Jak rozpoznać infekcje intymne i leczyć je skutecznie?

Kobieta zakrywa brzuch

22 stycznia 2018 • Zdrowie i uroda • wejść: 2022

Infekcje intymne to częsty problem, dlatego należy wiedzieć jak je rozpoznać, żeby szybko podjąć leczenie.

Dyskomfort, pieczenie, świąd

Często pierwszym objawem infekcji intymnej jest poczucie dyskomfortu. Może się wydawać, że spowodowane jest ono na przykład niedopasowaną, zbyt ciasną bielizną, albo podrażnieniami skóry. W aptekach dostępne są środki do codziennej higieny intymnej i pielęgnacji, które radzą sobie z takimi problemami, wspomagają gojenie się mikrouszkodzeń skóry, regenerację przesuszonego naskórka.

Jeśli jednak pojawia się także pieczenie lub świąd oznacza to infekcję, którą należy leczyć. Może ona mieć zróżnicowane podłoże, od którego zależeć będzie podjęte leczenie. Infekcje intymne lubią się wracać, dlatego warto nie tylko doleczyć je do końca, ale też zastosować niezbędną profilaktykę.

Śluz

Kolejnym objawem infekcji jest zmieniony śluz. Jeśli ma on konsystencję, którą określa się jako „serowatą”, nieprzyjemny zapach, albo nietypowy kolor – na przykład żółty, zielonkawy, czy jest podbarwiony krwią (chyba, że zdarza się w to w czasie owulacji, wtedy nie należy się niepokoić), to znak, że mamy do czynienia z infekcją. Żeby lepiej rozpoznawać wszelkiego rodzaju stany zapalne i chorobowe warto przeprowadzać obserwację śluzu. Pomoże nam ona nie tylko określić dni płodne, ale również zauważyć niepokojące objawy.

Leczenie

W leczeniu infekcji intymnych ważna jest przede wszystkim szybkość reakcji. Im prędzej lekarz wdroży odpowiednie środki, w tym mniejszym stopniu rozwinie się choroba. W infekcjach intymnych podaje się zarówno leki doustne, na przykład antybiotyki, środki dopochwowe oraz maści do stosowania zewnętrznego. Żeby skrócić czas infekcji, a także działać profilaktycznie, warto zastosować środek taki jak Lactovaginal. Ten probiotyk ginekologiczny pozwala zachować równowagę środowiska okolic intymnych, dzięki utrzymywaniu prawidłowej flory bakteryjnej.

Więcej szczegółów na temat środka dostępnych jest na stronie www.lactovaginal.pl. Warto stosować probiotyk, lepiej przecież zapobiegać infekcjom, niż je leczyć. Środek dostępny jest w formie kapsułek dopochwowych, zapytać o niego można w każdej aptece. Stosować można go nie tylko w czasie infekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *