Jakie wymagania muszą spełniać meble medyczne do gabinetu zabiegowego?

gabinet zabiegowy

31 sierpnia 2021 • Medycyna • wejść: 1698

Meble medyczne to wyposażenie, które znajdziemy w szpitalach,  przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej,  poradniach specjalistycznych, ale też w uzdrowiskach i w sanatoriach czy domach opieki długoterminowej. W związku z tym, że stosuje się je między innymi w gabinetach zabiegowych, muszą spełniać rygorystyczne wymagania. Jakie?

Gdzie kupić meble medyczne?

Osoby, które zajmują się zaopatrzeniem szpitali, przychodni, poradni specjalistycznych i innych placówek medycznych w niezbędne wyposażenie, często stoją przed koniecznością wyboru spośród ofert wielu producentów. W przypadku mebli sprawa nie jest tak prosta, jakby się mogło wydawać. Do placówek medycznych nie kupuje się takiego wyposażenia jak do domu. Meble muszą być produkowane specjalnie z myślą o stosowaniu ich w szpitalach, przychodniach i ośrodkach zdrowia. Produkcja wyposażenia o takim przeznaczeniu jest obwarowana wieloma wymogami. Właśnie dlatego najlepiej zamawiać je od firm, które się w tym specjalizują. Przejrzyj meble medyczne ze sklepu innow.pl i zobacz, czym się wyróżnia profesjonalny sprzęt tego typu. Jak zamawiać wyposażenie do szpitala, to tylko od firmy, która je produkuje, więc zna się na tym najlepiej. A co można kupić? Jakie meble medyczne oferują sklepy?

Jakie wymagania muszą spełniać meble medyczne do gabinetu zabiegowego?

Z racji tego, że meble medyczne to produkty, które stawia się w szpitalach, przychodniach i ośrodkach zdrowia, poradniach specjalistycznych i innych placówkach medycznych, mają z nimi kontakt nie tylko zdrowe, ale i chore osoby. To sprawia, że wyposażenie tego typu musi być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na działanie środków myjących i odkażających. Materiał musi być też nienasiąkliwy i zmywalny, odporny na działanie UV. Meble medyczne muszą być łatwe w myciu i dezynfekcji. Co więcej, ich powierzchnia musi być odporna na intensywne czyszczenie. Eksploatacja mebli medycznych różni się od zwyczajnego wyposażenia domów. Właśnie dlatego przy ich produkcji bierze się pod uwagę ich przeznaczenie.

Wyposażenie meblowe do pomieszczeń medycznych musi posiadać atesty higieniczne, które potwierdzą, że zastosowane do produkcji materiały pozwalają używać ich w pomieszczeniach z przeznaczeniem na stały pobyt ludzi, a zatem nie uwalniają się z nich szkodliwe substancje.

Ponadto producent powinien złożyć deklarację o przeznaczeniu mebli do pomieszczeń medycznych. Powinny się w niej znaleźć wszystkie typowe ryzyka, jakie pojawiają się w warunkach szpitalnych. Co więcej, należy wskazać czas użytkowania wyposażenia meblowego medycznego.

Jakie meble medyczne do gabinetu zabiegowego?

Gabinet zabiegowy to miejsce, w którym przyda się wiele różnego typu mebli medycznych. Zarówno tych, które są niezbędne do przeprowadzenia badania, jak i przydatnych pacjentom i personelowi medycznemu. Ważne jest, by wszystkie meble do zabiegówki były zakupione od producenta wyposażenia medycznego. Dzięki temu będzie się miało pewność, że będą wytrzymałe i odporne na działanie środków odkażających.

A jakie meble do gabinetu zabiegowego kupić? Z pewnością niezbędne będą fotele zabiegowe, stoły zabiegowe, kozetki lekarskie, parawany medyczne, krzesła lub fotele do pobierania krwi oraz stopnie i podesty do badań. Do niektórych badań przydatne będą również stojaki, wieszaki na kroplówki oraz wagi lekarskie. Warto pokój zabiegowy wyposażyć w krzesła i taborety dla lekarzy, biurka lekarskie, szafy i szafki medyczne. W rogu pomieszczenia dobrze jest postawić wieszak ubraniowy przeznaczony do placówek medycznych.

jeden komentarz do Jakie wymagania muszą spełniać meble medyczne do gabinetu zabiegowego?

  1. Laura pisze:

    Zastanawia mnie tylko to, jaka jest relacja ceny do jakości takich mebli i czy te tanie faktycznie spełniają wszystkie wymagania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *