Jak pielęgnować zarost?

Facet z brodą i w okularach słonecznych

22 sierpnia 2014 • Zdrowie i uroda • wejść: 5559

Ponownie wraca do łask, nosi go coraz więcej mężczyzn, którzy dzięki niemu stają się bardziej atrakcyjni dla pań. Mowa o zaroście – znaku męskości i dojrzałości. A jak o niego dbać, kiedy się na niego zdecydujemy? Przekonujemy jak ważne jest odpowiednie golenie i troska o swoją brodę. I wcale nie trzeba tego robić miesiącami. Odrobina cierpliwości i odpowiedni sprzęt pozwolą uzyskać pożądany efekt.

Z reguły jest tak, że im gęstsze mamy włosy, tym krócej starajmy się je przyciąć. Oczywiście wszystko zależy też od gęstości i rodzaju włosa, ale optymalnie przycinajmy je co trzy – pięć dni. Jednak żeby uzyskać odpowiedni dla siebie efekt trzeba próbować wszystkiego, tak naprawdę nic nie ryzykując.

Włosy odrastają szybko, co sprawia, że przy nieudanym obcięciu będzie można o tym ekspresowo zapomnieć. Samo posiadanie zarostu jest wygodne, bowiem nie mamy obowiązku, by golić się każdego dnia. Jesteśmy zaś zobowiązani do pielęgnacji, by zarost był nie tylko estetyczny ale również męski.

Jak zapuścić zarost?

Odpuszczając golenie przez trzy dni otrzymamy dopiero zarodek brody, którą chcemy pielęgnować. Jej długość to przeważnie 4 milimetry. Wielu mężczyzn próbuje zapuszczać brodę w stylu „artystycznego nieładu”, ale wbrew pozorom nie jest to takie proste. To zarost, który korzystny jest szczególnie dla osoby o okrągłej i kanciastej twarzy.

Mężczyzna z zarostem

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu dobrze wyglądającego zarostu musisz pogodzić się z używaniem maszynek z różnymi końcówkami. To sprawi, że bez problemu będziesz mógł dostosować je do konkretnej długości zarostu. Pamiętaj, że goląc się na przykład w okolicy ust albo nosa warto ściągnąć końcówkę z maszynki. Golenie stanie się wtedy bardziej precyzyjne. Zachowaj ostrożność i rób to powoli. Nie ma bowiem nic gorszego niż mężczyzna z raną po zacięciu przy goleniu.

Jak się golić, aby mieć zadbany zarost?

Najlepiej golić zarost co trzy dni od jego zapuszczania. Golenie brody maszynką w przeciwnym kierunku niż wyrastanie włosów sprawi, że uzyskamy jednakową długość włosów w dolnej części twarzy. Trzydniowy zarost pasuje do skóry wrażliwej. Bowiem rzadsze golenie sprawi, że nie będzie tak podrażniona, co pozwoli jej odpocząć i będzie ona mniej zaczerwieniona.

Zwróć uwagę czy Twoja maszynka jest czysta i czyść ją regularnie. Podrażnienia, którą mogą pojawić się na twarzy nie muszą koniecznie być skutkiem zacięcia, a na przykład bakteriami pojawiającymi się z powodu brudu.

Należy też pamiętać, że nie każdy zarost pasuje do twarzy. Jedynie twarz owalna ma tendencję do przyjęcia wszystkich wymyślnych stylizacji zarostu. Zaś na przykład do twarzy pociągłej pasuje zarost w okolicy baków i wąsów, z wygolonym podbródkiem. W sieci krąży wiele poradników mówiących o tym jaki typ zarostu wybrać dla swojej twarzy.

Jeśli zdecydujemy się na zarost, który nam się podoba, ale nie do końca pasuje do naszego wyglądu możemy narazić się na falę krytyki. Nie tylko ze strony kolegów. Kobiety częściej dostrzegają mankamenty facetów. Jednak – nie ma ryzyka, nie ma zabawy.

Temat: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *