Jak zdobyć zaufanie i serce kobiety?

Sylwetki kobiety i mężczyzny na tle zachodzącego słońca

29 lutego 2016 • Ludzie i Społeczeństwo, Psychologia • wejść: 8747

Zaufanie to podstawa każdej relacji międzyludzkiej. Znajdą się wśród ludzi zarówno takie osoby, które są niezwykle ufne, które najczęściej bardzo łatwo zranić, jak również osoby, do których jest bardzo trudno dotrzeć, a wtedy nawiązanie takiej relacji wymaga wyjątkowego wysiłku. Budowanie więzi zaufania wymaga wiele czasu, zwłaszcza gdy osoba, z którą chcemy taką więź stworzyć, jest nam bliska i szczególnie tyczy się to kobiet. Jak zdobyć jej zaufanie?

Jak zdobyć zaufanie drugiej osoby?

Zaufanie to bardzo delikatna rzecz, którą można łatwo zyskać, a jeszcze łatwiej stracić. Kobiety, które niespecjalnie lubią się zwierzać innym, z bardzo różnych powodów potrzebują niezwykłego wyczucia. Bycie nachalnym może ją odstraszyć i wzbudzić w niej podejrzenia, nawet jeżeli ma się dobre intencje, a nie o to przecież chodzi. Trzeba się najpierw lepiej poznać, by z czasem w końcu odważyła się na zwierzenia, bo będzie wiedzieć, że może na ciebie liczyć.

Jak zainteresować sobą kobietę?

Pewność co do drugiej osoby i tego, że można jej powierzyć największe sekrety bez obaw o to, że zostaną rozpowiedziane. Najpierw trzeba się poznać nawzajem, a kobieta, na której ci zależy powinna wiedzieć i widzieć także po twoim zachowaniu, że jesteś godny zaufania. Żeby ona mogła zaufać tobie, ty też powinieneś zaufać jej, pokazać siebie takiego, jakim jesteś, bez ukrywania i zafałszowywania rzeczywistości. Dzięki temu będzie miała pewność z kim ma do czynienia i będzie się czuła bezpieczniej, a poczucie bezpieczeństwa to podstawa.

Dwoje ludzi tworzących serce z rąk

Jak okazywać uczucie?

Wydawać by się mogło, że to oczywiste, ale niewielu ludzi zawraca sobie tym głowę. Troska o drugą osobę, zauważanie jej oraz stanów emocjonalnych w jakich się znajduje. To także zainteresowanie codziennymi, często mało istotnymi sprawami. Pytania o to, jak minął dzień, jak się czuje, co słychać nowego. Okazywanie zainteresowania jej życiem, ale także uważne, aktywne słuchanie tego, co ma do powiedzenia. Musi widzieć, że może się wygadać na spokojnie, bez żadnych obaw o zanudzenie rozmówcy i że w razie czego może liczyć na pomoc, wsparcie, czy chociażby bliskość.

Jak dać kobiecie poczucie bezpieczeństwa?

Każda kobieta potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. Nie będzie się ona angażowała w związek z kimś, kogo nie uważa za godnego zaufania, kto może ją skrzywdzić w najmniej spodziewanym momencie. Poczucie bezpieczeństwa objawia się na różne sposoby. Jest to zainteresowanie jej osobą i tym jak spędziła dzień, a także są to drobne gesty, jak objęcie, uśmiech, pocieszenie, podanie pomocnej dłoni, gdy będzie tego potrzebowała, albo okrycie kurtką, gdy będzie jej zimno. Wszystko to przekłada się na budowę zaufania. Bardzo ważne są również szczere rozmowy, dzięki czemu kobieta będzie wiedzieć, że zawsze może z tobą porozmawiać.

Jak być gentlemanem?

Tak, o tym też powinno się pamiętać. Czasy się zmieniają, ale kobiety, choć często mówią, że jest inaczej, wcale nie mają za nic takich mężczyzn, wręcz przeciwnie – one to uwielbiają. Czują się wówczas wyróżnione i docenione, po prostu wyjątkowe. Oczywiście dotyczy to każdej kobiety, nie tylko tej jednej jedynej. Bycie gentlemanem to styl zachowania, a nie tylko pokaz na specjalne okazje.

Temat: ,

jeden komentarz do Jak zdobyć zaufanie i serce kobiety?

  1. Lusia pisze:

    Zdobywanie zaufania nie jest łatwe ale nie niemożliwe. Wiele zależy od zapału i chęci. Zgadzam się z tym, co zostało opisane w powyższym artykule i myślę, że jeśli zastosujemy się do tych wskazówek, to mamy szansę odnieść sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *