Wyprzedaże materiałów budowlanych, czyli jak tanio wykończyć mieszkanie?

Materiały budowlane w dobrej cenie

30 maja 2016 • Dom i Ogród • wejść: 2273

Sezon remontowy zaczął się już na dobre, warto zatem zwrócić uwagę na kwestię wykończenia mieszkania lub domu. Już sam zakup lub remont czasem kosztuje majątek, nic więc dziwnego, że większość z nas chce, aby urządzenie naszej przestrzeni nie pochłonęło więcej pieniędzy, niż jesteśmy w stanie na to przeznaczyć. Co zatem zrobić, żeby tanio wykończyć mieszkanie?

1. Sprawdzajmy wyprzedaże materiałów budowlanych!

W małych sklepach stacjonarnych zazwyczaj jest drożej niż w marketach budowlanych. Najtańszą opcją będzie skorzystanie z takiego sklepu w Internecie. Warto sprawdzać na bieżąco wyprzedaże materiałów budowlanych np. w serwisie www.stukpuk.pl, gdzie często można kupić wiele produktów w promocyjnej cenie. Zamawianie przez Internet, poza oszczędnością, ma jeszcze jedną zaletę. Nie musimy nic dźwigać, bo wszystko zostanie dostarczone pod wskazany przez nas adres.

2. Co jest ważne w wykończeniu mieszkania?

Dobrze jest już na początku ustalić priorytety. Warto zauważyć, że płytki łazienkowe można kupić za 20 zł za m3, ale też są modele znacznie droższe. Trzeba ustalić jakie mamy fundusze i ile możemy przeznaczyć na wykończenie mieszkania. Kiedy coś nam się podoba, warto przejrzeć oferty różnych sklepów i sprawdzić, gdzie jest to najtańsze. Jeśli jednak nigdzie cena nie jest konkurencyjna, warto pomyśleć o jakimś tańszym, ale równie dobrym zamienniku.

3. Jak zoptymalizować koszty urządzania mieszkania?

Grunt to wszystko wybierać samemu. Zakupy budowlane nie należą do najłatwiejszych, ale po zasięgnięciu kilku porad spokojnie można dać sobie z nimi radę. Takie zakupy na własną rękę to również forma zaoszczędzenia pieniędzy. Kiedy poprosimy o nie fachowca, ten poleci swoje zaprzyjaźnione sklepy, a ceny tam mogą nie należeć do najniższych. Warto więc w tej kwestii ufać tylko sobie i porównywarkom cenowym.

4. Wykończenie mieszkania – sami czy z pomocą?

Wiele osób potrafi sobie poradzić z remontem i urządzeniem mieszkania. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy. Nie wszyscy jednak mają tak dobrze. Część osób o wykończeniu mieszkania nie ma zielonego pojęcia i musi do tego zatrudnić fachowca. Tu sprawa się komplikuje, ponieważ jak wiadomo, dobrego fachowca można ze świecą szukać. Warto popytać wśród znajomych czy nie mają kogoś zaufanego, kto nie pozbawi nas ostatniej złotówki.

5. Czym się kierować przy aranżacji mieszkania?

Kiedy chcemy wszystko zrobić jak najtaniej, musimy sami pomyśleć na jakie aranżacje, jaki styl się zdecydować. Korzystanie z projektantów, którzy oczywiście świetnie wszystko dobiorą, ale też sporo sobie za to policzą, nie jest więc dobrym rozwiązaniem, gdy w grę wchodzi ograniczony limit kosztów. Gotowych aranżacji w Internecie nie brakuje, wystarczy przejrzeć kilka wnętrzarskich stron, a na pewno wpadnie nam do głowy mnóstwo pomysłów jak urządzić własną przestrzeń.

Temat:

jeden komentarz do Wyprzedaże materiałów budowlanych, czyli jak tanio wykończyć mieszkanie?

  1. Marek pisze:

    Remont wymaga przygotowań. Przygotowujemy się z ołówkiem w ręku i odpalonym laptopem, szukajmy promocji i wyprzedaży…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *