Jak utrwalić loki?

Jak utrwalić loki?

30 listopada 2015 • Zdrowie i uroda • wejść: 1875

Z kobietami tak już jest, że jak mają proste włosy, to chcą mieć kręcone i na odwrót. Na szczęście dzisiaj mamy możliwość dokonywania ciągłych zmian w wyglądzie. Jeśli chcemy mieć loki, to nie musimy robić trwałej ondulacji – z pomocą przychodzą nam lokówki, falownice i termoloki, są także – w przypadku stylizacji bez użycia ciepła – wałki, papiloty i inne domowe sposoby, pozwalające zakręcić włosy.

Krok 1. Nałóż olejek na włosy

Jeśli mamy w planach zrobienie loków warto już wcześniej przygotować włosy. Najlepiej na kilka godzin przed ich umyciem nałożyć na nie olejek. Tutaj decydują nasze osobiste preferencje. Może to być olej jojoba, rycynowy, arganowy, kokosowy i in., ale można także je ze sobą mieszać. Co zyskamy? Nie tylko włosy będą podatne na kręcenie, ale też staną się bardziej lśniące i nie będą się puszyć.

Krok 2. Dokładnie wysusz włosy

Przede wszystkim, aby włosy dało się zakręcić, to muszą być one dokładnie wysuszone. Wilgoć sprawi, że nie otrzymają właściwego skrętu i szybko się rozprostują. Jeśli więc chcemy kręcić je zaraz po umyciu, to musimy je suszyć znacznie dłużej niż normalnie. Najlepiej odczekać chwilę po suszeniu, przeczesać je i pozwolić, by chwilę schły na powietrzu.

Są osoby u których włosy lepiej kręci się zaraz po umyciu i wysuszeniu włosów i takie, u których lepiej robić to dzień później, nie na świeżych, śliskich i sypkich. Warto więc kilka razy sprawdzić, jak zachowują się nasze w obu przypadkach. Oczywiście, jeśli chcemy włosy pozostawić na noc na wałkach, to mogą być lekko wilgotne (nie mokre!), jednakże jeśli mamy długie, gęste włosy liczmy się z tym, że do rana mogą nie wyschnąć. Wtedy przed zdjęciem papilotów – podsuszmy je suszarką.

Krok 3. Wmasuj we włosy piankę

Przed kręceniem musimy nałożyć na włosy piankę lub inny środek do stylizacji i przeczesać je dokładnie szczotką. Dzięki temu produkt wniknie w każde pasmo i będzie mógł zadziałać. Pamiętajmy jednak, by nie nanosić zbyt dużo kosmetyku. Jeśli włosy będą mokre od produktu, to uniemożliwi to ich zakręcenie, poza tym posklejają się.

Jeżeli planujemy stylizację z użyciem ciepła, np. lokówki, to warto nałożyć na włosy produkt, który ochroni je przed wysoką temperaturą. Jeśli jednak chcemy często kręcić włosy, to warto zrezygnować z takich sposobów i przerzucić się na wałki, papiloty lub inne – domowe sposoby, na przykład z użyciem opaski, ramiączka od biustonosza, czy chusteczek nawilżanych. W sieci znajdziemy wiele tutoriali pokazujących jak zakręcić włosy bez użycia ciepła.

Krok 4. Jak zakręcić włosy?

Niezależnie od tego, na jaką metodę się zdecydujemy, musimy pamiętać, że drobniejsze loki trzymają się dłużej. Jeśli więc nie jesteśmy nastawione na konkretną fryzurę, ale zależy nam, by nasze włosy nie były proste, to wybierajmy lokówkę, wałki lub papiloty o mniejszej średnicy i nawijajmy na nie cieńsze pasma.

Jeżeli decydujemy się na stylizację na gorąco, to warto każde pasmo tuż po zakręceniu zwinąć zgodnie z kierunkiem skrętu i upiąć delikatnie spinką, aż do zrobienia loków na całej głowie. Ciepłe włosy pod wpływem własnego ciężaru mogą się rozprostować. Rozpinając je po tym, jak ostygną, znacznie przedłużymy ich trwałość. Rozczesując włosy także musimy uważać. Zamiast szczotki wybierajmy grzebień z szerokim rozstawem zębów. Najlepiej jednak po prostu przeczesać je palcami.

Krok 5. Jak utrwalić loki?

Na koniec zawsze musimy utrwalić fryzurę lakierem. Wybierajmy jednak takie, które nie pozostawiają białych śladów na włosach, nie sklejają ich i nie obciążają. Pamiętajmy, by spryskiwać włosy z odległości jaką zaleca producent kosmetyku. Dzięki temu nie naniesiemy zbyt dużej ilości na jedno pasmo. Lepiej mniej niż więcej, w przeciwnym wypadku możemy osiągnąć „efekt kasku”, a przecież nie na tym nam zależy.

Temat:

jeden komentarz do Jak utrwalić loki?

  1. Eva pisze:

    Ja do tej pory stosowałam sam lakier, więc nie dziwię się, że mi loków nie trzymało. Widzę, że to jest o wiele bardziej skomplikowane niż myślałam. Muszę wziąć te porady pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *