Wyjazd integracyjny dla firm – jak zorganizować, aby aktywnie spędzić czas?

współpraca

25 lutego 2019 • Biznes i Ekonomia, Ludzie i Społeczeństwo, Turystyka i Sport • wejść: 1605

Dzisiaj w wielu firmach coraz częściej organizowane są wspólne wyjazdy. Mają na celu zintegrowanie pracowników. Jak je zorganizować? Co zrobić, by aktywnie spędzić czas i dobrze się bawić?

Zalety wyjazdów integracyjnych dla firm

Czym jest wyjazd integracyjny? To przede wszystkim okazja do tego, by pracownicy spędzili ze sobą czas poza miejscem zatrudnienia. Dzięki temu możliwe jest lepsza współpraca między nimi. Gdy ludzie lepiej się poznają, sprawdzą się w zadaniach podczas imprezy, wówczas przełoży się to na ich lepsze kontakty, a to – na efekty w firmie.

Wyjazdy integracyjne poprawiają również komunikację pomiędzy pracownikami. Podczas wspólnego wypadu mają więcej możliwości i czasu, by się poznać i po prostu – porozmawiać. Czasami wspólna podróż autokarem daje więcej, niż pół roku pracy w jednym biurze.

Zorganizowanie dla pracowników wyjazdu integracyjnego jest również okazją do tego, by nagrodzić pracowników za wyniki, czy za to, że po prostu docenia się ich lojalność.

Co więcej, gdy mogą oni wyjechać, zabawić się i zapomnieć o obowiązkach zawodowych, a często także i domowych – wówczas rośnie ich komfort, odpoczywają, regenerują się i zbierają siły na kolejne miesiące pracy.

Podczas wyjazdów integracyjnych często kontakty poprawiają się nie tylko na linii pracownik-pracownik, ale i pracodawca-pracownicy. Taka integracja na każdym szczeblu pozwala na zmniejszenie dystansu pomiędzy ludźmi, a w efekcie przyczynia się do lepszej wydajności.

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Są firmy, których pracownicy sami organizują wyjazdy integracyjne. Specjalnie oddelegowana do tego zadania osoba, musi znaleźć miejsce, sposób transportu, atrakcje. Jednak tego typu organizacja nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, gdy przedsiębiorstwo zatrudnia wielu pracowników. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług profesjonalistów. Nie brakuje agencji, które zajmują się organizowaniem eventów i wyjazdów firmowych. Mają w tym doświadczenie, dzięki czemu są w stanie wymyślić rewelacyjne scenariusze.

Okazuje się, że ogromną popularnością cieszą się wyjazdy integracyjne, które są pełne aktywności. Zwłaszcza pracownicy firm, w których praca jest siedząca, doceniają tego typu atrakcje. Na południu Polski aktywne wyjazdy integracyjne organizuje firma Base Camp (bcamp.pl), która ma swoją siedzibę w Istebnej. To właśnie tam zlokalizowany jest park linowy, w którym dorośli mogą sprawdzić swoje siły. Na miejscu jest również tor do gry w Paintball. To doskonała okazja do wymierzenia sprawiedliwości. Jak jeszcze aktywnie można integrować się podczas wyjazdu integracyjnego?

Jak aktywnie spędzić czas na wyjeździe firmowym?

Oprócz parku linowego i paintballa można aktywnie spędzać czas podczas wyjazdu integracyjnego na wiele innych sposobów. Najpopularniejszy to oczywiście wszelkie zabawy Team Building. Takie, które wymagają współpracy, dobrego planowania i zarządzania zespołem. To okazja do stworzenia lub zacieśnienia więzi pomiędzy pracownikami.

Doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu na wyjeździe firmowym, jest też marsz na orientację. Sprawdza się zwłaszcza w terenach górzystych, lesistych. Tutaj współpraca i rywalizacja są tak samo ważne.

Podczas wyjazdów integracyjnych, które mają być aktywne, można również postawić na runmageddon. Taki bieg z przeszkodami zapewnia mnóstwo adrenaliny.

W przypadku wyjazdu w tereny, na których znajduje się rzeka lub jezioro, warto rozważyć spływ kajakowy. To okazja do spędzenia czasu na łonie natury, ale i próba charakteru.

Temat:

jeden komentarz do Wyjazd integracyjny dla firm – jak zorganizować, aby aktywnie spędzić czas?

  1. melka pisze:

    Takie aktywne wyjazdy są chyba najpopularniejsze. u mnie z pracy już dwa razy na takich byłam i mi się podobało, aczkolwiek teraz polałabym już chyba inna formę wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *