Jak sprowadzać towary z Chin? Czy warto na własną rękę?

statek z kontenerami

29 września 2015 • Motoryzacja i Transport • wejść: 6763

W dobie tak bardzo rozpowszechnionego transportu towarów z Chin niejeden przedsiębiorca chciałby dołączyć do grona zarabiających na tym osób. Jeżeli wiemy, co robić, na jaki dokładnie przewóz postawić w danych warunkach i z którą firmą najlepiej współpracować, mamy szansę zarobić na sprowadzaniu drobnicy z Chin i sprzedawaniu jej w polskich sklepach. Jak jednak sprowadzać tego typu towary, aby wszystko odbyło się jak należy i z zyskiem dla nas?

Jaki transport wybrać?

Przy sprowadzaniu towarów z Chin do wyboru mamy zazwyczaj trzy opcje. Najczęściej wybierany jest transport morski. Na transport samolotowy stawia się rzadziej przez wzgląd na dosyć wysokie koszty z nim związane. Czasami wybiera się także transport kolejowy. Na który zatem w jakich okolicznościach postawić?

Zalety i wady transportu morskiego

Z Chin sprowadza się dziś wiele przeróżnych towarów od ubrań i wszelkich dodatków oraz akcesoriów po zabawki, sprzęty kuchenne, części samochodowe, drobną elektronikę a także żywność. Generalnie jednak produkty są dość niewielkie i nazywa się je drobnicą. Do przewozu tego typu ładunków świetnie przystosowane są kontenerowce. Jest to rodzaj statków, które znakomicie radzą sobie z transportem drogą morską. Cena tego typu transportu nie jest wprawdzie wysoka, ale na towar czekać trzeba nawet do 40 dni, co jest jego niewątpliwą wadą, jeżeli zależy nam na czasie

Płynący frachtowiec

Transport lotniczy – wady i zalety

Na transport lotniczy, ze względu na jego wysokie koszta, stawia się znacznie rzadziej, ale nie oznacza to, że w niektórych przypadkach nie jest on opłacalny. Kiedy więc warto wziąć go pod uwagę? Otóż wtedy, kiedy towaru jest na tyle mało, że pomieści go samolot, lecz jest on także jednocześnie na tyle wartościowy, że transport drogą lotniczą opłaca nam się w tym przypadku bardziej. Drogę lotniczą wybrać możemy również w momencie, kiedy zależy nam na czasie, ponieważ towar dotrze do nas wtedy w przeciągu kilku dni, zazwyczaj od czterech do sześciu.

Transport kolejowy – czy warto?

W 2013 uruchomiono połączenie kolejowe z Chin do Polski, mamy więc również opcję przewożenia towarów na tej linii tą właśnie drogą. Transport ten wychodzi jednak najmniej korzystnie w porównaniu z morskim i lotniczym. Przewóz ładunku trwa około dwóch tygodni, pociąg rusza jedynie w soboty, a koszty są niewiele niższe niż w przypadku przewozu towaru samolotem.

Jak wybrać firmę transportowa?

Jeżeli planujemy zatem importować towary z Chin, najlepszą opcją będzie skorzystanie z pomocy dobrej firmy transportowej. Jej doświadczeni pracownicy określą, jaki rodzaj transportu sprawdzi się najlepiej w przypadku naszego ładunku, a także zajmą się przewozem pod względem logistyki oraz ogarnianianiem dokumentów, które będą nam w tej kwestii niezbędne. Sprawia to, że problem pozostawiamy w rękach fachowców, a sami cieszymy się świetnie rozkręcającym się biznesem.

Temat:

2 komentarze do Jak sprowadzać towary z Chin? Czy warto na własną rękę?

  1. KUpiec pisze:

    Początki mogą być kiepskie i szukałbym pomocy.
    Nawet jak stracimy trochę grosza na doradców to zwróci się to z nawiązką.

  2. Krystyna pisze:

    Zdecydowanie najlepiej zapłacić nieznacznie więcej, a mieć pewność że usługi będą dobrej jakości, bo jeżeli ktoś nie ma doświadczenia, to może więcej stracić niż zyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *