Powiększanie piersi – co musisz wiedzieć o popularnej operacji chirurgii plastycznej?

Biust pokazany na tablecie

28 grudnia 2016 • Zdrowie i uroda • wejść: 1690

Marzy Ci się większy biust, ale boisz się zdecydować na operację, ponieważ nie do końca masz świadomość czy jest to bezpieczne? Zabieg powiększania piersi powinien być bardzo dobrze przemyślany, dlatego lepiej nie podejmuj decyzji pod wpływem chwilowego kaprysu. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć jeśli masz zamiar powiększyć piersi chirurgicznie.

Czy istnieją alternatywne metody powiększania piersi?

Jest kilka metod powiększania piersi, które nie wymagają udziału chirurga, ale nie dadzą one długotrwałych efektów. Tabletki stosowane w celu powiększenia biustu dadzą tylko minimalne zaokrąglenie, natomiast masaż połączony ze stosowaniem preparatów na powiększenie piersi również może okazać się mało zadowalającym rozwiązaniem, ponieważ efekt nie pojawia się tu od razu, trzeba na niego czekać około miesiąca. Oczywiście wszystkie te metody nie mogą równać się z profesjonalnym zabiegiem chirurgii plastycznej. Jeśli więc oczekujesz dużej zmiany, pragniesz poczuć się pewniej, warto obdarzyć zaufaniem najlepszych chirurgów w tej dziedzinie dlatego właśnie powiększanie piersi musi wykonać doświadczony chirurg plastyczny, np. dr Anna Olender – czołówka polskich specjalistów chirurgii plastycznej.

Kobieta w białym ubraniu eksponuje biust

Kiedy można poddać się operacji powiększania piersi?

Oczywiście aby poddać się zabiegowi powiększania biustu musisz być w stu procentach zdrowa. Oznacza to także, że idąc na operację nie spodziewasz się dziecka, masz dobre wyniki badania morfologicznego, nie palisz papierosów i nie przyjmujesz leków zawierających kwas acetylosalicylowy. Podstawą kwalifikacji do zabiegu jest również dobry wynik USG i RTG piersi. Pewnie dziwią Cię te informacje? Otóż zabieg powiększania piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, stąd poniekąd obowiązek uregulowania kwestii zdrowotnych.

O co warto zapytać podczas konsultacji z chirurgiem plastycznym?

Głównym pytaniem jakie warto zadać chirurgowi jest pytanie o jakość rekomendowanych przez niego implantów. Wiesz przecież, że na własnym zdrowiu i bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Po drugie warto obejrzeć efekty pracy chirurga plastyka, który ma przeprowadzić operację. W tym celu specjalista powinien udostępnić zdjęcia sprzed zabiegów i po ich wykonaniu. Nie od rzeczy jest także spacer po klinice w celu ewentualnego rozwiania własnych wątpliwości.

Sala operacyjna w klinice dr Olender

Na czym dokładnie polega zabieg powiększania piersi?

Zabieg powiększania piersi trwa około 1,5 godziny i jest wykonywany przy znieczuleniu ogólnym. Zwykle implant silikonowy wszczepia się pod tkankę gruczołową lub mięsień piersiowy. Pacjentka po operacji pozostaje w klinice około doby, natomiast szwy wyjmowane są po dwóch tygodniach (chyba, że zastosowane zostaną szwy wchłanialne).

Jakie są zalecenia medyczne po przeprowadzeniu zabiegu powiększania piersi?

Przed zdjęciem szwów, a także 6 tygodni po, należy nosić stanik formujący i podtrzymujący biust. Warto pamiętać także o odpowiedniej pozycji spania – nie powinno się spać na brzuchu. Do pełnej formy powraca się po około 2-3 miesiącach. W tym czasie piersi mogą wydawać się obrzmiałe i słabiej reagujące na dotyk. Warto dlatego zastosować się do zaleceń lekarskich – o pierwszej dobie po operacji opowiada zresztą sama dr Anna Olender, specjalista chirurgii plastycznej.

Jak już wiesz, decyzja o powiększeniu biustu nie powinna być spontaniczna, ale głęboko przemyślana. W Polsce zabieg powiększania piersi jest najczęściej wykonywana operacją plastyczną, a ta z wykorzystaniem implantów należy do najbardziej bezpiecznych.

jeden komentarz do Powiększanie piersi – co musisz wiedzieć o popularnej operacji chirurgii plastycznej?

  1. duże piersi ;) pisze:

    powiększanie piersi to rzeczywiście nie przelewki, warto zrobić ale z rozsądkiem! powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *