Sprzątanie w domu – samemu czy zlecać, za i przeciw?

Sprzątanie domu

18 stycznia 2017 • Dom i Ogród • wejść: 3257

Sprzątanie to jeden z tych domowych obowiązków, który najczęściej wypełnia się z niechęcią. Choć na co dzień każdy z nas jest zmuszony do różnych czynności porządkujących, przychodzą takie momenty, gdy brak chęci jest najmniejszym problemem, a sprzątanie staje się prawdziwym wyzwaniem. Co wtedy robić? Czy warto wzywać kogoś na pomoc?

Zatrudnianie pomocy domowej na stałe

Jeśli masz dom lub sporej wielkości mieszkanie i nieustannie cierpisz na brak czasu lub po prostu wolisz spędzać go w ciekawszy sposób, możesz pomyśleć nad nawiązaniem stałej współpracy z profesjonalną pomocą domową.

W takim wypadku zatrudnia się osobę regularnie sprzątającą mieszkanie i określa w jakie dni oraz w jakich godzinach ma przychodzić. Wtedy też ustalane jest, co wchodzi w zakres obowiązków (jeśli dobrze trafisz, może to być nawet gotowanie).

Tylko gdzie szukać odpowiedniej osoby? Usługi sprzątania znajdziesz przykładowo na www.sprzedajemy.pl/uslugi/sprzatanie, dzięki czemu jest to o wiele prostsze, niż myślisz. Wystarczy znaleźć kilka najbardziej pasujących ofert (oczywiście ograniczając ogłoszenia do tych, które dotyczą Twojego miejsca zamieszkania) i umówić się na spotkanie.


Usługi sprzątania na Sprzedajemy.pl


Jakie są wady tego rozwiązania? Z pewnością koszty, choć wszystko jest kwestią określenia budżetu i takiego ustalenia grafiku, by nie nie przekraczać tej sumy. Niektórzy mogą mieć też opory przed wpuszczaniem obcej osoby do domu, jednak zawsze można umawiać się na takie pory dnia, kiedy będziesz obecny przy sprzątaniu.

Okazjonalna pomoc w sprzątaniu

Jeśli stwierdzisz, że na co dzień doskonale radzisz sobie z utrzymywaniem porządku lub po prostu rzadko bywasz w domu, nie jest Ci potrzebna pomoc na stałe. Jednak gdy zbliża się jakaś specjalna okazja, np. święta lub Twoje urodziny i chcesz zaprosić kogoś do siebie, wypadałoby postawić na gruntowne porządki.

W takich sytuacjach najlepiej zatrudnić kogoś do pomocy i w jeden dzień wszystko zrobić. To rozwiązanie dobre dla każdego, bez względu na wielkość lokum. A znalezienie osoby do sprzątania jest równie proste, jak w pierwszym przypadku – wystarczy skorzystać z portali ogłoszeniowych.

Zaletami tej opcji są niższe, jednorazowo ponoszone koszty oraz brak obawy przed zostawianiem obcej osobie kluczy do domu – w końcu Ty też w nim będziesz, a dodatkowa pomoc zawsze Ci się przyda.

Zlecanie sprzątania w domu – za i przeciw?

Tak naprawdę największą wadą zlecania innej osobie sprzątania domu, są dodatkowe koszty, jakie się z tego powodu ponosi. Jednak są sytuacje, gdy całkowicie przestaje mieć to znaczenie.

A gdy na co dzień utrzymujesz porządek w mieszkaniu, możesz tylko w wyjątkowych sytuacjach zlecać sprzątanie profesjonalnym firmom, czy indywidualnym osobom prowadzącym tego typu działalność gospodarczą. Ciebie nie będzie to wiele kosztować, a przynajmniej ktoś inny umyje okna, zetrze kurz i doprowadzi podłogę do idealnego stanu.


To, czy zdecydujesz się dodatkową, płatną pomoc, zależy w głównej mierze od Twojego stylu życia oraz czasu. Niemniej są sytuacje, w których możliwość skorzystania z usług sprzątania jest nieoceniona…

Temat: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *