Jak ubrać się na randkę, aby zrobić dobre wrażenie?

Jak_ubrać_się_na_randkę

9 maja 2014 • Ludzie i Społeczeństwo • wejść: 3178

Pierwsza randka to wyjątkowy czas, podczas którego chcesz czuć się wyjątkowo. Jednak aby tak było musisz wdrożyć kilka fundamentalnych zasad. Pamiętaj, że wrażenie jakie wywrzesz na pierwszym spotkaniu jest bardzo ważne, od niego bowiem zależy los znajomości.


Dostosuj ubiór na randkę do miejsca spotkania
Postaw na skromność
Modnie, ale bez przesady
Zadbaj o naturalny makijaż
Zapach – Twój sprzymierzeniec, albo wróg

Dostosuj ubiór na randkę do miejsca spotkania

Aby więc uzyskać zamierzony efekt to po pierwsze – musisz ustalić, gdzie pójdziecie na randkę. Jest to istotne, ponieważ inny strój założysz do teatru, inny do pubu. Nie możesz sobie pozwolić na to, aby źle dobrane ubrania zepsuły Ci wieczór. Nie zapominaj również o pogodzie – nie ma nic bardziej komicznego jak niedopasowany strój do okoliczności lub pogody. Jeśli nie masz pewności jaka będzie pogoda to nie ryzykuj – skomponuj sobie dwa zestawy, jeden na ciepły wieczór, drugi na chłodniejszy.

Postaw na skromność

Po drugie – postaw na skromność, nie musisz eksponować nóg wkładając mini, nie musisz także wkładać obcisłej bluzki z dużym dekoltem, aby uwydatnić swój biust Spośród wielu zestawów wybierz ten, który będzie podkreślać atuty Twojej sylwetki ale i korygować niedoskonałości. Jeśli masz szerokie ramiona nie wkładaj topu na ramiączkach, poszukaj raczej czegoś luźnego, zwiewnego i lekkiego. Jeśli masz problem z nadwagą unikaj zbyt obcisłych ubrań uwydatniających Twoje niedoskonałości.

Modnie, ale bez przesady

Moda oczywiście ma znaczenie jednak trzeba do niej podchodzić z dystansem. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że najbezpieczniej jest być krok za nią, niż krok przed nią. Coś w tym jest bo chyba nikt z nas nie chciałby publicznie pokazywać się z jakimś dziwnie ubranym osobnikiem. Według psychologów najlepiej czujemy się w towarzystwie osób skromnych. W myśl tej zasady nie należy swoim ubiorem pokazywać, że jest inaczej, bo jak mówi stare, dobrze znane przysłowie „Jak cię widzą, tak cię piszą”.

ładna kobieta

Zadbaj o naturalny makijaż

Jeśli wybierasz się na randkę w ciągu dnia to zadbaj o to, aby Twój makijaż był naturalny. Dla niektórych brzmi to bardzo nierealistycznie, jednak wbrew pozorom delikatny makijaż ma wielką siłę. Tutaj też obowiązuje zasada „im mniej, tym lepiej”. Na wieczór zarezerwowane są mocniejsze kolory, które obowiązują zarówno w stroju, jak i w makijażu. Wybierając się na randkę należy wziąć pod uwagę miejsce spotkania – do kina czy teatru inaczej się ubierzemy i umalujemy niż do knajpy.

Podsumowując – trzy razy „nie” dla źle dobranego podkładu, sztucznie wytuszowanych rzęs i taniej czerwonej szminki. Powinnaś wyglądać młodo, świeżo i stosownie do swojego wieku.

Zapach – Twój sprzymierzeniec, albo wróg

Czy czułaś kiedyś woń człowieka, który pachnie tak, jakby wylał na siebie całą butelkę perfum lub, co gorsza, kilku perfum? O zgrozo! Pierwsza reakcja to ucieczka – najlepiej jak najdalej. W tym przypadku działa dokładnie taka sama zasada jak przy makijażu – im mniej, tym lepiej.

Nie wylewaj na siebie wszystkiego co masz w łazience. Pamiętaj, że zapachy kosmetyków i perfum mieszają się, zadbaj więc o to, aby nie była to mieszanka wybuchowa. Zapachy powinny być zmysłowe, eleganckie i świeże.

Temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *