Z dzieciństwem nierozerwanie kojarzą nam się zabawki. To one zapewniają dzieciakom rozrywkę, a także naukę, nierzadko stają się również towarzyszami w dorastaniu. Na rynku mamy ogromny wybór zabawek. Pytanie tylko, jakie i gdzie kupować, by trafić w gust najmłodszych, a jednocześnie nie przepłacić?
• Gdzie tanio kupić zabawki?
• Jak kupować zabawki dla dzieci?
• Na co zwrócić uwagę kupując zabawki?
• Jak wybrać zabawkę?
Gdzie tanio kupić zabawki?
Każdy wie, że po zabawki najlepiej udać się do sklepu, który je oferuje. Do wejścia zachęcają uśmiechające się z wystawy pluszowe misie, lalki, figurki superbohaterów i konstrukcje z kloców. Niestety często ich ceny są dość wysokie. Nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek, a zawód widziany w oczach dziecka może przytłoczyć. Nie zapominajmy, że sklep internetowy z zabawkami oferuje te same zabawki ale często taniej (urwis.pl). Po co więc przepłacać? Pytanie tylko, jak kupować zabawki przez Internet? Kilka rad poniżej.
Jak kupować zabawki dla dzieci?
Najmłodszym – najłatwiej. Wiemy, że dziecko potrzebuje gryzaka, bo ząbkuje, przytulanki, by tulić ją do snu lub grzechotki, by rozwijać motorykę. Wchodzimy na stronę internetową sklepu, przeglądamy ofertę i wybieramy tę, która spełnia nasze oczekiwania.
Z większymi dziećmi trudniej, zwłaszcza jak mają dość zawężone preferencje lub zależy im na nowościach, które mają rówieśnicy. Najłatwiej wziąć wtedy pociechę do sklepu stacjonarnego, by pokazała, co jej się podoba i o czym marzy. Niestety tak jak już wspomniano – tam można znacznie przepłacić. Dziecko, które ściska już w dłoni kartonik z upragniona zabawką niechętnie ją odłoży, by po powrocie do domu ją zamówić i oczekiwać na przesyłkę. Lepiej razem z dzieckiem przejrzeć stronę internetową zaufanego sklepu, zamówić produkt i wyjaśnić, kiedy będzie zabawka. Na przykład pokazując czas oczekiwania w kalendarzu.
Na co zwrócić uwagę kupując zabawki?
Pamiętajmy jednak, że cena i moda nie powinny być jedynym, na co zwracamy uwagę szukając zabawki dla dziecka. Aby kupić produkt, który będzie bezpieczny dla pociechy musimy sprawdzić kilka rzeczy. W opisie lub na opakowaniu musi się znajdować:
- informacja dla dzieci w jakim wieku dana rzecz jest przeznaczona. Nie kupujmy na wyrost. Z jakiegoś powodu producent nie zezwala na zabawę produktem przez najmłodszych. Być może ma zbyt odstające, za małe, albo za ostre elementy. Zaufajmy kompetencjom i dostosujmy się do wymagań;
- znak bezpieczeństwa CE – jest on nadawany zabawkom wyprodukowanym w Unii Europejskiej. Producent umieszczając go na opakowaniu deklaruje, że produkt został wyprodukowany zgodnie z wymogami bezpieczeństwa;
- instrukcja obsługi w języku polskim – musi znajdować się na opakowaniu lub na kartce włożonej do środka;
- nazwa i adres producenta albo importera.
Jak wybrać zabawkę?
Pamiętajmy, że zabawki nie tylko bawią, ale i uczą. Warto więc stawiać na różnorodne, tak by angażować dziecko w różny sposób. Nie kupujmy więc tylko pluszaków, klocków lub samochodzików. Nie stawiajmy też tylko na gadżety elektroniczne. Kupując zabawkę powinniśmy się liczyć także z tym, co lubi dziecko. Wybierajmy to, o czym marzy, ale nie róbmy z tego reguły. Pokazujmy, że w życiu nie zawsze ma się to, co się chce. Wybierając zabawkę nie spełniajmy też własnych marzeń z dzieciństwa. Jeśli dziecko nie lubi samochodów zdalnie sterowanych, to nie zmuszajmy go do zabawy nimi tylko i wyłączenie dlatego, że za „naszych czasów” było to nieosiągalne.
Temat: czy podobam mu sie
zabawki najlepiej porównać i zobaczyć w sklepie i dalej szukać w sieci, niestety zabawki są drogie dlatego jako klient jestem zmuszona tak robić :/