Ogłoszenia motoryzacyjne w internecie – TOP5 serwisów z ogłoszeniami moto

samochód mercedes natura

31 sierpnia 2016 • Motoryzacja i Transport • wejść: 3419

Kiedy chcemy kupić samochód coraz częściej włączamy komputer i szukamy ogłoszeń motoryzacyjnych, które przypadną nam do gustu. Wiele stron oferuje nam bardzo dobre algorytmy wyszukiwania, dzięki którym możemy przeglądać dokładnie te pojazdy, które nas interesują z naszej okolicy i w zakresie cenowym, który jest dla nas odpowiedni. Na serwisy z ogłoszeniami motoryzacyjnymi warto również spojrzeć z perspektywy sprzedających. Ważne są w tym wypadku nie tylko wygoda publikowania, lecz również koszty, jakie musimy ponieść. Przed Wami 5 najlepszych serwisów z ogłoszeniami moto, na które warto zajrzeć.

1. Sprzedajemy.pl/motoryzacja

Sprzedajemy.pl to coraz bardziej doceniany serwis ogłoszeń lokalnych na polskim rynku. Portal pojawił się 2011 roku i był wzorowany na popularnych zagranicznych serwisach. Ogłoszenia motoryzacyjne to przede wszystkim używane auta (sprzedajemy.pl/motoryzacja) i takich właśnie pojazdów znajdziemy tu najwięcej. Serwis może się poszczycić tym, że w chwili obecnej ma ponad pół miliona ogłoszeń motoryzacyjnych, na które składają się samochody osobowe, budowlane, dostawcze czy po prostu części do tych pojazdów. Ogromną zaletą serwisu jest z całą pewnością brak konieczności rejestracji i brak opłat. Do transakcji dochodzi najczęściej podczas spotkania twarzą w twarz.

2. OLX.pl/motoryzacja

To serwis, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Kiedyś Tablica, teraz OLX należące do Allegro, święci triumfy wśród ogłoszeń internetowych. Na pewno warto wystawić tu samochód, ponieważ portal jest bardzo popularny. Nasze ogłoszenie będzie widoczne przez 30 dni, jednak w tym wypadku musimy liczyć się z kosztem. Jeśli płacimy przelewem to będzie to niecałe 25 złotych. Jeśli jednak chcemy zapłacić przez SMS, to koszt rośnie do niemal 50 zł. W przypadku motocykli ceny są niższe.

3. Otomoto.pl

To również kultowy serwis z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, który został zakupiony przez Allegro. Oznacza to, że ofertę można również wystawić na serwisach partnerskich. Nasze ogłoszenie będzie widoczne przez dwa tygodnie lub miesiąc, w zależności od tego, jaką wniesiemy opłatę ( odpowiednio: 25zł i 50zł). Nie są to duże kwoty w przypadku pojedynczych ofert. Ceny jednak poszły w górę w przypadku dużych dealerów samochodowych, którzy za wystawienie wielu ogłoszeń muszą zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

4. Moto.gratka.pl

Serwis działa od 2000 roku i charakteryzuje się tym, że można tu zamieścić aż 25 zdjęć. Umieszczenie pierwszych dwóch ogłoszeń jest bezpłatne, a kolejne wiążą się z symboliczną opłatą 2,46zł. Znaleźć tu można nieco mniej ogłoszeń niż w przypadku pozostałych portali, jednak na pewno warto odwiedzić moto.gratkę, jeśli szukamy samochodu lub chcemy go sprzedać.

5. Auto.pl

To serwis stowarzyszony z moto.gratka.pl. Możemy tu bezpłatnie umieścić swoje ogłoszenie i dodać do niego nawet 16 zdjęć. Uwagę zwraca wygodny formularz dodawania samochodu do serwisu i brak potrzeby rejestracji. Auto.pl dopiero zyskuje na popularności, jednak warto śledzić rozwój tego serwisu, a także szukać na nim pojazdów swoich marzeń.

Temat: , , , ,

2 komentarze do Ogłoszenia motoryzacyjne w internecie – TOP5 serwisów z ogłoszeniami moto

  1. fan_motoryzacji pisze:

    Jak dobrze kojarze to tylko sprzedajemy.pl jest bezpłatne, bo ostatnio nawet gratka.pl wprowadziła opłaty, nie wspominając już o otomoto.pl które zaszalało z opłatami swego czasu, DOBRZE że jest z czego wybierać!

  2. Andżelika Nowak pisze:

    odpisuję się wszystkimi kończynami, bo sama, choć o wiele krócej, dzisiaj wrzuciłam podobne myśli przewodnie na wallu….i wciąż zaczynam od nowa ? Powodzenia Mania <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *