mnie standard 😀 Ale czesto też się spotykamy ze znajomymi na planszówki, właśnie cześciej zimą niż latem – wtedy wiadomo, królują grille. Warto też zacząć jakieś kursy internetowe, zimą więcej jest na to czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *