Meble młodzieżowe, wybierane z głową, mogą być na lata!

Jak wybrać meble młodzieżowe?

27 kwietnia 2016 • Dom i Ogród, Dzieci i wychowanie • wejść: 3498

Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – no właśnie… Zdanie to idealnie obrazuje nawet wybór mebli do pokoju dziecięcego. Sprawa nie jest trudna, kiedy dotyczy małych dzieci, jednak wraz z kształtującym się u nich charakterem, dojrzewaniem, akcentowaniem własnego „ja”, wybór mebli młodzieżowych może okazać się dla całej rodziny niezłym wyzwaniem. Jak urządzić pokój nastolatka, aby wszyscy byli zadowoleni?

Jakie wybrać meble młodzieżowe?

Dla rodziców sprawa wydaje się dosyć oczywista. Meble mają być przede wszystkim praktyczne, a to jak będą wyglądały to już sprawa drugorzędna, byle były estetyczne. Takim podejściem nie będzie się na pewno kierować dorastająca młodzież i lepiej uszanować ich zdanie, jeśli nie chcemy wywoływać wojny. Pokój nastolatka to jego twierdza i będzie bronił jej do upadłości, w końcu tutaj, poza szkołą, spędza większość czasu. Rodzice muszą zrozumieć, że meble młodzieżowe jako strefa życia wg atbmeble.pl, ekspertów od urządzania pokojów dla młodych gniewnych, powinny wyrażać ich osobowość, a z tym nikt nie ma prawa dyskutować.

Czy warto dać młodzieży prawo wyboru?

Oczywiście, że tak. W końcu mowa o pokoju młodzieżowym. Warto jednak pomyśleć o jakimś kompromisie, żeby w efekcie nie zobaczyć pokoju pomalowanego całego na czarno z meblami młodzieżowymi w takim samym kolorze. Najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie decyzji razem z dzieckiem, zasugerowanie mu jakie meble mu się przydadzą, co jest aktualnie modne w branży wnętrzarskiej, jakie praktyczne dodatki wybrać do pokoju, aby uniknąć bałaganu itp.

Meble młodzieżowe

Meble młodzieżowe na lata czy na sezon?

Kiedy już dogadamy się z nastolatkiem odnośnie ogólnej wizji jego pokoju, czas skupić się na wyborze mebli. Te muszą być przede wszystkim uniwersalne. Ważne, żeby nie były ze sobą w żaden sposób połączone, aby można je było przestawiać tyle razy, ile tylko będzie potrzeba. Młodzież lubi częste zmiany, więc kupno mebli modułowych będzie tutaj strzałem w dziesiątkę.

Nowoczesne meble młodzieżowe

Jaka strefa wypoczynku dla nastolatka?

Nie ma co patrzeć na aktualne wymiary dziecka. Łóżko dla nastolatka powinno być takie jak dla dorosłego, chyba że chcemy wymieniać meble co rok. Najlepiej, żeby miało schowek na pościel i było składane. To szczególnie ważne, jeśli pokój nie jest duży. Warto też pomyśleć o jakimś fotelu lub pufie, gdzie będą mogli usiąść znajomi dziecka, kiedy wpadną w odwiedziny.

Jakie wybrać meble młodzieżowe?

A co z miejscem do nauki?

Musi być ono przede wszystkim wygodne. Trzeba zadbać o to, by kupić dobrze wyprofilowane biurko i ergonomiczne krzesło biurowe. Ważne jest również dobre oświetlenie, czyli dodatkowa lampka. Przy biurku warto zadbać o różne schowki, pudełka, szuflady, aby pomóc dziecku w utrzymaniu porządku. Wszelkie dekoracje wybierze już główny bohater pokoju i nie ma sensu mu w tym przeszkadzać. Zapewne będą one związane z aktualnie uwielbianym zespołem muzycznym lub aktorem z pierwszych stron gazet, a z takimi idolami na pewno nie wygramy.

jeden komentarz do Meble młodzieżowe, wybierane z głową, mogą być na lata!

  1. Rodzice pisze:

    Jako rodzice inwestujemy tylko w trwałe meble, nie stać nas na fuszerkę. To dotyczy oczywiście też mebli. Preferujemy jasne, naturalne kolory. Meble kupujemy średnio raz na 5 lat, a wy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *