Wschodnie Wybrzeże USA – co warto zwiedzić?

Panorama Bostonu

9 grudnia 2018 • Turystyka i Sport • wejść: 1769

Planując podróż do USA warto wiedzieć, że mamy dużo więcej do zobaczenia niż najbardziej popularne miasta Ameryki, które często są zwyczajnie przereklamowane. Owszem, warto je zwiedzić, ale często okazuje się, że to inne, mniejsze miasta podobają nam się bardziej, choć przez wiele osób są niedoceniane. Co więc warto zobaczyć będąc na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych?

Filadelfia

Mało kto wie, że Filadelfia była pierwszą stolicą USA. Ten powiew historii szczególnie czuć w centrum miasta, gdzie jest najwięcej zabytków do zwiedzenia i większość z nich związanych jest z założeniem USA. Punktem obowiązkowym powinno być zobaczenie Independence Hall, gdzie podpisano Deklarację Niepodległości i Konstytucję Stanów Zjednoczonych. W 1979 roku budynek ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niedaleko znajduje się Dzwon Wolności, który dla Amerykanów jest symbolem walki o niepodległość kraju. Obecnie jest to jeden z eksponatów pobliskiego Independence National Historical Park. Jednak Filadelfia to nie tylko historia powstania USA. To także miasto, w którym kręcono kultowy już film „Rocky”. Są tam schody zwane „Rocky Steps”, na których trenował główny bohater. Znajdują się one przed wejściem do Muzeum Sztuki, które również warto odwiedzić.

Waszyngton, D.C.

Niedaleko Filadelfii znajduje się Waszyngton, czyli obecna stolica USA. To obowiązkowy punkt na mapie fanów serialu „House of Cards”, w którym doskonale przedstawiono wiele charakterystycznych dla tego miasta miejsc. Będąc w Waszyngtonie warto zwiedzić zarówno miejsca związane z polityką, historią, jak i z kulturą. Każdy z pewnością zauważy charakterystyczny budynek Kapitolu oraz Biały Dom. Zobaczyć można także pomnik Lincolna, Weteranów Wojny w Korei i Weteranów Wietnamu. Warto odwiedzić także muzea, wiele z nich jest bezpłatnych. Najczęściej turyści wybierają Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Historii Amerykańskiej, Muzeum Lotnictwa i Kosmosu czy Narodowe Muzeum Indian Amerykańskich.

Boston

Na północ od Nowego Jorku znajduje się Boston, który jest jednym z najstarszych ośrodków kulturowych USA. Miasto to znane jest obecnie z wysokiego poziomu nauczania, bowiem znajduje się w nim najstarszy amerykański uniwersytet – Harvard University, ale też Massachusetts Institute of Technology. Boston to miasto typowo portowe, warto posmakować tam lokalnych specjałów, do których z pewnością zalicza się homar. Przez wiele osób Boston uważany jest za miasto europejskie i sporo w tym prawdy, głównie widać to w architekturze miasta. Będąc tam warto zwiedzić Freedom Trial, czyli szlak, dzięki któremu odwiedzimy aż 16 historycznych punktów miasta. Koniecznie trzeba też zajrzeć do Boston Common, czyli najstarszego parku miejskiego USA. To właśnie w nim przemawiał Martin Luther King, a mszę odprawił Jan Paweł II. Warta uwagi jest również dzielnica Beacon Hill, w której zobaczyć można wąskie, brukowane uliczki i domy z cegły. To jedno z najbardziej europejskich miejsc w Bostonie.

Temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *