Jak otworzyć piwo bez otwieracza? 6 sposobów na szybkie otwieranie piwa

dwie otwarte butelki piwa

28 czerwca 2022 • Hyde Park • wejść: 3140

Kapsel to najpopularniejsza metoda zamknięcia szklanej butelki, w której sprzedawane są wszelkiego rodzaju piwa — zarówno te popularne, jak i kraftowe. Najłatwiejszym sposobem ich otwierania jest użycie otwieracza. Znaleźć można także rozwiązania twist-off. Co, jednak gdy odpowiedniego sprzętu brak, a kapsla nie da się łatwo odkręcić? Przychodzimy z pomocą. Podsuwamy 6 sposobów na szybkie otworzenie piwa i kilka niesztampowych, ale oryginalnych metod.

Jak otworzyć piwo bez otwieracza?

Wyjaśniliśmy już wcześniej, jak otworzyć wino bez korkociągu, teraz czas na rozprawienie się z piwem — złocistym trunkiem, po które sięga coraz więcej z nas. Wynika to m.in. z coraz bogatszej oferty nie tylko napojów alkoholowych, ale i tych 0%, które dla wielu stanowią doskonały sposób na orzeźwienie w letnie dni. A więc do dzieła — brak otwieracza nie stanie na przeszkodzie. Co ważne, nasze porady sprawdzą się także w przypadku innych kapslowanych napojów, np. lemoniady, oranżady czy coli w szklanej butelce.

Otwieranie piwa samochodem

Kierowcy chcący napić się bezalkoholowego napoju z zakapslowanej butelki lub wyświadczający przysługę swoim pijącym znajomym, mogą wykorzystać elementy z własnego samochodu do otwierania butelek. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się pasy bezpieczeństwa — metalową końcówkę do zapinania należy podłożyć pod zacisk kapsa, tak aby utworzyć dźwignię, którą podważa się kapsel. Wiele osób wykorzystuje także kluczyki do samochodu — można podnieść końcówkę tak, aby ją poluzować i rozprostować ząbki kapsla, jak i podważyć go kluczykiem. Należy jednak pamiętać, że otwieranie piwa kluczem grozi jego uszkodzeniem.

Otwieranie piwa zapalniczką

Dobrym, stosunkowo bezpiecznym sposobem na otworzenie piwa bez otwieracza jest wykorzystania zapalniczki do podważenie kapsla. Działa podobnie jak w przypadku zapięcia pasa samochodowego, jednak jest dużo bardziej uniwersalna — zwłaszcza wśród palaczy.

Otwieranie piwa o piwo

Posiadacze kilku zapasowych butelek są w bardzo dobrej sytuacji, ponieważ mogą wykorzystać je jako otwieracz. Jedną butelkę należy mocno złapać, a następnie górną gładką część kapsla drugiej wsunąć pod zacisk otwieranego kapsla w celu jego poluzowania.

Otwieranie piwa nożem, łyżką lub widelcem

Jak można zauważyć powyżej, do otwarcia butelki bez otwieracza bardzo często wykorzystuje się metalowe elementy. Równie dobrze sprawdzi się nóż, łyżka lub widelec do podważenia kapsla.

Otwieranie piwa blatem lub inną ostrą krawędzią

Otwieranie piwa bez otwieracza wymaga sprytu i kreatywności. Ciekawym, stosunkowo bezpiecznym sposobem jest wykorzystanie do tego o np. blatu. Kapsel należy umieścić na jego krawędzi, a następnie mocno uderzyć ręką od góry.

Co jeszcze można wykorzystać do otwierania piwa?

Opisane przez nas wyżej metody otwierania piwa bez otwieracza stanowią popularne, dość skuteczne metody. Co jeszcze można wykorzystać do usuwania kapsli? Wśród nietypowych rozwiązań wyróżnić można:

 • kilkukrotnie złożoną kartkę A4,
 • długopis,
 • płytę CD,
 • obrączkę,
 • klamrę paska,
 • zęby,
 • rękę.

Należy jednak zaznaczyć, że sposoby te są trudniejsze do zrealizowania i konieczne jest kilkukrotne przećwiczenie ich, by udało się przeprowadzić procedurę szybko i bezpiecznie.

2 komentarze do Jak otworzyć piwo bez otwieracza? 6 sposobów na szybkie otwieranie piwa

 1. Magda pisze:

  „otwieranie piwa samochodem” brzmi dość groteskowo. U mnie zawsze się sprawdzało otwieranie piwa kluczami do domu. One zawsze są na podorędziu. Z ostrymi krawędziami trzeba uważać, żeby nie rozwalić sobie szyjki. No bo jak potem pić?

 2. beta pisze:

  Ja ostatnio próbowałam otworzyć piwo pierścionkiem i teraz go musze zaniesc do jubilera bo się wykrzywil. ale przynajmniej piwo otworzylam :p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *