Jakie najpopularniejsze portale nieruchomości znajdziesz w sieci?

Budynki, nieruchomości

24 lutego 2021 • Dom i Ogród, Finanse i Ekonomia • wejść: 1856

Szukanie nieruchomości już dawno przeniosło się z „realu” do sieci. Z portali korzystają zarówno deweloperzy, jak i agencje nieruchomości, oraz, oczywiście, osoby prywatne. Niektóre portale ogłoszeniowe osiągają nawet kilka milionów odwiedzających miesięcznie. Które z nich są najpopularniejsze?

Gdzie szukać nieruchomości online?

Są w sieci portale nieruchomości, które zna każdy z nas. Część z nich stworzona jest specjalnie dla deweloperów czy agencji nieruchomości, na innych każdy bez większego problemu może wystawić swój dom czy działkę. Niewątpliwie, jeśli chcemy bezpiecznie kupić dom, który nie będzie obciążony długami oraz niejasną historią, warto zapoznać się z nieruchomościami poprzez dedykowane do tego strony. Serwisy ogłoszeniowe, w których możemy znaleźć wszystko, nie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem. Za pomocą niektórych serwisów możesz znaleźć godną zaufania agencję pośrednictwa nieruchomościami. Minusem w tym przypadku są dodatkowe koszty, jakie pobiera agencja za pośredniczenie w procesie obrotu nieruchomościami, plusem natomiast bezpieczeństwo i pewność, że wybrana nieruchomość ma jasną przeszłość.

Najpopularniejsze portale nieruchomości

Jest w sieci wiele portali sprzedających domy czy działki, z których użytkownicy korzystają niemal codziennie. Jednym z najbardziej popularnych w rankingach jest niezmiennie portal Otodom. Wystawiają na nim zarówno osoby prywatne, jak i agencje pośrednictwa i deweloperzy. Dodawanie ogłoszeń w serwisie jest płatne dla wszystkich użytkowników, a cena abonamentu jest różna w zależności od tego, ile ogłoszeń wystawia dana osoba. Otodom należy do grupy Olx, stąd czerpie swój ruch na stronie również dzięki temu darmowemu portalowi z ogłoszeniami. Olx to kolejny, tym razem jednak całkowicie darmowy portal, na którym możemy znaleźć nieruchomości. Jest on najbardziej popularny, jednak trudno może być zweryfikować status proponowanego domu.

Domiporta to kolejny serwis, który ma wysoką pozycję pośród poszukujących. Wystawianie ogłoszeń na Domiporta również jest płatne, i to dość sporo – najdroższe ogłoszenie dla klienta indywidualnego wyniesie 249 złotych i będzie trwało 90 dni. Dla deweloperów istnieje natomiast abonament, i najtańszy z nich wynosi 1000 złotych, jednak w ramach tej kwoty mogą oni skorzystać m.in. z call center. Inne popularne portale z nieruchomościami to Morizon oraz darmowa Gratka.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości?

Kupienie domu czy działki to poważna inwestycja i należy dobrze przemyśleć taki zakup. W niektórych miejscach znajdziemy nieruchomości w atrakcyjnych cenach. Czasami faktycznie możemy trafić na okazję, może się jednak zdarzyć, że działka czy dom, który kupimy będzie mieć na przykład długi. Warto zawsze sprawdzić dokładnie nieruchomość i potwierdzić jej wiarygodność za pomocą odpowiednich papierów.

Temat: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *