Jak wzbudzić zainteresowanie u faceta, czyli co działa na płeć przeciwną

jak zainteresowac mezczyzne

27 października 2015 • Ludzie i Społeczeństwo, Psychologia • wejść: 3477

Wiele kobiet zadaje sobie często to pytanie ale nie potrafią znaleźć odpowiedzi. Zachodzą w głowę dlaczego, pomimo usilnych starań, obiekt ich zainteresowania zabiega o względy kobiety zupełnie obojętnej na jego zaloty. W odpowiedzi na to pytanie pomoże poniższy artykuł, który wyjaśnia co działa na mężczyzn jak wabik, a co ich odstrasza.

1. Zadbaj o atrakcyjny wygląd

Nie oszukujmy się, mężczyźni to wzrokowcy. Zanim poznają charakter kobiety, pierwszą rzeczą na którą zwracają uwagę to właśnie wygląd. Obecnie panuje moda na bardzo szczupłe kobiety ale według badań, okazuje się że wielu mężczyznom ten kanon piękna przestaje odpowiadać i zaczynają się rozglądać za paniami o pełniejszych kształtach. Ponadto bardzo lubią, kiedy kobieta ma ładne, lśniące włosy i w tej kwestii, nadal pozostają zwolennikami długich fryzur.

Uważają, że długie lub półdługie włosy dodają kobiecie atrakcyjności i kobiecości. Oprócz tego wrażenie robią na nich białe, zadbane zęby będące dopełnieniem damskiego uroku. W odniesieniu do ubioru, panowie generalnie źle oceniają kobiety ubrane zbyt wyzywająco. O wiele bardziej szanują panie z dobrym gustem, potrafiące umiejętnie dopasowywać kroje, dodatki itp. Nadal uwielbianym przez męską części społeczeństwa kolorem pozostaje czerwony i dotyczy to zarówno garderoby, jak i makijażu który według nich, dodaje paniom seksapilu.

2. Bądź rozmowna i zabawna

Nie jest prawdą, że mężczyźni nie lubią wygadanych kobiet. Wręcz przeciwnie, bardzo cenią w kobietach umiejętność ciągłego podtrzymywania rozmowy i przytaczania nowych tematów. Cieszą się, że spotkali towarzyszkę rozmowy z którą można o wszystkim porozmawiać bez skrępowania gdyż podświadomie, szukają w niej drugiego „kumpla”.

Wielki plus u każdego dżentelmena, będzie mieć pani z poczuciem humoru, dystansem do siebie i świata. Kto jak kto, ale mężczyźni są z natury żartownisiami i kiedy widzą, że z kobietą mogą pożartować jak ze swoim dobrym kumplem, jest przy tym otwarta i szczera, wówczas można spokojnie nastawić się na dalszy ciąg znajomości. Jedyne czego w tej kwestii nie lubią, to kiedy się im przerywa i nie daje dokończyć myśli, ale to chyba denerwuje większość ludzi, nie tylko mężczyzn.

3. Jakie kobiety lubią mężczyźni?

Zdecydowana większość panów, doszukuje się w kobiecie cząstki swojej matki. Mówiąc szczerze, panowie lubią kiedy trochę się im matkuje. Nie chodzi tu o potoczne noszenie kapci i pilota do telewizora, tylko o zwykłą troskliwość i ciepło. Nie można się temu szczególnie dziwić ponieważ tego, większość z nas potrzebuje.

Mężczyźni nie będą zainteresowani kobietą oziębłą i egoistyczną. W tym miejscu warto również zaznaczyć, że w parze z omawianymi cechami idzie także umiejętność gotowania. Oczywiście nie po to, aby zamknąć kobietę w kuchni bo panowie zdążyli się już zorientować że w obecnych czasach to będzie raczej trudne, ale o przysłowiowe „przez żołądek do serca” i „jak u mamy”.

4. Pokaż swoje pasje i zainteresowania

Panowie bardzo lubią kiedy kobieta oprócz najnowszymi trendami w modzie, interesuje się jeszcze czymś więcej. Mężczyźni nie lubią pustych kobiet, które oprócz wyglądu nie mają nic więcej do zaoferowania. Zdecydowanie wolą przebywać w towarzystwie pań mających swoje pasje i hobby. Nie muszą być one tożsame z zainteresowaniami mężczyzny, chodzi po prostu o to że lubią oni kobiety inteligentne, z którymi można nawiązać konkretny dialog, podyskutować na różne tematy, wymienić się poglądami.

Kobieta i mężczyzna w kuchni

5. Trzymaj mężczyznę na dystans

Mężczyźni to łowcy, uwielbiają kiedy coś jest nieosiągalne i niedostępne. Kobiety zabiegane, pewne siebie, które z braku czasu odmówią mężczyźnie spotkania lub będą je przesuwać, są w ich oczach o wiele bardziej interesujące niż te, które zgodzą się na randkę bez mrugnięcia okiem. Panie, które ciągle są czymś zajęte, samodzielne, niezależne, mające własne życie, świetnie zorganizowane, aktywne, stanowią trudniejszą do zdobycia „zwierzynę”. Panie z tzw. pazurem, mocno stąpające po ziemi są zdecydowanie bardziej cenione i dużo w ten sposób punktują, gdyż żaden facet nie chce być niańką dla swojej partnerki.

Zdobycie takich kobiet jest dla nich ogromnym wyzwaniem, a kiedy już do tego dojdzie czują się jak gladiatorzy po zwycięskiej walce z lwem. Ale drogie Panie bez obaw, bez względu na ten ich wewnętrzny triumf nie ma niebezpieczeństwa, że przestaną się dalej starać. Wprost przeciwnie, będą się mocno pilnować aby nie zepsuć tej znajomości bo przecież nie po to tak o Was walczyli, żeby teraz coś sknocić.

6. Jak odczytać mowę ciała?

Panowie lubią kiedy się ich kokietuje. Są nawet tacy, którzy potrafią odczytać z ruchów ciała, co kobiecie chodzi po głowie. Lubią kiedy pewnym gestem, zachęca się ich do odpowiedniego działania. Najbardziej działają na nich takie zachowania jak:

 • bawienie się włosami takie jak przeczesywanie palcami czy odrzucanie ich do tyłu,
 • kiedy kobieta w trakcie rozmowy, przechyla głowę w bok lub podpiera ją rękoma bo to znak dla mężczyzny, że go słucha i jest zainteresowana dalszym dialogiem,

 • bawienie się przedmiotami panowie dobrze wiedzą, że ten gest oznacza „chciałabym ale się wstydzę”,

 • przesuwanie ręki w kierunku mężczyzny, oznacza że kobieta szuka kontaktu fizycznego, a to dla niego bardzo dobry znak,

 • ułożenie pozycji ciała na bardziej otwartą, czyli żadnych założonych z przodu rąk sugerujących niedostępność.

 • Drogie Panie, skoro znacie już klucz do męskich serc, wykorzystajcie to ale oczywiście z głową.

  Temat: ,

2 komentarze do Jak wzbudzić zainteresowanie u faceta, czyli co działa na płeć przeciwną

 1. Kasia pisze:

  Gdybym była singielką i szukałabym faceta to takie wskazówki byłyby dla mnie bardzo przydatne. Oczywiście, wszystko się zgadza i warto w pewnym sytuacjach wykorzystać powyższe wskazówki.

 2. Rambo pisze:

  Drogie Panie… nic nas tak nie przyciąga w pierwszym momencie jak wygląd….a dobrze wiecie co zrobić abyśmy zwrócili na Was uwagę. I to nie tylko ubiór ale gesty, zachowanie, postawa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *