Jakie lustro do łazienki, przedpokoju, sypialni? Wybieramy odpowiednie lustro

kobieta w pokoju

28 września 2018 • Dom i Ogród • wejść: 1372

Lustra mogą pełnić, i w większości przypadków rzeczywiście pełnią, bardzo ważną rolę w mieszkaniu. Najczęściej umieszczamy je w takich pomieszczeniach, jak sypialnia, łazienka oraz przedpokój. Odpowiednio dobrane lustro nie tylko będzie niezwykle praktycznym dodatkiem, ale może być również ważnym elementem wystroju wnętrz. Dzięki jego odpowiedniej wielkości oraz ustawieniu możemy optycznie powiększyć każde pomieszczenie, co jest bardzo pożądanym efektem zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach.

Jakie lustro do łazienki?

Trudno sobie wyobrazić łazienkę, w której nie ma lustra, jest to element niemal równie ważny, co umywalka, prysznic, czy muszla klozetowa. Wybór luster łazienkowych jest ogromny, dlatego każdy może znaleźć taki model, który idealnie wkomponuje się w istniejącą przestrzeń. Przede wszystkim należy zastanowić się, kto będzie korzystał z tego lustra, gdyż musi być ono tak ustawione i na tyle duże, by każdy z domowników mógł się w nim dobrze przejrzeć. Ogromny wybór luster w różnych kształtach i rozmiarach znajdziemy w sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz np. na stronie homebook.pl/produkty/lustra.

Jeśli łazienka w naszym domu jest niewielkich rozmiarów, to wybierając jak największe lustro osiągniemy efekt optycznego powiększenia tego pomieszczenia. Jeśli z kolei najważniejsze są dla nas aspekty praktyczne, to warto zdecydować się na lustro z półką, w której zmieszczą się kosmetyki stosowane do codziennej pielęgnacji lub apteczka.

łazienka

Lustro w przedpokoju

Która kobieta potrafi wyjść z domu nie spoglądając przedtem w lustro? Chyba żadna, w końcu każdy chce wyglądać jak najlepiej, dotyczy to oczywiście również mężczyzn, dlatego też odpowiednie lustro w przedpokoju jest takie ważne. Jego rozmiar musi być na tyle duży, aby można było zobaczyć w nim całą swoją sylwetkę. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są lustra wieszane na ścianie w kształcie prostokąta lub owalu. Inną możliwością jest wybór lustra stojącego, jednak może to być niebezpieczna opcja w sytuacji, gdy w domu obecne są małe dzieci lub zwierzęta. Jeśli w przedpokoju znajduje się duża szafa pełniąca rolę garderoby, to lustro może być przytwierdzone np. do jej drzwi.

Wygląd lustra uzależniony jest od stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Dużą popularnością cieszą się minimalistyczne ramy, wąskie i proste, w czarnym lub miedzianym kolorze. Chcąc urządzić przedpokój w stylu glamour możemy natomiast wybrać lustro z bogato zdobioną ramą.

Lustro do sypialni – jakie wybrać?

Sypialnia do bardzo intymne miejsce, które dzięki temu świetnie nadaje się do przebierania, planowania strojów na różne okazje, dobierania biżuterii czy makijażu. Lustro w takim pomieszczeniu jest więc absolutnie niezbędne. Decyzja o wyborze konkretnego modelu nie jest prosta, gdyż ich ilość jest przeogromna. W zależności od wielkości i przestronności sypialni, możemy zdecydować się na lustro wiszące na ścianie, stojące lub przytwierdzone do szafy. Wybór kształtu oraz stylu jest uzależniony wyłącznie od prywatnych preferencji domowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *